Naujasis Saugų seniūnas A. Stonis: „Šioms pareigoms reikėjo subręsti“

Seniunas StonisGegužės 16 dieną suėjo 100 dienų, kai Saugų seniūno pareigas užėmė ilgus dešimtmečius miškininkystės sektoriuje dirbęs Arvydas Stonis. Seniūnijos su beveik 4000 gyventojų problemos ir džiaugsmai naujajam seniūnui puikiai pažįstami. Saugose jis gyvena daugiau kaip trisdešimt metų.

„Žinojau, kur ėjau“, – sako jis ir neslepia, kad atsakingoms seniūno pareigoms reikėjo laiko subręsti.

Gerai A. Stonis pažįsta ir Saugų bei Vilkyčių bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius. Jis džiaugiasi, kad jie atstovaudami savus interesus tarpusavyje nekonfliktuoja, yra supratingi.

Būtent bendruomeniškumo puoselėjimas, tolimesnis pradėtų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimas yra pagrindiniai naujojo seniūno prioritetai. Žinoma, jam jau teko susidurti ir su gyventojų skundais, problemų kyla visuomet, tačiau anot A. Stonio, jas galima išspręsti, tik reikia laiko, kantrybės ir supratingumo.

Pareigoms ruošėsi ilgai

A. Stonis yra kilęs iš Švėkšnos. Karjeros pradžioje jis dirbo Šiauliuose, bet greitai grįžo į gimtinę, sukūrė šeimą su saugiške. Jie užaugino sūnų ir jau džiaugiasi anūku.

Daugiau kaip 30 metų A. Stonis dirbo Šilutės miškų urėdijoje, paskutinės jo pareigos buvo Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio vadovas. Kelis kartus jis yra buvęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu, tad rajono aktualijos jam buvo žinomos visą laiką.

A. Stonis sako, kad apie Saugų seniūno pareigas pagalvodavęs ir anksčiau, apie tai jam užsimindavo ir kiti, tačiau tam reikėjo subręsti. Dabar tas laikas jau atėjo.

„Vis atrodydavo, kad dar ne dabar. Bet paskutiniu metu minčių kandidatuoti konkurse seniūno pareigoms užimti atsirasdavo vis daugiau“, – atviras jis.

A. Stonis džiaugiasi tiek seniūnijos kolektyvu, kuris dirba jau ne pirmus metus, tiek aktyviais seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, kurie jį maloniai priėmė į savo ratą. Beveik visus žmones su kuriais jam tenka dirbti dabar, jis pažinojo jau anksčiau.

Vieni renginiai neįvyks, kiti atidėti

Paklaustas, kaip sekasi naujame darbe, seniūnas juokauja, kad tiksliai galės atsakyti po metų, kai daugiau darbų bus nuveikta. Kai kuriuos planus pristabdė karantinas, kai kurių idėjų šiemet jau nebepavyks įgyvendinti.

„Ir naujų idėjų buvo atsiradę, ir gražūs projektai buvo pradėti, bendruomenės iniciatyvos“, – apie karantino suvaržytą gyvenimą kalba seniūnas. Saugų gyventojai norėjo ir šokių naktį suorganizuoti, ir dviračiais aplink seniūniją apvažiuoti. Šiuos planus teko atidėti vėlesniam laikui.

Liūdna, kad neįvyko Motinos dienai skirtas pirmasis Saugų muzikos festivalio koncertas. Seniūnas tikisi, kad gyventojai ir miestelio svečiai išgirs bent baigiamąjį koncertą vasaros gale.

Aktyvus Vilkyčių seniūnaitis Darius Vilius kasmet miestelį garsina šiaudinėmis skulptūromis bei tradicijų puoselėjimu. Šiemet šiaudinių skulptūrų pleneras įvyks vėliau nei įprasta.

Padeda vieni kitiems

A. Stonis palaiko Saugų ir Vilkyčių bendruomenių iniciatyvas, džiaugiasi jų gražiu sutarimu. Seniūnijoje aktyvus ir Šeimų klubas, jo iniciatyva, seniūnijai padedant, planuojama sutvarkyti kapinaites.

Vienas pagrindinių seniūno tikslų ir toliau gerinti bendruomeniškumą, puoselėti gražias gyventojų idėjas. Pasak A. Stonio, karantinas parodė, kad saugiškiai ir vilkytiškiai rūpinasi vyresniaisiais gyventojais ir tais, kurie sunkiau verčiasi.
„Kai visiems gerai, ta pagalba vienų kitiems ne taip jaučiasi, bet kai situacija blogesnė, atsiskleidžia žmonių gerumas“, – pastebi jis.

Prasti keliai ir melioracija

Kaip nėra namų, taip nėra ir seniūnijų be problemų. Gyventojai dažnai pas seniūną ateina ne tik su gražiais sumanymais, bet ir su skundais. Vienos opiausių problemų – atgyvenusi melioracija, taip pat keliai, kurių dauguma žvyruoti ar net gruntiniai. Nemaža seniūnijoje ir socialinė atskirtis.

Visgi visiems kartu sprendžiant problemas, pavyksta rasti kompromisus. Šiemet A. Stonis su seniūnaičiais sutarė kelią sutvarkyti Žemaitkiemyje, kitus prastos būklės kelius nusprendė remontuoti kitais metais.
„Pinigai keliams nėra skiriami dideli, kad galėtume didžiulius pokyčius daryti. Kai gauname lėšas, tvarkome opiausius taškus“, – apie visų seniūnijų problemą – prastus kelius kalba jis.

Labiausiai seniūną džiugina atsikraustantys nauji gyventojai. Gyventi Saugose ar Vilkyčiuose patogu, nes čia graži gamta, o ir susisiekimas iki Šilutės ar Klaipėdos geras. Daug gyventojų važiuoja dirbti į uostamiestį, ypač vilkytiškiai. Pasak A. Stonio, atstumas, kaip iki Šilutės, o įsidarbinti lengviau.

Nebeliks Vaikų globos namų

Šią vasarą seniūnijoje įvyks istorinių permainų. Buvusiuose Saugų vaikų globos namuose bus įkurtas Šilutės senelių globos namų filialas. Seniūnas džiaugiasi, kad atsiras naujų darbo vietų, visgi bus keista: Saugose neliks nei vaikų namų, nei vaikus globojančios šeimynos. Visi saugiškiai atsimena, kad čia nuo sovietinių laikų veikė vaikų namai, o dabar turės priprasti prie minties, kad šios įstaigos nebėra. Tikriausiai daugelis to pasiges.