Nauji Švėkšnos gėlynai ir restauruota Diana

skulptura diana seputis paulauskas martinkusŠvėkšnos centre, šalia parko esančio tvenkinio saloje, stovinti Dianos skulptūra neseniai tartum atgimė naujam gyvenimui.

Skulptūrą atnaujinti ėmėsi savojo miestelio grožiui neabejingas vietos tautodailininkas Kęstutis Paulauskas su verslininkais Vytautu Marcinkevičiumi bei Antanu Martinkumi.

Pastaruosius keletą metų tvenkinio saloje stovinti Diana daugeliui miestelio svečių jau kėlė gailestį, nes laikas labai pakenkė jos grožiui. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis mena, kad paskutinį kartą statula buvo perdažyta bene prieš 25-erius metus, bet rimto prisilietimo prie šio meno kūrinio per tą laiką nebuvo. Dianos statula yra įrašyta į kultūros paveldo registrą.skulptura diana 1 nakti

Nerimavo dėl skulptūros ir vietos verslininkai. Vienas jų – V.Marcinkevičius kartą kreipėsi į seniūną ir pasiūlė apsvarstyti statulos remonto galimybę. Seniūnija apsiėmė pirkti dažus ir lanksvų krūmelius salai apsodinti, V.Marcinkevičius davė cemento, A.Martinkus savo valtimi plukdė meistrus per tvenkinio vandenį, į salą įvedė apšvietimą.

Statulos restauracijos ėmėsi vietos tautodailininkas K.Paulauskas. „Tokį objektą tvarkyti galima patikėti ne kiekvienam meistrui. Tačiau K.Paulauskui galima“, – sako A.Šeputis.

Taigi Dianos statulos restauravimas buvo kolektyvinis darbas.

A.Šeputis svarsto, jog būtų gražu tvenkinyje įrengti fontaną, bet jis yra privačioje grafienei Laimei Felicijai Pliaterienei priklausančioje teritorijoje. O tokiose vietose esančioms kultūros vertybėms tvarkyti lėšų negausi iš jokių valstybinių fondų.

Švėkšnos miestelio Liepų aikštę neseniai papuošė dar vienas naujas akcentas. Vietos meistrai – tėvas ir sūnus Rimantas ir Nerijus Nausėdos aplink aikštėje augančias liepaites iš akmenų sumūrijo bortelius. Prisodinę aplink liepaites gėlių, švėkšniškiai savo aikštę pagyvino naujais gėlynais.

R. ir N.Nausėdos yra nuolatiniai seniūnijos talkininkai. Jie mūrijo atraminę sienelę prie evangelikų liuteronų bažnyčios bei nauja akmenų tvora neseniai apjuosė ir miestelio kapines.