Nauja Šilutės PSPC vadovė – apie išsipildžiusią svajonę ir įstaigos naujienas

PSPC L_STANISAUSKIENEJau įsigaliojo viešojo konkurso rezultatai, ir Lina Stanišauskienė savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu, paskirta eiti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės pareigas. L.Stanišauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad ji jau daug metų brandino svajonę dirbti savo gimtajame ir į jokį kitą neiškeistame mieste – Šilutėje.

Darbui pasiruošusi, taupys laiko

„Net nesinori skaičiuoti, kiek laiko sugaišta kelionėms į darbą ir atgal“, – sako, bemaž 18 metų Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos mamuose dirbusi, L.Stanišauskienė. Kiekvieną darbo dieną po dvi valandas jai tekdavo praleisti automobilyje. O laikas toks brangus, kai nori daugiau jo skirti tobulėjimui, mokslams, šeimai.

Kartu su vyru Lina augina du nepilnamečius vaikus, tad mamos darbas arčiau namų jiems išeis tik į naudą.

Užsibrėžti tikslai – įgyvendinti. Norėjo būti medike ir pedagoge. Todėl jaunystėje baigusi Panevėžio medicinos aukštesniąją mokyklą, vėliau dar įgijo ir bakalauro laipsnį Šiaulių universitete. Galiausiai Klaipėdos universitete baigė ir apgynė sveikatos priežiūros įstaigų vadybos magistro laipsnį. Todėl, pasak L.Stanišauskienės, ji jaučiasi pasirengusi naujam iššūkiui – vadovauti pirminės sveikatos priežiūros įstaigos medikų kolektyvui.

„Džiaugiuosi, kad savivaldybės vadovas V.Laurinaitis įvertino mano jau įgytą patirtį bei išsilavinimą, ir priėmė pasiūlymą leisti išbandyti jėgas Šilutės PSPC laikinai einančios vadovės pareigose. Šis laikotarpis nuo praėjusių metų spalio mėnesio man ir suteikė įsitikinimą, kad galiu pretenduoti į įstaigos vadovės nuolatinį darbą“, – sako pašnekovė.

L.Stanišauskienė pasakojo, kad yra skaičiusi ir prisiklausiusi įvairių nuomonių apie jai vadovauti patikėtą kolektyvą. Padirbėjusi kelis mėnesius ji gali drąsiai tvirtinti, kad Šilutės PSPC kolektyvas yra brandus, kompetentingas ir pajėgus teikti kokybiškas pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, dirbti komandiniu principu. Čia yra daug žmonių, kurie turi idėjų kaip tobulinti įstaigos veiklą, plėsti paslaugų spektrą. Todėl, jos nuomone, verta klausytis kiekvieno įstaigos darbuotojo nuomonės, derinti interesus. Vadovė neabejoja, kad jai pavyks apjungti kolektyvą bendram, darniam ir kūrybingam darbui.

Yra už savarankiškos įstaigos statusą

Šilutės PSPC kolektyvas jau porą metų gyvena kaip ant parako statinės. Yra Savivaldybės valdžios politikų, kurie daug iečių sulaužė, norėdami paprastais, gal tik ūkinėms bendrovėms tinkamais metodais išspręsti kitos įstaigos finansines problemas.

„Aš už savarankiškos įstaigos statusą ir esu pasirengusi savivaldybės Taryboje pateikti argumentus, kad neverta reorganizuoti Šilutės PSPC prijungiant ją prie Šilutės ligoninės“, – sako Lina.

Šilutės PSPC eilę metų veikia nenuostolingai. Skirtingai nuo kitų rajono PSPC, ji turi didžiausią paslaugų spektrą. Įstaigoje dirba 16 gydytojų – šeimos gydytojai, akušeriai – ginekologai, odontologai, terapeutas, pediatras, chirurgas. Su jais dirba 38 slaugytojos, laboratorijos ir kiti specialistai.

Įstaiga turi dantų technikus (protezuotojus) ir Skubios medicininės pagalbos (GMP) skyrių, kuris aptarnauja viso rajono gyventojus, nepriklausomai prie kokio PSPC jie yra prisirašę.

Prie jau veikiančių Šilutės PSPC medicinos punktų komplekto Žemaičių Naumiestyje, Laučiuose, Ramučiuose, Degučiuose, Saugose, ir Žemaitkiemyje artimiausiu metu bus atidarytas naujas įstaigos medicinos punktas Gardame.

Prie įstaigos metai iš metų išlieka stabilus prisirašiusiųjų pacientų skaičius, kuris per 5 – 6 metus nedaug sumažėjo, įvertinant rajono gyventojų emigracijos mąstus. Dabar įstaigoje yra prisirašę 8977 pacientai.

L.Stanišauskienė mano, jog negalima ardyti gerai veikiančią, sustyguotą Savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros įstaigą, kuri gyventojams teikia daugiausia paslaugų be papildomo apmokėjimo. Kita vertus, nėra išmintinga veikti prieš Sveikatos apsaugos ministerijos politiką, kuria siekiama stiprinti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų veiklą.

Tačiau kaip ten bebūtų įstaigos steigėjas yra savivaldybės Taryba, tad jos likimą galiausiai spręs savivaldybės politikai.

Šiek tiek naujienų

L.Stanišauskienė sako neketinanti organizuoti jokių „revoliucijų“ – kadrų kaitos ar pertvarkų. Įstaiga nuolat siekė ir sieks, kad kolektyvą papildytų vienas – kitas naujas, jaunas gydytojas.

Jau yra sumanymų, kaip tobulinti pacientų srautų valdymą. Norima maksimaliai sumažinti eiles pas gydytojus. Bus siekiama žinutėmis tikslinti paciento su gydytoju susitikimo laiką, kas padėtų mažinti eiles, siekiama efektyvesnio komunikavimo tarp įstaigos ir paciento.

Rengiama programa, kaip tobulinti tuberkulioze sergančių pacientų tęstinį gydymą namuose. Šiuo metu prie Šilutės PSPC veikia DOTS kabinetas, kuriame po gydymo stacionarioje tuberkuliozės gydymo įstaigoje lankosi pacientai, kurie tęsia ambulatorinį gydymą. Šilutės PSPC rengia projektą pasinaudodami ES parama, kurios tikslas vykdyti tolesnį DOTS kabineto pacientų gydymą. Pacientams be nemokamų vaistų, bus duodami ir nemokami maisto kuponai.

Šilutės PSPC jau kuria planus, kaip geriau organizuoti sveikatos priežiūros paslaugas namuose žmonėms su negalia. Tokios paslaugos galimai bus teikiamos bendradarbiaujant su socialinės srities specialistais.

L.Stanišauskienė mano, kad savarankiškai dirbanti įstaiga, be savivaldybės biudžeto paramos, panaudodama joje dirbančių žmonių patirtį ir kompetenciją gali daug nuveikti, kad rajono žmonės būtų sveikesni.