Naujas konfliktas: sporto kompleksą stumdo tarp Rusnės ir Stadiono gatvių?

 

SPORTOKas ir kodėl nusprendė pakeisti Sporto ir pramogų komplekso statybos vietą iš 8 metus planuotos vietos Rusnės gatvėje į kitą vietą Stadiono gatvėje, šalia Šilutės stadiono?

Tokie klausimai įnešė sumaištį į darbo grupės dėl sporto ir pramogų komplekso statybos ir rajono Sporto tarybos bendrą posėdį.

Posėdyje svečio teisėmis dalyvavęs verslininkas Rimgaudas Višinskas kaltino rajono politikus Arvydą Jaką ir Algirdą Balčytį, kad jie abu, neturėdami oficialaus rajono Tarybos sprendimo, pakeitė 8 metus puoselėtą viziją Sporto ir pramogų kompleksą įrengti Rusnės gatvėje, buvusios Baldų sporto salės pastate. Verslininkui tai aktualu, nes dalis pastato yra jo nuosavybė ir galėjo būti panaudota planuojamam kompleksui įrengti.

Pasiūlymai neįtiko

Sporto ir pramogų komplekso statybos vieta Rusnės gatvėje buvo pasirinkta neatsitiktinai. Savivaldybė išleido kelias dešimtis tūkstančių litų galimybių studijai, kuri įrodė, jog ta vieta planuojamam statyti kompleksui – tinkama.

A.Višinskas piktinosi minėtų politikų viešais pareiškimais, kad Savivaldybei nepavyksta su juo susitarti dėl jam priklausančio pastato Rusnės gatvėje dalies panaudos. Verslininkas sakė Savivaldybei pateikęs net keturis pasiūlymus, kokiomis sąlygomis jis sutiktų perleisti jam priklausančią pastato dalį. Tačiau negavo jokio oficialaus atsakymo, kodėl nė vienas pasiūlymas neįtinka rajono vadovybei.

Yra manančių, kad Rusnės gatvėje statyti tokį kompeksą – patogiausia: čia jau yra visa reikiama komunalinė infrastruktūra – vandentiekio, šilumos ir elektros tinklai.

Svarstys įvairius variantus

A.Jakas ir A.Balčytis paneigė verslininko priekaištus. Jie sakė niekada negavę iš verslininko tikslios kainos, kiek jis vertina savo valdomą turtą. O verslininko pasiūlymai Savivaldybei nėra priimtini ir naudingi. Jis norėtų, kad Savivaldybė įsipareigotų tarpininkauti, jog su verslininku už jo valdomą pastato dalį atsiskaitytų būsimas Sporto ir pramogų komplekso operatorius (vėlgi – kaina neaiški), arba norėtų, kad Savivaldybė sutvarkytų verslininko valdomo sklypo infrastruktūrą.

A.Balčytis, nors ir tvirtindamas, kad Stadiono gatvėje siūloma komplekso statybos vieta yra gera, tačiau pripažino, kad galutinį sprendimą turės priimti rajono Taryba. Tiesa, teks atlikti dar vieną galimybių studiją.

Dėl galimybių studijos būtinumo neabejoja ir Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas. Jis mano, kad galimybių studija galėtų palyginti abi galimas statybos vietas (ir Rusnės, ir Stadiono gatvėse) arba panagrinėti atskirų komplekso dalių statybas abiejose gatvėse (pvz., baseiną statyti vienoje vietoje, sporto ir koncertų salę – kitoje).

A.Balčyčio ir A.Jako nuomone, kompleksas verslumo prasme bus naudingas tik tuo atveju, jeigu bus pastatytas vienoje vietoje.

Sportas + menas + SPA + nakvynė…

A.Jakas susirinkime pristatė būsimo sporto komplekso sudėtines dalis. Jo nuomone, tai turėtų būti universalus sporto ir pramogų centras, kuriame tilptų ne tik rajone vystomų sporto šakų salės, bet ir būtų sąlygos krepšinio, futbolo, plaukimo ir kitų sporto šakų respublikinėms ar netgi nedidelėms tarptautinėms varžyboms organizuoti, sportininkų vasaros stovykloms rengti.
Jis mano, kad šiame komplekse galės rodytis mėgėjų ir profesionalų meno kolektyvai, šou atlikėjai. Didelę komplekso dalį užimtų teikiamos sveikatos gerinimo procedūros ir paslaugos (baseinas, masažai, aerobika, įvairios terapijos ir kt.).

Turėtų būti ir erdvi šiuolaikiška konferencijų salė bei teikiamos viešbučio paslaugos.

Yra daugiau abejoniųSPORTO KOMPL

Sporto tarybos pirmininkas A.Gečas pareiškė susirūpinimą, kad planuojamas Sporto ir pramogų centras savo apimtimis bus per didelis gigantas, ir niekas nežino, ar jis sugebės konkuruoti su kitų miestų panašiais kompleksais.

A.Gečo nuomone, vertėtų planuoti mažesnės apimties, labiau rajono poreikiams pritaikytą kompleksą.

Abejones neigė A.Jakas, sakydamas, kad Savivaldybė niekad nepajėgs savo lėšomis pastatyti ir juolab išlaikyti tokį kompleksą. Todėl planuojant jį reikia atsižvelgti ne tik į rajono sporto ar švietimo įstaigų poreikį, bet ir žiūrėti verslumo galimybių.

Jam pritarė sunkiaatlečių treneris Liudas Čičirka, sakydamas, kad Sporto komplekse negali būti nestandartinių matmenų baseino ar kitų sporto šakų aikštelių. Tuomet kompleksas tikrai praras verslumo prasmę ir jokios sporto varžybos, stovyklos nevyks.

Žino galimus statytojus

A.Jakas priminė, kad žino danų įmonę, kuri norėtų kartu su Savivaldybe tapti būsimos viešosios įstaigos steigėja ir partnerė. Danai turi idėjų, kaip tokį kompleksą padaryti rentabilų, kaip gauti jo statybai ES paramos lėšų.

Statyti Sporto ir pramogų centrą Stadiono gatvėje, pasak A.Jako, yra paranku todėl, kad aplink yra erdvės įvairioms lauko žaidimų aikštelėms, be to, galima numatyti jo šildymą atsinaujinančia energija – saulės, geotermine.

Susirinkimo pabaigoje dauguma jo dalyvių sutarė, kad siūloma nauja vieta Sporto ir pramogų kompleksui yra gera.