Natūralūs produktai padės apsaugoti odą nuo šalčio

face-care-WinterŽiemos pramogų metu dar labiau reikėtų prižiūrėti odą nei įprastai.

Raudoniu pasipuošusi nosis ir ausys, tinklelis apgaubęs skruostus, smakras ir sausa oda nušerpetoję, pirmosios raukšlės kurių vasarą nebuvo, plyštančios ir suskirdusios lūpos. Turbūt kiekvienas iš mūsų susiduria su šiais žiemos „malonumais“.

Nenustebkite, jog žiemą gali pasikeisti ir jūsų odos tipas, buvusi riebi ar mišri oda gali pradėti sausėti. Žiemą sulėtėja riebalinių liaukų veikla, kraujotaka, ląstelių regeneracija ir medžiagų apykaita, taigi odos ląstelės gauna mažiau deguonies.

Oro šilumos kaita labiau kenkia negu šaltis. Kai iš šiltos patalpos išeiname į lauką, temperatūros šuolis gali būti 30 laipsnių ir tada odai tenka išnaudoti visus sugebėjimus prisitaikyti – mes jai turime padėti.

Atminkite, jog šaltis traukia, o karštis plečia kapiliarus, tad ir prausdami veidą rinkitės vėsų vandenį, kad oda nepatirtų streso. Negalėkite maitinamojo kremo ar aliejaus, tik nenaudokite veido priežiūrai priemonių su spiritu. Venkite labai karšto ar šalto maisto.

Visais metų laikais labai svarbus odos valymas, drėkinimas, maitinimas, apsauga.

Mitas, jog žiemą nereikia odos drėkinti, tiesiog tai reikėtų daryti saikingai, nes temperatūrų kaita gali išsausinti odą. Drėkinamuoju kremu geriausia teptis likus 30-60 min iki išėjimo į lauką, kad kremas spėtų įsigerti. Vėlai užsitepus drėkinamąjį kremą, jis gali užšalti tiesiai ant veido.

Įprotis laižyti lūpas ir bandyti jas sudrėkinti taip pat nėra rekomenduojamas, nes palaižius lūpos pradeda dar labiau sausėti. Lūpų oda neturi riebalinių liaukų, kurios apsaugotų jas.

Kad apsaugotumėte odą ne tik nuo šalčio, bet ir nuo giedrą žiemos dieną tvieskiančių kenksmingų saulės spindulių, rekomenduojama naudoti aliejus, kurie turi SPF filtrus. Ištirta, kad natūralią SPF apsaugą suteikia šie augaliniai nerafinuoti gryni aliejai:

tamanu (foraha) aliejus SPF 18-22;
sviestmedžio aliejus iki SPF 6 (labai populiarus šalčių metu);
makadamijų aliejus iki SPF 6;
kanapių sėklų apiejus SPF 6;
vynuogių sėklų aliejus SPF 4;
sezamų aliejus iki SPF 4;
simondsijų aliejus iki SPF 4;
avokadų aliejus iki SPF 4 (labai populiarus šalčių metu);
jokosų aliejus SPF 4 (labai populiarus šalčių metu);
mango sviestas SPF 2 (labai populiarus šalčių metu);
murumuru sviestas (labai populiarus šalčių metu).

Į drėkinamųjų kremų sudėtį dažniausiai įeina: saldžiųjų migdolų, makadamijų, abrikosų kauliukų, alavijas, hialurono rūgšties, simondsijų aliejus, sviestmedžių, mangų aliejai.
Lūpoms komforto tikrai suteiks cukrinis pilingas. Tereikia cukrų ir medų įtrinti į lūpas.

Lūpoms tinka ir tirštesni aliejai ir sviestai: ricinos (dažnai įeina į natūralių blizgių sudėtį), sviestmedžių aliejus, avokado, kakavos, murumuru sviestas. Ypatinga profilaktinė priemonė lūpoms nuo herpes viruso – lūpų balzamai su kanapių sėklų aliejumi, medumi ir vašku.

Patalpose nepamirškite naudoti hidroliatų, juos galite purkšti ir ant makiažo. Gelių vandens dulksna balansuos odos drėgmę ir apsaugos nuo dehidratacijos.

Reklama: shopmesoderma.eu