Nauji kultūriniai vėjai tuoj prasiverš iš H.Šojaus dvaro konferencijų centro

renginiai dvaro arklidese bartkus leonasJau netrukus šilutiškiams ir miesto svečiams plačiai duris atvers renovuoto H.Šojaus dvaro buvusių arklidžių patalpos. Kaip „Šilutės naujienoms“ atviravo jaunas verslininkas Leonas Bartkus, kurio įmonė laimėjo Savivaldybės administracijos skelbtą viešąjį konkursą šioms patalpoms išsinuomoti, 530 kv. metrų erdvėse bus rengiami įvairūs koncertai, konferencijos, edukaciniai užsiėmimai, veiks kavinukė, atsiras vaikų žaidimų kampelis, o sekmadieniais kvies kino filmų seansai.

„Mintis neatėjo staiga, viskas pamažu brendo, gryninosi. Kai iš aplinkinių nuolat girdžiu, jog Šilutėje nėra ką veikti, trūksta veiklos, pasiūlymų, nutariau imtis iniciatyvos ir suteikti galimybę visų kartų atstovams čia, niekur toli nevažiuojant, pasisemti kultūrinio peno“, – sako Leonas.

Planuojami renginiai vyks salėje ir lauke

Anot šilutiškio, organizuoti renginius – jam jau pažįstama ir itin maloni veikla. Jaunas verslininkas ne vienerius metus dirba renginių organizavimo ir aptarnavimo srityje. Tad, savaime suprantama, pamažu ir subrendo puoselėjamos svajonės atnešti naujų vėjų į Šilutę.

Leonas pripažįsta, kad prieš kelias savaites, atvykęs į aikštę prie H.Šojaus dvaro muziejaus, iš karto suprato, jog būtent čia ir yra tinkamiausia vieta jo planams įgyvendinti. Verslininko vizijoje – ne tik renginiai uždarose patalpose, bet ir mobilūs: šiltuoju metų laiku daug jų bus perkelta į lauką, šalia esančioje akmenimis grįstoje aikštėje ir prie tvenkinio. Be abejonės, nuolat vyks bendradarbiavimas su H.Šojaus muziejumi, Šilutės turizmo ir informacijos centru bei miesto ir rajono mokyklomis.

Siūlys įvairią veiklą

Šiuo metu patalpose yra atliekami interjero tobulino darbai: perkami baldai, kurie derinami prie būsimų veiklų, tvarkoma akustika.

Leonas atvirauja, kad antrajame aukšte bus įrengta jauki kavinukė. Joje lankytojai galės ne tik atsigaivinti arbata ar tonusą pakelti garuojančia kava, bet ir pabendrauti. Tuo pačiu metu veiks vaikų žaidimo kampelis, kur bus galima palikti mažuosius padūkti, o tėvai tuo metu atsipalaiduos kavinėje ar dalyvaus konferencijose ar kituose renginiuose, vyksiančiuose tame pačiame pastate, pirmajame aukšte.

Taip pat planuojama pastatyti keletą stalo futbolo stalų bei rengti šių žaidimų turnyrus.

„Norime maksimaliai išnaudoti erdves. Jose bus siūloma veikla ir jaunimui, ir vyresniojo amžiaus žmonėms, ir senjorams bei vaikams su tėveliais“, – sakė Leonas.

Kvies į koncertus ir kiną

Anot pašnekovo, pirmojo aukšto erdvioje salėje bus organizuojamos ne tik respublikinės ar tarptautinės konferencijos, čia taip pat į koncertus kvies šalies muzikos estrados žvaigždės, jaunimo pamėgti atlikėjai. Kaip tik šiuo metu yra derinami grafikai, o vienas iš pirmųjų koncertų jaunimui bus surengtas gegužės 16-ąją.

Verslininkas ketina gyventojus sekmadieniais kviesti į kino salę, kur, įsitaisę ant sėdmaišių, jie galės pasižiūrėti populiarius ir naujausius kino filmus. Šeimoms filmų seansai bus rodomi kiek ankstesniu dienos metu, apie pietus ir popiet, o jaunimui – į pavakarę.

Taip pat šiose patalpose vyks ir menininkų iš visos Lietuvos bei užsienio įvairios parodos. Anot Leono, ateityje planuojama įrengti informacinių technologijų klasę.

Žino, ko reikia šilutiškiams

Pašnekovas prisipažino, kad užsidegimą kultūrinei veiklai, renginių organizavimui, paveldėjo iš savo bendravardžio senelio Leono Bartkaus. Šis šviesuolis ne vienerius metus vadovavo  Inkaklių kaimo kultūros namams bei vietos dainininkų ansambliui.

„Žinau, ko reikia Šilutės žmogui. Jaukumo, geros šiltos atmosferos. Visa tai ir bandysime sukurti. Noriu, kad žmogus, atėjęs į renginį, nebijotų pirkti bilieto, nenusiviltų, nes čia jausis gerai ir visad norės sugrįžti“, – sakė renginių organizatorius Leonas.

Anot pašnekovo, Šilutėje yra pakankamai daug erdvės kultūriniam tobulėjimui, tad nauji renginiai H.Šojaus dvaro konferencijų centre ne vienam padės prasmingai praleisti laisvalaikį, dvasiškai tobulėti bei realizuoti save.