Naujagimių naujienos: senuosius palydėjo trys „ožkytės“, Naujuosius pasitiko „beždžionėlė“

naujagimiai freitakaite DSCN9976Prisimename, kad Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje 2015-ųjų – Ožkos metų – pradžia buvo ypatinga: pirmieji tais metais pasaulį išvydo berniukas ir mergaitė, o netrukus – ir trynukės, gardamiškių Agnės ir Ramūno Rapalavičių šeimos dukrelės.

O 2015-iesiems besibaigiant, gruodžio 31-ąją, Akušerijos – ginekologijos skyriuje vėl sukrykštė trys mergaitės, šįkart gimusios skirtingoms mamoms.

Išaušus sausio 1-ajai – Beždžionės metų pirmajai dienai, pirmosios gandro dovanos ilgai laukti nereikėjo – personalą pasveikino šių metų pirmoji Šilutės ligoninėje gimusi mergaitė.

Gimstamumas mažėjanaujagimiai platakyte DSCN9964

Anot Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjo Gedimino Vaičiūno, praėjusiais metais skyriuje gimė 25 kūdikiais mažiau nei 2014-aisiais. Iš viso Medinės Ožkos metais pasaulį Šilutėje išvydo 238 kūdikiai, iš jų – 128 berniukai ir 113 mergaičių. Taip pat per praėjusius metus Šilutės ligoninėje gimė viena pora dvynukų ir trynukės.

2015-aisiais Šilutės ligoninėje gimdė net dvi penkiolikmetės, o vyriausiai mamai buvo 44-eri. Anot skyriaus vedėjo, kuris per metus priima daugiau nei 50 proc. Šilutėje gimstančių kūdikių, vis dažniau  gimdymo procese ryžtasi dalyvauti ir tėčiai, gimdyvių vyrai, kurie svarbią gyvenimo akimirką nori būti šalia.

Praėjusiais metais Akušerijos – ginekologijos skyriuje atliktos 39 Cezario pjūvio operacijos. Kad gimdymo procesas būtų lengvesnis, Šilutės ligoninėje pradėtas taikyti epidūrinis nuskausminimas.

Svarbus įvykis yra ir tai, kad pernai į Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriaus medikų komandą įsiliejo ir didelės patirties JAV ligoninėse pasisėmęs akušeris – ginekologas Arvydas Savulionis. Gimdymus Šilutėje gydytojas priima jau pusę metų.

Metus palydėjo „slapukės“

naujagimiai antanaviciute DSCN9974Nors Šilutėje gimsta vis mažiau naujagimių, tačiau tiek praėjusių metų pabaiga, tiek Naujųjų pradžia buvo gana intensyvios.

Pirmoji palydėti paskutiniąją įnoringosios Ožkos metų dieną į Naujuosius „nusprendė“ Živilės Platakytės ir Vaido Radžiaus, gyvenančių Barzdūnų kaime, antragimė. Nors kūdikis, anot 10 metų AB „Šilutės baldai“ dirbančios Živilės, pasaulį turėjo išvysti gruodžio 27-ąją, tačiau to padaryti neskubėjo, kaip ir iki paskutinės minutės neišdavė savo lyties: medikams net echoskopu nepavyko pamatyti, kas gims.

„Ši slapukė išpildė mano svajonę“, – sakė mama, prisipažindama, kad širdyje jautė, jog gims mergaitė, ir jos labai laukė. Mažylė, kuriai tėvai vos gimus davė Viltės vardą, į pasaulį atėjo gruodžio 31-ąją, 11 val. 10 min. Sveriančią 3 kg 640 g ir 54 cm ūgio mergaitę priėmė skyriaus vedėjas G.Vaičiūnas.

„Buvome išrinkę du vardus: berniukui – Emilis, mergaitei – Viltė“, – sakė gimdyvė. Jos namuose laukė ne tik vyras, bet ir sausio 16-ąją savo aštuntąjį gimtadienį švęsianti pirmojidukrelė.

Dar viena „slapukė“ tą pačią dieną, 16 val. 43 min., gimė UAB „Germanika“ jau kelerius metus dirbančiai Viktorijai Šerniūtei ir Vaidui Vingiui iš Lapynų kaimo.

Antrąją paskutiniosios senųjų metų dienos mergaitę, svėrusią net 4 kg 680 g ir gimusią 55 cm ūgio, priėmė gydytojas A.Savulionis.

„Tai – mūsų princesė“, – sakė trisdešimtmetė Viktorija, kurios šeimoje jau auga 13 ir 10 metų sūnūs. Kaip pripažino mama, trečiasis vaikas iki paskutinės minutės neišdavė savo lyties, tačiau tėvai, lyg nujausdami, buvo išrinkę naujagimiai dvynukes DSCN9979vardą mergaitei. Tad mažylė „ožkytė“ jau vadinama Inesa.

Pokalbio metu Viktorija prisiminė nuotrauką su keturiais išdidžiai pozuojančiais kalakutais, kurie neseniai buvo publikuoti „Šilutės naujienų“ „Facebook“ paskyroje. „Tai mūsų auginami kalakutai pateko į jūsų akiratį“, – džiaugėsi gimdyvė. Anot jos, šeima stengiasi maitintis sveikai, tad kasmet augina po keletą kalakutų ir įvairių daržovių.
Paskutiniąją metų dieną, 17 val. 27 min., Akušerijos – ginekologijos skyriuje pasaulį išvydo dar viena mergaitė, kurią priėmė taip pat A.Savulionis.

Spausdama savo pirmagimę, sveriančią 3 kg 330 g ir 51 cm ūgio, bei pro langą stebėdama Naujųjų metų sutiktuvių fejerverkus džiaugėsi jau beveik metus Šilutėje gyvenanti Judita Antanavičiūtė. Aštuoniolikmetė mama prisipažino, kad iš Raseinių rajono, Nemakščių miestelio į Šilutę atvyko pas savo gyvenimo draugą, būsimos dukrelės tėtį, pašyšiškį Vytautą Baračauską. Savo bendro gyvenimo metines jauna pora su pirmagime minės šių metų kovą.
„Kad laukiuosi, sužinojau tik 8-ąją nėštumo savaitę“, – sakė Judita, pripažindama, kad dukrelė – labiausiai lauktas jos gyvenimo stebuklas. Mažylę jaunieji tėvai pavadino Viltės vardu.

Beždžionės metus pasveikino Amanda

Nors pagal medikų prognozes pasaulį ji turėjo išvysti dar gruodžio 28-ąją, tačiau pirmoji šių metų naujagimė, galima sakyti „beždžionėlė“, Šilutės ligoninėje sukrykštė sausio 1-ąją, 13 val. 55 min. Kūdikį, svėrusį 3 kg 430 g ir 54 cm ūgio, pasveikino akušerė – ginekologė Milda Strakšienė.

Tiesa, mažylė tėvams Raimondai Freitakaitei (21 m.) ir Viktorui Savin (22 m.), gyvenantiems Budrikų kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.), Naujųjų išvakarėse rūpesčių nekėlė ir leido Beždžionės metus pasitikti šeimos rate. Tačiau rytą ji pranešė, jog atėjo metas pasitikti ir naują gyvybę.

Kad gims mergaitė, tėvams nebuvo naujiena, nes būsimo kūdikio lytį jie sužinojo prieš kelis mėnesius.

Raimonda su Viktoru vardą išrinko iš anksto, dukrelę pavadino Amanda. Be naujosios namų gyventojos, jaunoje šeimoje auga ir 2014 m. gruodį gimusi pirmagimė. Raimonda neslėpė, kad vos vienerių sulaukusi pirmoji dukrytė turėtų šiek tiek pavydėti tėvų meilės mažajai sesutei, nes ir dabar ji dažnai pyksta, jei tėtis pirma pabučiuoja mamą, o ne ją.

Pasveikinta ir dvynukių pora

Sausio 2-ąją Šilutės ligoninėje gimė ir pirmasis berniukas: 3 kg 930 g svorio ir net 60 cm ūgio sūnus džiaugsmą atnešė priekuliškei Indrei Dargytei ir šilutiškiui Giedriui Gečui.

Aštuoniolikmetė mama sakė, jog sūnelis pasaulį turėjo išvysti gruodžio 31-ąją ar sausio 1-ąją, tačiau mažylis į pasaulį pasibeldė antrąją Naujųjų dieną, 16 val. 10 min. Pasak Indrės, kol kas jai sunku suvokti, kad yra mama, nes šis jausmas, spaudžiant prie krūtinės pirmagimį, dar gana neįprastas. Mažasis šilutiškių sūnelis jau pavadintas Gabrieliumi.

Sausio 3-ąją Šilutės ligoninėje sulaukta ir pirmoji dvynukių pora, kurią priėmė akušerė – ginekologė M.Strakšienė.
Mažosios sesytės viena po kitos sukrykštė po 16 val., ir jas skiria vos 4 minučių laiko tarpas.

Pirmosiomis dvynukėmis džiaugiasi pagryniškiai Giedrė ir Andrius Bžeskai. Sutuoktinių šeimoje jau auga dvi 6 ir 4 metų mergaitės, tad dabar jauni tėvai turės rūpestį dalinti net keturioms atžaloms.

Anot Giedrės, mažylės, sveriančios 2 kg 730 g ir 2 kg 540 g, gimė sveikos ir guvios bei jau turi vardus: Sima ir Eglė.