Naujais stogais pasipuošusios Stemplės surengė kaimo šventę

stemples gyventojaiGera turėti stiprius draugus – taip apie UAB „LL investicijos“ atsiliepia Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaimo bendruomenės pirmininkė Ramutė Kungienė, jos artimiausios talkininkės Stefa Baldauskienė, Genutė Sabaliauskienė ir, ko gero, visos apylinkės žmonės.

Prieš metus tokiu pat metu buvo pažadėta parama pakeisti nusidėvėjusį Stemplių bažnyčios stogą, o šiemet naujutėlėmis stogų dangomis jau tviska ir bažnyčia, ir jos bokštas, ir netgi buvusi pradinė mokykla. Kitaip tariant, Stemplių kaimo centras dabar atnaujintas.

Geri ir nebrangūs meistrai

Pasak bendruomenės pirmininkės R.Kungienės, Stemplių kaimo globėjos – minėtos įmonės – nė kiek nesiderėjo, kai stempliškiai pateikė reikalingų atlikti darbų sąmatą, ir darbams įgyvendinti paskyrė 99 tūkst. litų.

Gyvenant rajono pakraštyje, ne taip paprasta atrasti statybininkus, kurie nebrangiai ir, svarbiausia, kokybiškai atliktų darbus. „Labai jau norėjome, kad suplanuotus darbus atliktų mūsų krašto įmonė. Tačiau už tokią sumą, kurios galėjome tikėtis, mūsų rajone registruotos įmonės būtų sugebėjusios stogo dangą pakeisti tik vienintelei bažnyčiai. Todėl teko dairytis statybos meistrų ir Šilalės rajone – jie mažiau išlepinti užsakymų gausa“, – pasakojo R.Kungienė.

Už sutartą kainą minėtų pastatų stogus perdengė vos už 20 km nuo Stemplių įsikūrusios Žadeikių gyvenvietės statybininkai, dirbantys įmonėje „Laukmelita“. Šios įmonės direktorius Vytautas Būdvytis, pasak R.Kungienės, labai atidžiai prižiūrėjo, kad darbai būtų atlikti kokybiškai. Statybininkai nesismulkino, ir jeigu pasitaikė darbų, neįtrauktų į sąmatą, darė juos nesiderėdami ir neprašydami didesnio atlygio.

Pasidžiaugti suėjo visa apylinkė
stemples baznycia
Sekmadienį Stemplėse aukotos Šv. Mišios bažnyčios globėjo šv.Aloyzo garbei. Žinoma, maldose nepamiršti ir geradariai, padėję sutvarkyti bažnyčios pastatų stogus.

Bendruomenė po Mišių organizavo kaimo šventę, kurioje dalyvavo bemaž visi vietos gyventojai ir nemažai svečių. Nors ryte gamta gąsdino lietumi, tačiau iki šventės diena sušilo, išlindo saulė. Gerą susibūrimo nuotaiką užtikrino garsusis Švėkšnos muzikantas Vytautas Raibys su draugu, kaimo šeimininkės nuklojo stalą užkandžiais ir gira.

Šventėje skambėjo iš Stemplių kilusios šviesios atminties poetės Birutės Lengvenienės kūryba. Ji nemažai yra parašiusi apie Stemplių gyvenvietę, jos žmones ir gyvenimo būdą.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis Stemplėse yra gerbiamas žmogus. Bendruomenė jį, švenčiantį savo jubiliejinį gimtadienį, pasveikino su gėlėmis. Šventėje dalyvavo ir LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuriam stempliškiai yra dėkingi už padrąsinimą tvarkyti bažnyčios pastatų stogus ir už tarpininkavimą bendradarbiauti su naftos paieškos bendrove „LL investicijos“.

Įmonės „LL Investicijos“ vadovų vardu linkėjimus stempliškiams perdavė ryšių su visuomene specialistė Kristina Paukštytė – Brazdauskienė. Ji pasveikino visus, įgyvendinus šį ypatingai Stemplių bendruomenei svarbų projektą. Jos teigimu, įmonės vadovybė džiaugiasi, kad galėjo prisidėti prie bažnyčios remonto, ir linkėjo sėkmės ir toliau įgyvendinant stempliškių sumanymus. Stempliškiai buvo pavadinti pavyzdžiu kitoms Lietuvos bendruomenėms – mokantys puikiai sutarti ne tik tarpusavyje, bet ir su verslo įmonėmis.

Šventė baigėsi jau vakarop, kai kaimo žmonės išskubėjo atlikti ūkio darbų.