Naujas stogas – ir grožis, ir ramybė

stogo remontas zmonesDar vienas atnaujintas pastatas papuošė senąją Šilutę – kapitaliniu stogo remontu jau džiaugiasi Lietuvininkų gatvės 74-ojo namo gyventojai.

Paskutiniuosius kelerius metus šio namo trečiojo aukšto gyventojai su didžiausiu nerimu klausydavosi meteorologų prognozių, o išgirdę pranašaujant lietų, kai kurie jų net naktį neguldavo – apsistatę stiklainiais, kibirais ir puodais sergėdavo, kad šie neprisipildytų per stogą varvančio vandens ir kad jis nenutekėtų į apatinius aukštus.

Dabar žmonės jau miega ramiai ir dėkoja statybininkams bei UAB „Šilutės būstas“ vadovams.

Vanduo gadino sienas ir baldus

Kapitalinis daugiabučio namo stogo remontas – nepigus dalykas. Minėtam namui, pagal pirminę sąmatą, jis turėjo atsieiti 93 279 litus.

Bet stogą apžiūrėję statybininkai nustatė, kad gegnių dar nereikės keisti, tad užteko kur kas mažesnės sumos. O kai ta suma buvo išdalinta visiems dvylikai butų pagal turimą plotą, paaiškėjo, kad čia gyvenančioms šeimoms teks sumokėti nuo 4 iki 8 tūkstančių litų.

Reikėjo parengti ir remonto projektą, tai atsiėjo dar apie 3000 litų. „Šilutės būsto“ vadybininkė Rita Šulcienė sako, kad be projekto reikalai nebūtų pajudėję, mat namas stovi saugomoje urbanistinėje teritorijoje, o ir remontas ne paprastas – kapitalinis.

„Bet jau nebegalėjome normaliai gyventi: lietaus vanduo gadino sienas – jos kai kuriuose butuose ilgainiui net sutrūkinėjo, mirko baldai, nebebuvo prasmės net remontuoti butų“, – pasakoja kieme sutikti gyventojai Kristina Zuolienė ir Augenijus Baranauskas.stogo remontas namas

Su aktyviais žmonėmis lengva dirbti

Susisiekę su namo vadybininke, gyventojai išsiaiškino visas senutėlio savo stogo remonto galimybes. Po ilgų debatų jie sutarė, jog pirmiausia pusmetį į bendrą kaupiamąjį fondą kiekvienas butas dės po 100 litų ir netruko sukaupti projektui parengti reikalingą sumą.

Sprendimui dėl tokio remonto privalo pritarti 51 procentas daugiabučių gyventojų, tik tada jų nutarimas yra privalomas visiems.

Kai didžioji dauguma Lietuvininkų gatvės 74-ojo gyventojų nutarė, kad remontas būtinas, nebeliko kur dėtis ir kitiems.

Šio namo gyventojai, anot R.Šulcienės, išskirtiniai: jie aktyviai domėjosi remonto galimybėmis ir kainomis, sudarė savo įgaliotų atstovų grupę, daug kartų tarėsi su vadybininke ir rangovais. „Su tokiais žmonėmis lengva dirbti, nes jie žino, ko nori, ir kartu galime išrinkti geriausius variantus“, – sako R.Šulcienė.

Mokėti galės visus metus

Namo bendruomenei buvo pasiūlyta po tris projektą ir remontą galinčias atlikti įmones. Remontuoti savo stogą jie patikėjo Telšių UAB „Grizenta“. Statybininkai darbus pradėjo dar prieš Naujuosius metus, tuomet ėmėsi tos stogo dalies, kuri buvo dengta senu šiferiu. Bet kuriam laikui darbus pristabdė žiemos šalčiai ir sniegas, tik pavasariop jau buvo galima naujai uždengti ir kitą stogo pusę, užklotą skarda.

Telšiškiai jau susirinko savo pastolius ir atsisveikino su šilutiškiais. „Vyrai dirbo sąžiningai ir atsakingai, esame labai jiems dėkingi“, – šiandien sako Šilutės centre esančio namo gyventojai.

Už patarimus ir kantrybę jie dėkingi ir R.Šulcienei. O vadybininkė savo ruožtu primena, jog dabar ir butų kainos šiame name bus aukštesnės, ir estetinis vaizdas, žinia, jau visai kitoks.

Svarbu ir tai, kad gyventojams nereikėjo iš karto pakloti visų priskaičiuotų sumų. „Šilutės būstas“ jiems suteikė lengvatą, kad išsimokėti už remontą jie galės per metus. Tiems, kurie sąžiningai mokės įmokas, bet per tą laiką neįstengs atiduoti visos sumos, išsimokėjimo laiką žadama dar pratęsti. „Tereikia ateiti ir kalbėtis“, – sako R.Šulcienė.

Blogiau gali baigtis tiems, kurie visus metus nerodys gerų norų – „Šilutės būstas“ skolos nubraukti nežada, tad nemokantiems gali tekti ir teismuose bylinėtis.

„Bet mes tikime, kad šiame name tokių neatsiras“, – įsitikinusi vadybininkė R.Šulcienė.