Naujame socialiniame būste įsikurs daugiavaikė šeima

7746856Šilutės savivaldybės taryba nusprendė leisti pirkti butą Šilutėje, Lietuvininkų g. 12 name, kuris Savivaldybei atsieis 31 tūkst. eurų. Nupirktas butas bus įrašytas į Socialinio būsto fondo sąrašą.
Savivaldybės tarybos komitetuose Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausioji specialistė Daiva Thumat abejojančius dėl mokamos sumos politikus patikino, kad perkamo buto kaina yra pagrįsta. Butas geros būklės, jo bendras plotas 70,94 kv. m. Už jį suderėta mokėti 31 tūkst. Eur, iš kurių Europos Sąjungos lėšų – 25,330 tūkst. Eur, savivaldybės biudžeto – 5,67 tūkst. Eur.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas per mėnesį nuo šio teisės akto paskelbimo arba įteikimo suinteresuotam asmeniui dienos.

Savivaldybės tarybos posėdžio metu tarybos nariai stebėjosi, kad administracija nusprendė butą pirkti Šilutės mieste. Jų nuomone, vertėjo pasidomėti ar nėra tarp butų prašančiųjų šeimų gyvenančių kitose rajono gyvenvietėse. Gal kaimuose už tokią sumą būtų pavykę nupirkti ir du butus?

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad pirkti butus už mažesnę kainą seniūnijose norėtų ir administracija. Kaip nebūtų keista, visos kaimiškose seniūnijose gyvenančios šeimos, kurioms reikia butų, pageidauja juos gauti Šilutės mieste. Tokią teisę joms suteikia įstatymai.

Kai kurie Tarybos nariai ragino Savivaldybės administraciją svarstyti klausimą apie daugiabučio namo statybą tokiems poreikiams. Jų nuomone, 50 – 60 butų namo statyba padėtų spręsti butų trūkumo problemą.

Turto poskyrio vyriausioji specialistė Nijolė Grigonienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad šiuo metu į eilę socialiniam būstui gauti yra įrašyta 180 šeimų. Tarp jų yra ir dvi šeimos, kurios turi po 5 vaikus ir gali išskirtinai – be eilės gauti 3 kambarių butą. N. Grigonienė mano, kad nupirktas butas ir atiteks vienai iš šių šeimų. Pasak jos, daugiavaikės šeimos ar vienišos mamos su tokiu būriu vaikų labai sunkiai randa nuomojamą būstą.

N. Grigonienė ragina visus, kas turi parduoti 3 kambarių butą, pateikti pasiūlymus Šilutės savivaldybei.