Naujieji metai Šilutėje pažymėti vyro mirtimi, daugiau skaudžių nelaimių nebuvo

balkonasNaujieji metai Šilutėje sutikti išskirtinai ramiai, jei neskaitysime vienos tragedijos, kuomet žuvo per balkoną persisvėręs jaunas vyras: rezonansinių nusikaltimų ir skaudžių avarijų, nors keliai buvo slidūs, išvengta, nebuvo ir didelių gaisrų, į ligoninę nepateko ir nė vienas petardomis susižalojęs žmogus.

Žuvo neatsargus svečias

Praėjus vos dešimčiai 2015-ųjų metų minučių, dar visa jėga tebepokšint šventiniams fejerverkams, skaudi nelaimė nutiko Šilutės Sodų gatvės 11-ajame name. Čia persisvėręs per trečiojo aukšto balkono turėklus iškrito ir nuo patirtų sužalojimų iš karto mirė 34 metų vyras.

„Šilutės naujienų“ žiniomis, vyras nebuvo mūsų rajono gyventojas, jis registruotas Šakių rajone. Kartu šventusių liudytojų teigimu, Naujųjų sutikimo naktį vyras buvo nemažai išgėręs, gana aktyvus.

Artėjant lemtingai akimirkai aukštas vyras, norėdamas pamatyti fejerverkus, neįvertino balkono tvorelės aukščio ir per ją smarkiai persisvėrė. Tuomet ir įvyko nelaimė – jis nukrito žemyn. Atvykę medikai žuvusiojo net nebevežė į ligoninę, jis jau buvo miręs.

Įvykį tiria policijos pareigūnai.

Pasak Naujųjų metų naktį budėjusių policijos pareigūnų, šios nelaimės priežastis – per didelis alkoholio kiekis. Be to, pasitinkant 2015-uosius dangus buvo apniukęs, todėl skriejantys šventiniai fejerverkai labiau buvo girdimi nei matomi, o vyras tikriausiai labai stengėsi pamatyti spalvotas ugnis.

Pranešimų galybė, bet sunkių nusikaltimų išvengta

Šilutės policijos vadovas Sigitas Mikutavičius džiaugiasi, kad praėjusių švenčių dienomis rajone buvo išvengta sunkių nusikaltimų.

Tačiau tai nereiškia, kad pareigūnai poilsiavo. Šilutės r. PK pareigūnams kiekvieną praėjusio savaitgalio parą tekdavo reaguoti į maždaug 70 pranešimų. Ypač daug pranešimų gauta apie smurtą namuose, triukšmą kaimynų butuose, girtavimą viešose vietose, prekybą namine degtine ir kontrabandinėmis prekėmis. „Iš viso gavome šimtus pranešimų, o daugiausia – nuo 18 valandos vakaro iki 1-2 valandos nakties“, – sakė komisariato viršininkas.

Ypač operatyviai stengtasi reaguoti į šeimyninius konfliktus, nes, pasak S.Mikutavičiaus, karti kitų rajonų patirtis rodo, jog šie konfliktai greit gali baigtis tragiškai.

Nuo gruodžio 19 iki sausio 2 dienos Šilutėje apskritą parą dirbo papildomos pareigūnų pajėgos. Pareigūnai stebėjo ir viešąsias erdves, ir daugiabučių bei privačių namų masyvus, nes šventiniu laikotarpiu visada suaktyvėja vagys.
Kiekvieną parą nustatyta po keletą gatvėmis vaikštančių girtų asmenų, bet kai kuriais atvejais į tokius viešosios tvarkos pažeidėjus pažiūrėta ir tolerantiškai.

Prieššventinėmis dienomis nustatyta ir keletas chuliganų, dažniausiai – nepilnamečių, kurie gąsdino praeivius tiesiog jiems po kojomis mesdami petardas. Tokius chuliganus dažniausiai sulaikė be tarnybinių uniformų dirbę pareigūnai, o taip pasilinksminti sumaniusiems jaunuoliams už savo „pokštus“ teks atsakyti.

Šventės ramios ir traumatologams bei ugniagesiams

Nė vieno nuo petardų nukentėjusio ar kaip kitaip nelaimingai Naujuosius sutikusio piliečio nepriėmė ir Šilutės ligoninės traumatologai.

Traumų skyriaus vedėjas Adulis Valodska sakė, jog per kelias pošventines dienas į skyrių paguldyti tik keli vyrai dėl muštinių žaizdų. „Bet tokie pacientai nėra išskirtiniai tik didžiųjų švenčių palydovai, jų sulaukiame nuolat ir poilsio, ir darbo dienomis“, – sakė gydytojas.

Šilutės ugniagesių vadas Rimantas Mačijauskas irgi džiaugiasi, kad visos šventės ir net pošventinis laikas buvo ramus. Net ir praūžusios audros metu šalinti ant kelio nuvirtusio medžio buvo iškviesti tik Žemaičių Naumiesčio punkto ugniagesiai, Šilutės apylinkėse tokių iškvietimų nebuvo. Jei neskaitysime viename kaime užsidegusios tujos ir kelių šiukšliadėžių, tai ir gaisrų pirmosiomis sausio dienomis nebuvo.

Anot R.Mačijausko, gal tai reiškia, kad ir visi 2015-ieji mūsų rajone bus ramūs, o rimtų nelaimių išvengsime?..