Naujausia paroda Kintų menininkų rezidencijoje – šviežiausi kelionės įspūdžiai

TAPYBA copyLiepos 11 d. menininkai Ieva Tulaitė ir Kipras Černiauskas išplaukė į tapybinę ekspediciją po Lietuvą. Pakeliui jie tapė paveikslus bei kaupė užrašus su kultūrinėmis, gamtinėmis ir meninėmis įžvalgomis.

Kelionė prasidėjo Palūšėje. Per Aukštaitijos ežerus keliauninkai pasiekė Žeimenos upę, iš ten įplaukė į Nerį, praplaukę Vilnių Kaune įtekėjo į Nemuną, plaukdami Nemunu atsidūrė pasienio su Kaliningrado sritimi ruože. Iš ten pasiektas Pamarys, Atmata išplaukta į Kuršių marias, ir baigta kelionė Ventės rage.

Kipras Černiauskas, idėjos autorius, pernai baigė freskos – mozaikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu gyvena Vilniuje, aktyviai rengia parodas bei dalyvauja konkursuose. Ieva Tulaitė dar studijuoja tą pačią specialybę Vilniaus dailės akademijoje.

Kelionė truko 35 dienas, nuplaukta 560 kilometrų, nutapyta  44 paveikslai, išgyventos 3 gamtos stichijos – liūtys, kaitros ir štorminiai vėjai. Padaryta daugybė nuotraukų, užpildytas kelionės dienoraštis.

Paroda Kintų menininkų rezidencijoje yra pirmas, šviežias ekspedicijos rezultatų pristatymas. Ateityje planuojama daugiau parodų ir kontempliuojamas paveikslų bei nuotraukų albumas su tekstais. Kviečiame pamatyti parodą.