Nauja pažintis su gerai pažįstama Rusnės seniūne

DROBNIENE PIESIAJau metus Rusnės seniūnijai vadovauja Dalia Drobnienė, praėjusią savaitę minėjusi ir asmeninį auksinį jubiliejų.

Ta proga Salos etnokultūros ir informacijos centras surengė vakaronę, kurioje miestelėnai naujai pažino savo seniūnę Dalią.

Ši vakaronė – vienas iš renginių „Kas yra kas?“ ciklo, kuriuo Etnokultūros centro  direktorė Birutė Servienė bei vadybininkės Sonata Verbučianskė ir Asta Augustinienė tęsia rusniškių pažintis su žinomais salos gyventojais.

Pirmosios seniūnės darbo metinės ir jubiliejus
DROBNIENE 1
Tą sausio 4-osios dieną salos gyventojams susisiekimas automobilių keltais buvo nutrauktas, nes vandens gylis ant Rusnės kelio siekė 90 cm. Todėl vandens apsuptiems žmonėms vakaronė buvo puikus laikas pabendrauti.

Su didžiule puokšte gėlių sveikinti savo vadovę D.Drobnienę išsirikiavo seniūnijos darbuotojai. Seniūnijos sekretorė Genefa Endriukaitienė pasakojo, kad naująją vadovę kolektyvas pasitiko su nerimu, baimintasi „naujos šluotos“ galimų pertvarkų. Tačiau dabar visas kolektyvas džiaugiasi, kad perimti vadovavimą seniūnijai D.Drobnienei nereikėjo jokio pereinamojo laikotarpio, seniūnės pareigų ji ėmėsi energingai, mobilizuoja visą kolektyvą, kad Rusnė taptų gražesnė ir patogesnė jos gyventojams ir svečiams.

D.Drobnienę sveikino būrelis buvusių bendradarbių – Rusnės pagrindinės mokyklos pedagogų ir darbuotojų. Mokykloje D.Drobnienė 18 metų dirbo direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams. Direktorė Giliara Peteraitienė kalbėjo, kad D.Drobnienė yra palikusi nemažą savo veiklos pėdsaką mokykloje, kad buvo mėgiama kolektyvo darbuotojų už nuolatinę gerą nuotaiką ir bendravimo konkretumą.

DROBNIENEAktyvi saviveiklininkė

Ypač kūrybingai D.Drobnienę sveikino moterų ansamblio „Luotužė“ dainininkės ir vadovė Aušra Šlažienė. Nuo pat ansamblio įsikūrimo jo narė yra ir D.Drobnienė. Tik jai tą dieną ansamblio atliekamą dainą teko klausyti sėdint salėje.

Daina buvo specialiai sukurta seniūnei. „Luotužė“ apdainavo jos iniciatyvas papuošti gatves ir aikštes gėlėmis. Buvo pastebėta, kad per metus viešose vietose padaugėjo naujų medelių sodinukų, sutvarkyti keli išklypę šaligatviai. Dainininkės ypač džiaugėsi seniūnės supratingumu išlydint saviveiklininkus į koncertus. Pasak jų, seniūnės krepšyje visuomet paruošti užkandžiai ir pyragai.

Seniūnę sveikino ir šokių kolektyvas „Rusnietis“, kuriam vadovauja Solveiga Mockienė. D.Drobnienė nemažai prakaito yra išliejusi ir šiame kolektyve.

Kaimo turizmą pastūmėjo į kitą lygį

D.Drobnienė gimė ir užaugo Rusnėje žvejų brigadininko Malvydo Dirsės bei jo sutuoktinės Onutės šeimoje. Dirsių šeima Rusnėje apsigyveno 1956 metais. Dalia turi du vyresnius brolius – Juozą ir Algį. Pastarasis mūsų kraštą garsina ne tik kaip pramoginio laivo „Sambis“ laivavedys, bet ir puikus žuvienės virėjas.
DROBNIENE 2
D.Drobnienė buvo ir Rusnės kaimo turizmo verslo stimulu. Rusnės kaimo turizmo draugijos nariai – turizmo sodybų šeimininkai – dėkojo kolegei Daliai, kad būtent ji kadaise subūrė turizmo paslaugas teikiančius konkurentus į vieną draugiją ir išmokė juos būti naudingus vieni kitiems.

D.Drobnienė – bene vienintelė mūsų krašto gidė, kuri svečius pasitinka mūsų krašto tautiniais rūbais. Miestelio šventėse ji – aštrialiežuvė Pamario ragana, kuri šmaikščia kalba linksmina salos gyventojus ir jų svečius.

Pavieniai rusniškiai sveikindami seniūnę linkėjo kovoti dėl estakados statybos, toliau gražinti miestelį.

Vakaronė baigėsi smuiko ir fortepijono muzikos koncertu, o vėliau – ir vaišėmis. Nemažiau kaip 100 į vakaronę suėjusių žmonių negalėjo palikti salės neparagavę pyragaičių, kavos ar arbatos.