Naudotas padangas galite atiduoti nemokamai

Nuo balandžio 1 d. vėl galima važinėti su vasarinėmis padangomis. Lietuvoje sukurta tokia sistema, kad gyventojams būtų patogu naudojimui nebetinkamas padangas priduoti nemokamai.

Pagrindinėmis šių atliekų surinkimo vietomis turėtų būti padangų parduotuvės ir servisai: kur perkate naujas padangas, ten galite atiduoti ir senąsias. Tik turi atitikti perkamų-paliekamų padangų kiekis ir tipas: jei perkate lengvojo automobilio padangas, traktoriaus ar sunkvežimio padangų palikti negalėsite.

Kasmet po 5 naudotas padangas kiekvienas vairuotojas gali nemokamai atiduoti ir į KRATC administruojamas didžiųjų atliekų aikšteles, išskyrus aikštelę Gargžduose, Geležinkelio Pylimo g. 6, – čia padangos priimamos pagal komercinį įkainį: iš gyventojų 1 padanga – 1 euras, iš juridinių asmenų 1 padanga – 2 eurai.

Nuo praėjusių metų galioja tvarka, jog priduodant padangas KRATC aikštelėse vairuotojų prašoma užpildyti deklaraciją. Ją galima užpildyti iš anksto parsisiuntus formą iš interneto svetainės www.kratc.lt, arba atvykus į konkrečią KRATC aikštelę. Ši 2 minutes trunkanti procedūra naudinga atliekų tvarkytojams siekiant tikslesnės padangų apskaitos ir norint išsiaiškinti piktnaudžiaujančius verslininkus.

Visoje Lietuvoje didžiųjų atliekų aikštelės yra tik pagalbinė vieta, kur gyventojams leidžiama atgabenti naudojimui nebetinkamas padangas. Vietinės rinkliavos mokėtojams naudingiausia, kai padangos atiduodamos jas parduodančioms ar montuojančioms įmonėms. O jei padangos atvežamos į KRATC aikštelę, dalis jų tvarkymo kaštų padengiama iš gyventojų rinkliavos.

KRATC aikštelių darbo laikus ir adresus rasite https://kratc.lt/lt/atlieku-surinkimo-aiksteles/, kilus klausimams skambinkite darbo valandomis tel. 8 800 13344, teiraukitės el. paštu kokybe@kratc.lt.

Pagal kratc.lt inf.