Naujas varpas budintų Katyčius

katyciu Varpine kreipimasisKatyčiuose užgimė nauja gyventojus šiuo metu telkianti ir vedanti idėja, kuria norima visus pabudinti, o miestelį pagražinti ir suteikti jam naujo kvėpavimo. Prie Katyčių katalikų maldos namų planuojama pastatyti varpinę.

Šis noras ir išsikeltas tikslas siejamas su pernai paminėtu Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejumi.

Miestelyje susibūrusi iniciatyvinė grupė jau pradėjo pirmuosius žingsnius šio tikslo link. Idėja kilo katytiškiui Jonui Lukošaičiui, kuris yra minėtos grupės pirmininkas. Susirinkime varpinės statybos projektas buvo pristatytas Katyčių gyventojams, kurių dauguma šią idėją pasitiko palankiai, nes jau seniai buvo svarstoma, kaip pagražinti miestelio katalikų maldos namus, juos padaryti mielesnius bei jaukesnius, labiau kviečiančius. Būtent pakviesti ir turėtų padėti varpas.

Iniciatoriai tikisi idėja sudominti ir patraukti ne tik dabartinius, bet ir buvusius katytiškius, kurie, nors gyvena kitur, savo miesteliui tebėra neabejingi ir nori matyti jį vis atsinaujinantį. Tai turėtų juos paskatinti ir pakviesti dar dažniau čia sugrįžti.

Šiuo atveju nauja būtų suklusti priverčiantys, žinią per visą miestelį nešantys ir jo gyventojus apjungiantys varpo dūžiai. Katyčių varpas burs tikinčiuosius, kvies maldai ir susimąstymui, palydės paliekančius šį pasaulį.

Iniciatoriams dabar svarbiausias ir, kaip įprasta, sudėtingiausias darbas įgyvendinant bet kokią idėją – surasti lėšų varpinės statybai. Informacija apie projektą išdėstyta sukurtame internetiniame puslapyje katyciuvarpine.weebly.com, draugų ir rėmėjų ratas plečiasi socialiniame tinkle Facebook „Katyčių varpinės statyba“.

Katyčių iniciatyvinė grupė visus norinčius ir galinčius prašo paremti varpinės projektą ir prisidėti pinigais bei darbais, bet taip pat ir geru žodžiu bei malda. O gal atsiras geradarių Lietuvoje ar užsienyje, kurie galėtų katytiškiams padovanoti kokį nors naudotą varpą?

Visi, parėmę varpinės statybą, bus įamžinti kapsulėje, kuri, įmūryta pamatuose, perduos žinią apie šią iniciatyvą ateinančioms kartoms.

Paramos lėšas galite pervesti: Žemaičių Naumiesčio Šv. Archangelo Mykolo parapija (Katyčių varpinės statyba), Šiaulių banko sąskaita LT28 7180 7000 0270 0323.