Natūralūs pieno produktai saugo nuo ligų

dairy-productsIšgerti stiklinę pieno, kefyro ar rūgpienio, paskanauti varškės ar sukirsti indelį jogurto gydytojai rekomenduoja kasdien. Mat piene ir jo produktuose – tikras lobynas įvairių mums reikalingų medžiagų. Tačiau tik natūraliuose produktuose, kuriuose nėra konservantų, dirbtinių priedų, dažų, yra vitaminų, mineralų ir gerųjų bakterijų.

Pienas sveika kaulams ir dantims

Nemažai sveikos gyvensenos specialistų aiškina, kad pieną gerti nėra sveika. Tačiau gydytojai įsitikinę, kad pienas nepaprastai svarbus tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, tad jo atsisakyti nepataria. Net ir pasterizuotas ar ultraaukšta temperatūra apdorotas pienas (UAT pienas), kuris ilgai išlieka nesurūgęs, praranda visai nedaug naudingųjų medžiagų.

Piene – daugiau kaip 200 įvairių medžiagų. Jos reikalingos organizmo ląstelėms atsinaujinti ir energijai gauti. Piene yra lengvai organizmo paimamų baltymų, riebalų, labai svarbių aminorūgščių, kurios skatina augimą ir vystymąsi, angliavandenių, imuninių medžiagų. Karvės piene taip pat yra beveik visų mineralinių medžiagų, ypač kaulams ir dantims reikalingo kalcio.

Saugo nuo ligų. Manoma, kad neriebus pienas padeda išvengti cukrinio diabeto. Mat šios ligos prevencijai labai svarbus pieno baltymas, taip pat mineralinės medžiagos, kurių gausu piene – magnis ir kalcis.

Padeda mažinti svorį. Tai įrodė mokslininkai. Jų teigimu, vienas svarbiausių pieno komponentų, pieno baltymas albuminas, skatina medžiagų apykaitą.

Rūgštūs pieno produktai stiprina organizmą

Jau prieš šimtą metų mokslininkai įrodė, kad rūgščiuose pieno produktuose – kefyre, rūgpienyje, pasukose, išrūgose, jogurte, varškėje esančios pieno rūgšties bakterijos stiprina imunitetą, nes padeda įveikti ligą sukeliančius mikroorganizmus. Šios gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, taip pat gerina virškinimą. O apsirūpinti jomis reikėtų vasarą. Be to, kai karšta, kefyras ar rūgpienis puikiai atgaivina, o varškė ar jogurtas gali būti gardi, nekaloringa ir sveika vakarienė.

Manoma, kad rūgštūs pieno produktai naudingesni už saldų pieną, nes juos organizmas pasisavina lengviau ir net tris kartus greičiau negu pieną. Be to, net pieno baltymui alergiški žmonės gali drąsiai skanauti jogurto, varškės, kefyro, rūgpienio.

Kodėl sveika gerti išrūgas?

Išrūgose yra antibiotikų ir organizmo imuninę sistemą stiprinančių baltymų. Jose daug aminorūgščių, reikalingų organizmo apykaitai, kepenų veiklai, hemoglobino ir kraujo plazmos gamybai. Pieno išrūgų patariama gerti apsinuodijus maistu. Jos taip pat skatina šlapimo išsiskyrimą, stabdo viduriavimą, ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą. Išrūgos tinka gerti padidėjus kraujospūdžiui, cholesterolio kiekiui kraujyje. Norint pajusti rezultatą, po vieną litrą išrūgų reikėtų išgerti kelis kartus per savaitę.

Pasukos – maistingas gėrimas

Pagal baltymų, riebalų ir laktozės kiekį pasukos labai panašios į liesą pieną, tačiau kur kas vertingesnės, nes turi daug lecitino. Ši medžiaga lėtina senėjimo procesus, apsaugo nervines ląsteles, stiprina odą bei plaukus, reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje, skatina riebalų deginimą, padeda išvengti aterosklerozės, gerina atmintį.

Jogai sako, kad tas, kuris geria pasukas, niekada nesusirgs. Verta patikrinti!

Pasukose labai nedaug riebalų, todėl jomis drąsiai galite mėgautis kiekvieną dieną.

Geriant kefyro ir rūgpienio, tirpsta kilogramai

Dažnai geriant kefyro arba rūgpienio palaikoma normali mikroorganizmų pusiausvyra. Šiuose gėrimuose esanti pieno rūgštis neleidžia žarnyne daugintis puvimo bakterijoms. Be to, kefyre ir rūgpienyje daug kalcio, kalio, fosforo, B grupės vitaminų, ypač B2 ir B12.

Kefyras ir rūgpienis gerina širdies bei kraujagyslių, nervų sistemos, žarnyno, inkstų veiklą, stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, o tai gerina virškinimą. Net valgant riebų maistą ir užgeriant jį kefyru arba rūgpieniu nekankina rėmuo bei vidurių užkietėjimas.

Dažnai geriant kefyro ir rūgpienio, ne tik pagerėja daugelio organų veikla, bet ir tirpsta nereikalingi kilogramai. Mat šie rūgštūs pieno produktai gerina medžiagų apykaitą bei šalina iš organizmo šlakus, skysčius ir druskas.

Naudingas tik natūralus jogurtas

Dažniausiai jogurtas praturtinamas lactobacillus ir bifidobacterium – dirbtiniu būdu dauginamomis žmogaus žarnyno bakterijomis. Patekusios į žarnyną, jos atkuria sveiką bakterijų pusiausvyrą, kuri sutrinka susirgus ir vartojant vaistus, ypač antibiotikus. Jogurtas taip pat stiprina imunitetą, stabdo puvimo procesus žarnyne, kelis kartus geriau nei pienas aprūpina organizmą kalciu, palengvina geležies pasisavinimą virškinamajame trakte. Tačiau nereikėtų aklai pasitikėti reklamomis, kurios tikina, kad sveika valgyti visus jogurtus.  Termiškai apdorotuose produktuose, taip pat tuose, kurie laikomi ilgiau nei dvi dienas, labai daug gerųjų bakterijų žūva. Be to, įvairūs priedai gali sukelti alergines reakcijas, ypač vaikams. Tad rinkitės tik ekologišką jogurtą.

Varškės sūreliai gardūs, bet…

Daugelyje jų labai daug sveikatai kenksmingų priedų: konservantų, dažų, saldiklių, dirbtinių kvapų, skonio stipriklių. Tad jie gali sukelti alergines reakcijas, o vaikučiui net išprovokuoti astmos priepuolį. Manoma, kad daugelis tų priedų, kurių prikišta į varškės sūrelius, sukelia vėžines ligas, skatina vaikų hiperaktyvumą.

Sveikiausia – natūrali varškė. Maistingiausia yra natūrali, 9-12 proc. riebumo varškė, paskaninta žalumynais ar uogomis. Ji būtina organizmo audiniams ir kaulams, teigiamai veikia virškinimo, nervų, širdies ir kraujagyslių sistemas, gerina kraujo apytaką. Varškėje yra metionino – aminorūgšties, saugančios kepenis nuo kenksmingų medžiagų, taip pat fosforo, geležies, magnio.

Reguliuoja medžiagų apykaitą. Reguliariai skanaujant liesos varškės galima išvengti aterosklerozės ir medžiagų apykaitos sutrikimų. Mat varškėje esančios medžiagos normalizuoja riebalų apykaitą organizme – daugiau jų paverčiama energija ir mažiau susikaupia bei nusėda ant kraujagyslių sienelių.