Nauja Šilutės ligoninės gydytoja neurologė J.Krasauskienė: „Gyvenkite sveikai, skirkite laiko sau ir artimiesiems“

 nauja gydytoja_jurgita_krasauskiene_ligonineLiepos mėnesį VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvą papildė nauja gydytoja neurologė Jurgita Krasauskienė. Iš Šiaulių kilusi gydytoja neslėpė, jog ne tik pasiūlytos geros darbo sąlygos priviliojo į Šilutę, bet ir šio krašto jaukumas ir grožis.
Susipažinkite.

– Trumpai papasakokite apie save, šeimą.

– Šiauliai – mano gimtasis miestas, kuriame praleidau visą savo vaikystę. Šiauliuose susipažinau su savo vyru, kuris yra klaipėdietis. Čia atvykome kartu su dukryte.

– Kodėl pasirinkote gyventi ir dirbti Šilutėje?

– Pirmą kartą Šilutėje ir Ventės rage lankiausi dar vaikystėje. Iš šios vietos prisiminimai puikūs. Su vyru norėjome gyventi arčiau jūros, todėl pasirinkome Šilutę, nes mums patinka šis kraštas, kuris žavi savo istorija, architektūra, žalumos gausa, kompaktiškumu.  Žinoma, svarbu renkantis buvo ir tai, jog Šilutės ligoninė yra perspektyvi ir stipri regione, tiko pasiūlytos darbo sąlygos.

– Ar nuo vaikystės norėjote tapti gydytoja?

– Tikrai ne. Pamenu, vaikystėje turėjau kelias svajones, kuo norėčiau būti užaugusi, – muzikante, aktore. Svajonę įgyvendinti pradėjau jau darželyje, kai auklėtojos pastebėjo, kad esu muzikali ir artistiška. Tad būdama trečioje klasėje įstojau į muzikos mokyklą, grojau pianinu ir akordeonu. Muzika mane labai įtraukė, todėl grodavau visą dieną iki vėlyvo vakaro, dalyvavau įvairiuose konkursuose. Paskui pradėjau lankyti Šiaulių konservatoriją, o ten baigusi du kursus, grįžau į vidurinę mokyklą. Muzikos nebesimokiau, nes radau kitą pašaukimą – norėjau mokytis medicinos. Juk jauni mes daugelis užtrunkame ieškodami savo kelio… Tiesa, pianinu iki šiol skambinu namuose.

– Nuo muzikos iki medicinos. Kas pakeitė Jūsų nuomonę?

– Antrame konservatorijos kurse supratau, kad kažko man trūksta, nebuvo pilnatvės jausmo. O gal ir ne tai mano nuomonę pakeitė?.. Kai man buvo 16 metų, susirgo mylima močiutė. Vilties, kad ji išgyvens, buvo nedaug, tačiau profesionalių gydytojų atkaklumo dėka močiutė buvo sėkmingai išoperuota ir gyveno su mumis dar 15 metų. Po šio įvykio supratau, kad ir aš noriu būti gydytoja, padėti žmonėms, suteikti džiaugsmo jų artimiesiems, daryti gerus darbus.

– Kodėl pasirinkote būtent neurologijos sritį?

– Jau pirmuose kursuose neurologija mane sudomino per anatomijos ir histologijos ciklus. Nervų sistema yra mažiausiai ištyrinėta iš visų organizmo sistemų, todėl norėjau labiau pažinti šią sritį. Dėl šios priežasties Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) Kaune baigiau Neurologijos rezidentūrą.

– Kaip manote, kas svarbiausia, kad gydymas vyktų sklandžiai, ir pacientas visada liktų patenkintas?

– Svarbiausia, kad gydytojas būtų empatiškas, įsigilintų į pacientą, skirtų jam pakankamai laiko, išklausytų jį ir taip paskatintų pasitikėti specialistu. Žinoma, pacientas turi aktyviai pats dalyvauti gydymo procese.

– Kaip Jūs toliau tobulėjate? Iš kur semiatės žinių ir naujovių?

– Skaitau mokslinę literatūrą, dalyvauju įvairiose konferencijose. Nevengiu pasitarti ir su kolegomis, klausiu jų nuomonės, patarimų. Juk net ir profesionalams tenka atsiversti knygą, o visa tai – pacientų labui.

Man įdomūs pacientai, sergantys Parkinsono liga, nes su tuo buvo susijęs mano baigiamasis rezidentūros darbas. Taip pat pacientai, varginami galvos svaigimo. Tiems, kas skundžiasi minėtu simptomu, padėtų kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas, šį tyrimą planuoju taikyti Šilutės ligoninėje.

– Ką patartumėte savo pacientams, kad kuo ilgiau pavyktų išlikti sveikiems?

– Aš patarčiau pacientams, pajutusiems negalavimą, neatidėlioti, o iškart kreiptis į gydytoją. Mano patarimas toks: sveikai gyvenkite, skirkite laiko sau ir artimiesiems, jų sveikatai, nes šeima – neįkainojama vertybė.

– Šilutės ligoninėje jau dirbate kelias savaites. Kaip Jus priemė ligoninės kolektyvas?

– Man tai naujas ir dar nepažintas miestas, nauja darbo vieta, kolegos ir tvarka, todėl prie visko priprasti dar nespėjau, reikia laiko. Svarbu, kad draugiškas, nuoširdus kolektyvas visa tai atsveria.