Naujakurių kvartalo gyventojai tariasi, kurią gatvę siūlyti asfaltuoti

Susitikimas 3Penktadienį F. Bajoraičio bibliotekoje įvyko Naujakurių kvartalo bendruomenės susitikimas su kai kuriais savivaldybės politikais, Šilutės seniūnijos atstovais bei verslininkais. Pagrindinė pašnekesio tema – kokią gatvę Naujakuriuose asfaltuoti šiemet.

Teikiant pasiūlymus išryškėjo dvi nuomonės. Naujakurių kvartalo seniūnaitis Stasys Juškevičius pasiūlė asfaltuoti Santaros gatvę. Jo nuomone, šią gatvę privalu asfaltuoti, nes ji yra viena iš kvartalo seniausių gatvių ir jos gyventojai bene ilgiausiai laukia geresnio susisiekimo. Susitikimas

Yra bendruomenės atstovų, kurie nori, jog būtų asfaltuotos Kaštonų ir Ajerų gatvės. Šis gatvių junginys yra gal dvigubai ilgesnis nei Santaros gatvė, tačiau šios gatvės yra jungiamosios su kitomis gatvelėmis, šalia jų gyvena daugiau šeimų ir eismas yra intensyvesnis.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Naujakurių bendruomenė dar nebaigė svarstymų, po mėnesio planuojamas dar vienas susitikimas, kurio metu teks galutinai apsispręsti.

Seniūnui labiau patinka bendruomenės siūlymas dėl Kaštonų ir Ajerų gatvių asfaltavimo. Pasak R. Steponkaus, šis pasiūlymas atitinka ir seniūnijos seniūnaičių tarybos taisyklę – pirmiau asfaltuoti gatves ne pagal jų senumą, bet tas, kurios yra jungiančiosios su kitomis gatvėmis, kuriose yra didesnis eismo intensyvumas. Šilutės seniūnija, dar neturi jokios informacijos apie jai planuojamas skirti lėšas gatvėms tvarkyti. Pasak seniūno, tie klausimai seniūnijoje bus sprendžiami tik vasario – kovo mėnesiais. Tačiau jis sveikina Naujakurių gyventojus, kurie taip aktyviai rūpinasi savo gyvenamosios vietos tvarkymu.

Tarybos narys, liberalas Audrius Endzinas sakė, kad jam patinka tokie bendruomenės pašnekesiai apie norimas tvarkyti gatves. Nereikia nei ginčytis – visos miesto gatvės turi būti sutvarkytos ir asfaltuotos. Klausimas tik tas, kiek tam galime skirti lėšų. O kai jų trūksta, tenka ieškoti sprendimų tokiuose susirinkimuose.

Vienas iš aktyvesnių naujakuriškių Stasys Blinkevičius pasakojo, kad susirinkimas turėjo platesnį tikslą, kalbėta ne tik apie gatvių asfaltavimą. S. Blinkevičiui patiko seniūno pasižadėjimas iki šių metų Velykų ant Šilutės seniūnijos sienos sugrąžinti laikrodį. Jis šiuo metu remontuojamas.

Seniūnui buvo pateiktas ir klausimas, kodėl Šilutės seniūnija yra trečiajame aukšte, o partijoms skirti kabinetai antrame pastato aukšte. Susirinkimo dalyvių nuomone, gyventojams būtų patogiau, jei seniūnija būtų perkraustyta žemiau. Tačiau atsakymo į šį pasiūlymą dar teks palaukti.