Naujakurių gyventojai piktinasi naujais kasinėjimais

NAUJAKURIUOSE 2Tik pora mėnesių praėjo po to, kai Savivaldybės vadovai – mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis – pasigyrė, kad Šilutės Naujakurių kvartalo Karklų gatvė jau sutvarkyta – išasfaltuota, pakloti nauji šaligatviai, įrengti gatvės apšvietimo šviestuvai, kai šioje gatvėje vėl suburzgė technika ir prasidėjo kasinėjimai.

Redakcijai paskambinę žmonės piktinosi, kad taip neilgai truko švarus ir tvarkingas gyvenimas rekonstruotoje jų gatvėje, piktinosi taip keistai suplanuotais darbais, kai tik baigus vienus darbus, pradedami kiti ir ardoma tai, kas ką tik padaryta. „Jei vieni stato, kiti ardo ir perstato, tai niekada ta mūsų Šilutė neišlips iš skolų. Juk normalus žmogus niekada taip nedarytų”, – kvietė pažiūrėti naujos gatvės griovimo procesą įpykę naujakuriškiai.
Karklų gatvėje besidarbuojančios UAB „Klaipėdos energija” darbų vykdytojas Gintaras Janušonis sakė, kad Naujakurių kvartalo Lakštingalų ir Karklų gatvėse AB „Lesto” užsakymu elektros oro linijos keičiamos į požemines, o kabeliai bus užkasti po NAUJAKURIUOSE 1žeme.

G.Janušonio teigimu, kad rekonstruotų gatvių ir šaligatvių danga nebus sugadinta. Įmonės darbininkai griovelius kabeliams kasa tik šalia šaligatvių, o kabelis po gatve ar po įvažiavimais į kiemus klojamas naudojant grunto perdūrimo technologiją, kuri nepažeidžia paviršiaus dangos.

UAB „Klaipėdos energija” užsakymą panaikinti senus elektros oro linijos stulpus gavo tik prieš porą savaičių. G.Janušonis negalėjo pasakyti, kodėl darbai nebuvo atlikti rekonstruojant gatvę, kitaip tariant – vienu gatvės kasinėjimu. Jis pažadėjo, kad per porą savaičių darbai bus pabaigti, o šaligatviai, kurie tiesiant kabelius buvo užversti žemėmis, bus nušluoti, pažeistos vejos vėl apsėtos žole.

Darbų vykdytojas neabejoja, jog įrengus naują apšvietimą gatvės taps dar gražesnės – jose nebeliks gremėzdiškų betoninių stulpų.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis patikino, kad daugeliu atvejų, kai Savivaldybė vykdo gatvių rekonstrukcijos projektus, pavyksta suderinti, kad visos suinteresuotos įmonės dirbtų vienu metu. Tačiau šįkart „Lesto” iki gatvių rekonstravimo neturėjo dabar įgyvendinamo projekto, kuriuo minėtose gatvėse elektros oro linijos keičiamos į požeminį kabelį.