Naujametis potvynis apsėmė kelius, kaimus ir sodybas

DSC 0011Naujametinis potvynis – net Pamaryje retas dalykas. Šiemet šią retenybę jau turime. Ledų sangrūdoms užtvenkus Nemuną jo kilpoje ties Girininkų – Šilininkų kaimais, vanduo sparčiai pradėjo kilti žemupyje.

Sausio 2-osios vakare potvynio vanduo priartėjo prie kelio Šilutė – Rusnė, o netrukus ir plūstelėjo per jį. Sausio 3-ąją, 6 val. ryto vandens gylis ant kelio jau siekė 20 cm, tuomet ir pradėta kelti automobilius. 9 val. vandens gylis jau buvo beveik 30 cm, vanduo ir toliau kilo.

Vakar rytą ties apsemtu kelio Šilutės – Rusnė ruožu ir nuo Rusnės, ir nuo Šilutės pusės rikiavosi automobilių eilės. Laukti perkėlimo vairuotojams teko net valandą, nes per kelią gurančios ledo lytys trukdė traktoriams su tralais pervežti ledonesis rolandoautomobilius.

„Vanduo kils tol, kol nebus nunešta ledų sangrūda”, – vakar rytą sakė savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Romualdas Renčeliauskas. Prognozuoti kiek ilgai tęsis stichija jis nesiryžo.

Stichinę ribą Panemunėje Nemunas peržengė jau gruodžio 31 – sausio 1 dienomis. Toji riba čia yra 560 cm, o štai vakar rytą vandens lygis Panemunėje siekė 625 cm. Ties Rusne upės vanduo nuo sausio 2-osios iki 3-osios ryto pakilo net 78 cm ir vakar 9 valandą jo lygis čia siekė 335 cm. Stichinė riba yra 290 cm.

Šilutės rajone vakar buvo apsemta 9150 hektarų teritorija, nepravažiuojami buvo 24 kilometrai kelių. Vandens gylis apsemtose vietose kai kur siekė ir 60 – 70 cm, apie pavojų informavo pastatyti kelio ženklai. „Gyventojai turi nerizikuoti, o vykdyti kelio ženklų reikalavimus”, – įspėjo R.Renčeliauskas.

Daugiau nuotraukų albume

joomplu:8276 joomplu:8280 joomplu:8284

Plačiau skaitykite rytojaus „Šilutės naujienose”!