Nauja galerija ragins atrasti save per kūrybą

 

Galerija 4Penktadienį šilutiškiai ir svečiai buvo pakviesti į galerijos – tobulėjimo centro „Atrask save“ Kęstučio gatvėje, Šilutėje atidarymą. Naujosios galerijos atidarymu siekiama, kad menas būtų prieinamas kiekvienam norinčiam, todėl jis atviras visiems.

Galerijos-tobulėjimo centro „Atrask save“ įkūrėjas Eugenijus Šuldiakovas padėkojo visiems susirinkusiems svečiams tardamas, kad medžiai duoda vaisius, žemė užaugina grūdus, o žmogus tobulėja kaskart priimdamas naujus iššūkius. Eugenijus – išskirtinė, meniškos sielos asmenybė. Dažnai Eugenijų galima pamatyti pasipuošusį stimpanko stiliaus apranga. To paties stiliaus jo sukurti meno kūriniai – juvelyrika, divizionizmo stiliumi nutapyti Eugenijaus paveikslai dažnam sužadina vaizduotę ir palieka įspūdį.

Stimpankas (angl. Steampunk) – fantastikos žanras, kurio idėjų gijos nusitęsia iki 19 a. antrosios pusės. Ir tai ne tik tokių fantastų, kaip Herbert George Welles ar Jules Verne, arba siaubo romanų rašytojų Edgar Allan Poe ir tos pačios Mary Shelley įtakos spinduliuose tarpstantis reiškinys – ne mažiau už plunksnos virtuozus stimpanką paveikė ir tokie žmonės, kaip genialusis išradėjas bei inžinierius Nikola Tesla.

Stimpanko kūriniuose-juvelyrikoje yra naudojamos pačios įvairiausios medžiagos: žalvaris, bronza, ketaus liejiniai, varis, krumpliaračiai, įvairios mechaninės dalys, sendaikčiai, gyvūnų kaulai ir pan.

Eugenijus su bendraminčiais sieks gryninti veiklos kryptis bei koncentruosis ties kūrybinių dirbtuvių renginiais, skirtais plačiajai publikai, paskaitomis apie meną, susitikimais su menininkais, parodų pristatymais.

Galerijos atidarymo proga debiutavo Tatjanos Petravičienės piešinių – fraktalų paroda, o Violetos Astrauskienės – keramikiniai angelai. Abi kūrėjos pasidalino savo kūrybiniais ieškojimais, atradimais ir kūrybiniu procesu.

Apibendrindamas Eugenijus akcentavo, kad menas turi milžinišką galią, o kiekvienas galime savo meninius gebėjimus lavinti, nė vienas nesame tobuli, bet siekti tobulumo galime kiekvienas.

Kiekviename iš mūsų tūno menininko siela, tik leiskime jai reikštis, išlaisvinkime ją ir svarbiausia tikėkime: aš galiu.