Naujagimiai nori gyventi sveikai – be tabako dūmų

NAUJAGIMIAI 5Gegužės 31 d. pasaulis jau 25-ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje ta proga jau 13-ąjį kartą vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is“. Akcijos metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ yra apdovanojami Pasaulinę dieną be tabako gimę naujagimiai. Akcija vyksta visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose.

Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje du naujagimiai – Teodoras ir Kornelija – apdovanoti akcijos marškinėliais.

Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sveikino mažylius ir jų mamytes. Ji prašė tėvelius pasirūpinti, kad mažyliai augtų sveikoje aplinkoje – be tabako dūmų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė padovanojo naujagimiams po minkštą žaislą ir dėkojo mamytėms už mūsų bendruomenės gausinimą. NAUJAGIMIAI 2

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus įteikė po puokštę rožių ir linkėjo sveikatos bei stiprybės.

Ką tik gimęs Teodoras su mama Žavinta netrukus važiuos į namus Žemaičių Naumiestyje, kur jų laukia tėtis Kęstutis Daukšys. Teodoras jau turi 3,5 metų seserį Dorotėją. Teodoras gimė 3,85 kg ir 54 cm ūgio. Žavinta ir Kęstutis jau žinojo, kad gims berniukas. Teodoras ir Dorotėja, pasak mamos, reiškia tą patį – Dievo dovana.

Kornelija su mama Viktorija yra laukiama Gaideliuose pas tėtį Ernestą Skruibį bei 4,5 metų sesutę Eveliną. Namuose, pasak Viktorijos, mažylės įkurtuvėms jau viskas paruošta, juolab kad daug kas tiks nuo vyresnėlės sesers. Kornelija tėveliams iškrėtė siurprizą – medikai buvo žadėję, kad gims berniukas.