Naujas trumpasis numeris

Telefono ryšio numeriai yra valstybės ištekliai, todėl jie skiriami laikantis nustatytos tvarkos. Lietuvoje yra išduota daugiau nei 10,3 milijono numerių, iš kurių daugiausia – mobilaus ryšio. Jų yra daugiau nei 9,25 milijono, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenys.

Mažiausiai bendrame Lietuvos numerių sąraše sudaro trumpieji – kol kas jų yra 167, tačiau jau rugsėjo 1 dieną šį sąrašą papildys dar vienas.

„Po viešos rinkos konsultacijos įsitikinome, kad iki šiol buvęs rezervuotas numeris 111 galės būti naudojamas pelno nesiekiančių organizacijų, jei šios teikia humanitarinę, socialinę ar kitokią susijusią pagalbą“, – sako Jorūnė Mikulėnaitė-Baušienė, RRT atstovė.

Trumpasis numeris  111 iki šiol negalėjo būti niekam skiriamas ir naudojamas. Visgi gyvename ekonominių ir socialinių iššūkių metu, humanitarinė, socialinė ar kitokia pagalba galėtų būti prieinama greičiau ir patogiau. “Lengvai įsimenamas pagalbos numeris kaip 111 prisidėtų prie tokios pagalbos koordinavimo“, – teigia J. Mikulėnaitė-Baušienė.

RRT sprendimas įsigalioja rugsėjo 1 dieną. Nuo tada visi Lietuvoje veikiančių ir humanitarinę, socialinę ar kitokią susijusią pagalbą teikiančių organizacijų atstovai galės kreiptis į RRT, jei matys poreikį naudoti šį numerį.

Pagal RRT inf.