Naujakurių bendruomenė sušaukė kandidatus į Seimą prisistatyti

Penktadienį F. Bajoraičio bibliotekoje susirinko beveik visi kandidatai į LR Seimą, kurie spalio 11 d. bus renkami Šilutės rinkimų apygardoje. Pabendrauti asmeniškai su šilutiškiais juos sukvietė viena Šilutės miesto bendruomenė, susibūrusi Naujakurių kvartale.

Šilutės rinkimų apygardos kandidatai į Seimą pasakojo kodėl jie pretenduoja į Parlamentą ir kodėl verta už juos balsuoti.

Bendruomenės pirmininkas Stasys Juškevičius padėkojo susirinkusiems politikams ir savo bendruomenės aktyvistams Vytautui Žiogui, Stasiui Blinkevičiui, Jonui Parakininkui bei renginio vedėjui Edmundui Čiuželiui. Jis sakė, kad tiesioginis bendravimas su kandidatais leis bendruomenei geriau apsispręsti, kuris kandidatas yra labiau pasirengęs atstovauti jų interesus LR Seime.

Prašė pasakyti, kodėl už juos balsuoti

Pirmoji pasisakyti paprašyta vienintelė moteris tarp kandidatų Sandra Tamašauskienė. Gal todėl ji plačiausiai ir išsakė savo gyvenimo pasiekimus, papasakojo apie prieš 6 metus įveiktą savo partijos skyriaus politinėmis intrigomis susikompromitavusį pirmininką, apie nuolatinę savo kovą su korupcijos apraiškomis Savivaldybės politikoje. Kalbėjo ji ir apie tai, kad jau antrą kartą bando tapti Seimo nare ir kad, jei bus išrinkta, tarnaus Šilutės krašto žmonėms ir atstovaus jų interesus.

Vėliau prisistatyti pakviestas daugiausia politinės patirties turintis – kelias kadencijas Seimo nariu buvęs, ministro, ministro pirmininko bei europarlamentaro patirties turintis Zigmantas Balčytis. Jis sakė, kad pusmetį pabuvęs užtarnautame poilsyje suprato, jog turi dar daug jėgų ir patirties, kad galėtų atstovauti savo gimtinės ir jaunystės savivaldybei.

Trečiam pasisakyti teko dabar dar Seimo nario pareigas einančiam kandidatui Alfredui Stasiui Nausėdai. Jam prisistatyti nebuvo sunku, jis tik priminė Šilutės savivaldybėje jau pradėtus investicinius darbus. Jis papasakojo, kaip svarbu, jog Seime būtų žmonių, suprantančių Nemuno žemupio polderines sistemas ir sakė, kad turi dar sumanymų, kuriuos reikėtų įgyvendinti Šilutėje. Seimo narys konkrečiai būsimų darbų neįvardijo, tik sakė, kad Seime ir toliau priešų neieškos, o remsis draugais, esančiais visose partijose.

Audrius Endzinas kalbėjo, kad jau turi dviejų kadencijų Seimo nario patirties, dabar yra pailsėjęs ir gali būti išrinktas į Seimą. Jis sakė, kad pasitiki savo dar nepensinio žmogaus amžiumi, ir kad Šilutės savivaldybėje turi nemažai draugų, raginančių siekti Seimo nario vietos. Pasak A. Endzino, Šilutėje dar yra nemažai nerekonstruotų ir neasfaltuotų kelių, reikia peržiūrėti regioninio parko ribas ir gerinti turizmo įmonėms veiklos sąlygas.

Kandidatas į Seimo narius, verslininkas Rimantas Jaruškevičius vietoj savo veiklos pristatymo kaltino ankstesnius Seimo narius korupcija ir žmonių interesų nevykdymu. Jis ir atvykusius buvusius parlamentarus apkaltino, kad šie bemaž prieš dešimtmetį balsavę už nuostolingą LEO LT ir atominės elektrinės statybai parengti sąlygas. Tačiau gavo atsakymą, jog tuometinis Seimo narys A. Endzinas visuomet balsavo už Lietuvos elektros energetikos plėtrą. O Z. Balčytis, sakė, kad nors tuo metu jau ir nebuvo Seimo nariu, bet buvo už atominės elektrinės statybą. Jo nuomone, su atomine elektrine Lietuva bent 60 metų šioje srityje būtų „atsipūtusi“ ir dabar jai nereikėtų baimintis Baltarusijoje, artimiausioje kaimynystėje išdygusios atominės jėgainės.

Paskutinis iš į susitikimą atėjusių kandidatų buvo iš Saugų kilęs, dabar Vilniuje gyvenantis ir Žemės ūkio ministerijoje dirbantis Zigmas Medingis. Jo pasisakymas, kaip žmogaus turinčio aktorinių sugebėjimų, buvo įtaigus. Tačiau jis, remdamasis aplinkosauginėmis ir teisuoliškomis idėjomis labiau galėjo įtikti visos Lietuvos rinkėjams, nei šilutiškiams.

Jeigu reikės – susitikimų dar bus

Į susitikimą neatvyko tik du kandidatai, registruoti Šilutės rinkimų apygardoje – Vaidas Pavilonis ir Tomas Budrikis. Vienas iš kandidatų juos pavadino negerbiančiais savo rinkėjų.

Naujakurių bendruomenės pirmininkas S. Juškevičius „Šilutės naujienoms” sakė, kad susitikimo metu gautos informacijos jam pakako, tad dabar lengviau galės pasirinkti ką siųsti į Seimą. Jo nuomone, tokius pasirinkimus galėjo padaryti ir kiti susirinkime dalyvavę žmonės.

Dabar Naujakurių bendruomenė daugiau susitikimų su kandidatais neplanuoja. Tačiau, jeigu bus pageidavimų, naujakuriškiai yra pasirengę vėl sušaukti kandidatus pabendrauti su kraštiečiais.

Komercijos direktorius, korespondentas