Naujas sumanymas – muzikos instrumentai po atviru dangumi

muzikos instrumentai_laukeRajono vadovai brandina mintį Šilutės mieste įrengti nematytą viešą atrakciją – muzikos aikštelę po atviru dangumi.


Tokią naują pramogą pasiūlė „Dego“ lauko muzikos instrumentų platinimo iniciatorės Lietuvoje Eglė ir Lina. Lauko aikštelėse montuojamus aukščiausios kokybės, stacionarius muzikos instrumentus, iš kurių sklinda gražūs ir švelnūs garsai, moterys tiekia iš gamintojų Anglijoje.

Šilutės mieste per kelerius metus buvo įrengtos trys vaikų žaidimo aikštelės, dar dvi aikšteles ketinama įrengti iki šių metų rudens – jos atsiras Dariaus ir Girėno gatvėje, šalia 18A namo, ir Cintjoniškių gatvėje, šalia 14-ojo namo.
Šilutėje yra ir dvi viešos aikštelės su lauko treniruokliais.

Mintis miestelėnus pradžiuginti muzikine lauko aikštele sudomino rajono vadovus.

Pasak instrumentus pristačiusių moterų, lauko muzikos instrumentai padeda vaikams ir suaugusiesiems išreikšti savo jausmus, atsipalaiduoti, todėl užsienyje įrengiami miestų ir miestelių parkuose, aikštelėse, ugdymo įstaigų kiemuose. Jie labai naudingi specialiųjų poreikių turintiems vaikams, akliesiems. Lauko muzikinė veikla džiugina ir pagyvenusius žmones. Tai galimybė patyrinėti ne tik muzikos garsus, bet ir save.

Pasak mero Vytauto Laurinaičio, tokia aikštelė galėtų būti pastatyta skverelyje, šalia Šilutės meno mokyklos. Čia užsukę žmonės galėtų parodyti savo muzikinius gebėjimus, vaikai susipažintų su muzikos kūrimo galimybėmis.

Verslininkės siūlė muzikos aikštelėje pastatyti lauko metalofoną, skrabalus, būgnus ir kitus lauko sąlygoms pritaikytus instrumentus.

V.Laurinaitis mano, kad reikia išsiaiškinti, kiek kainuotų tokia atrakcija, ir pasistengti ją įrengti.