Naują atliekų vežimo grafiką „Ecoservice“ taiko prie šilutiškių įpročių

2 siuksles_soduoseRugpjūčio viduryje „Šilutės naujienos“ dar kartą paviešino šiukšlių (ne)tvarkymo problemą Šilutės mieste ir kreipėsi pagalbos tiesiai į merą Vytautą Laurinaitį. Nes ne vienerius metus besitęsiantys gyventojų skundai dėl perpildytų atliekų konteinerių, šalių jų riogsančių šlamšto kalnų ir vėjo nešiojamų šiukšlių iki tol neprivertė valdininkų ir atliekų tvarkytojų spręsti šią problemą.

Po rugpjūčio 17 dienos „Šilutės naujienų“ straipsnio „Šiukšlynų prie konteinerių nepastebinčius valdininkus išjudino… meras“, problemą imtasi spręsti.

Šilutės savivaldybės teritorijoje atliekas tvarkanti įmonė UAB „Ecoservice“ išplatino pranešimą, kad pagaliau pakeis šiukšlių išvežimo grafikus taip, kad savaitgalį konteineriai bus tuštinami.
UAB „Ecoservice“ informacija:

„Daugiabučių namuose perpildyti atliekų konteineriai yra galvosūkis tiek Šilutės savivaldybės, tiek ekologinių sprendimų bendrovei „Ecoservice“.

Šilutiškiai nenoriai keičia savo įpročius ir vangiai mokosi rūšiuoti buityje susidarančias atliekas, todėl tenka ieškoti naujų sprendimų, kaip mieste užtikrinti švarą.

Problemą pirmiausia bandyta išspręsti pastatant papildomus atliekų konteinerius. Atsižvelgiant į gyventojų įpročius, nuo rugpjūčio 20 d. keisis ir atliekų surinkimo grafikas.

Mišrių atliekų konteineriai prie daugiabučių namų, kaip ir iki šiol, bus tuštinami tris kartus per savaitę. Daugiausia atliekų gyventojai prineša per savaitgalį, todėl jų surinkimą nuspręsta perkelti iš pirmadienio į sekmadienį. Kitos dvi dienos nesikeičia – atliekos ir toliau bus išvežamos trečiadieniais ir penktadieniais.

Individualių namų savininkams atliekų surinkimo grafikas nesikeičia – Šilutės mieste jos vežamos kas antrą pirmadienį.

„Drauge su miesto valdžios atstovais periodiškai organizuojame probleminių vietų apžiūras. Pastebėjome, kad šilutiškiai savo namus švarina savaitgaliais, todėl pirmadienį, kai atvažiuojame surinkti atliekų, konteineriai jau būna perpildyti. Norėdami išvengti tokių situacijų, priėmėme sprendimą pakeisti atliekų išvežimo grafiką, tokiu būdu prisiderindami prie gyventojų įpročių“, – sako „Ecoservice“ padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas.

Anot jo, pastangos palaikyti švarą mieste bus vaisingos, jei dėl bendro tikslo stengsis ir patys gyventojai.

Pirmiausia, jei gyventojai išsiugdytų įprotį rūšiuoti, daugelis problemų išsispręstų savaime. Kaip parodė tyrimas, dažnu atveju antrinėms atliekoms – stiklui, popieriui ir plastikui skirti konteineriai stovi pustuščiai, o buitinių atliekų konteineriai – perpildyti.

Pasak „Ecoservice“ atstovo, daugiausia rūpesčių kelia savavališkai prie konteinerių palikti baldai bei statybinių medžiagų atliekos. Senus baldus, statybos ir griovimo darbų atliekas, kitus didelių gabaritų namų apyvokos daiktus bei pakuotės atliekas Šilutės gyventojai turi galimybę nemokamai perduoti tvarkytojams. Tokias atliekas reikia pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikštelę, esančią Rumšų kaime.

Palikdami stambiagabarites atliekas šalia atliekų konteinerių, pažeidėjai didžiausių rūpesčių pridaro vietos gyventojams. Pastarieji teigia, kad dažniausiai taip elgiasi pašaliniai asmenys, kurie atliekomis atsikrato iš pravažiuojančių automobilių.

„Šilutės savivaldybė, išduodama leidimus remonto darbams, įpareigoja gyventojus sutvarkyti statybos darbų atliekas, sudarant sutartis su atliekų tvarkytojais. Ši sąlyga vykdoma labai vangiai, dėl statybos atliekų sutvarkymo į mus kreipėsi vos 5 gyventojai“, – apie situaciją Šilutėje pasakoja S.Vyšniauskas.

Rugsėjo mėnesį Savivaldybė planuoja įsigyti kilnojamąsias kameras, tokiu būdu siekdama išsiaiškinti ir nubausti žmones, atliekas paliekančius neleistinose vietose.“