Naujieji mokslo metai: dvejos įkurtuvės, daugiau pirmokų, nebaigti remontai ir išeitinės mokytojams

rugsejo 1oji jankaus mokyklaŠiemet rajono bedrojo lavinimo mokyklų duris pravėrė 5283 moksleiviai, išliko visos iki šiol veikusios mokyklos ir net atsidarė 3 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės Usėnuose, Vilkyčiuose ir Žemaičių Naumiestyje.

Be to, įvyko ir dvejos įkurtuvės – naujose patalpose mokslo metus pradėjo apie pusę tūkstančio moksleivių ugdanti Šilutės meno mokykla ir 235 buvusios Šilutės pradinės mokyklos mokinukai.

Beveik 10 mokytojų pasinaudojo valstybės parama ir išėjo į užtarnautą poilsį, jų darbus perima jaunesni pedagogai.

Tiek gerųjų žinių, o liūdnesnės tokios, kad didelė dalis mokinių bent jau pirmąją savaitę (o kai kur – ir ilgiau) į mokyklas žygiuoja lyg į apkasus, mat statybininkams ir jų darbus pirkusiems Savivaldybės specialistams, kaip jau tampa įprasta, ir vėl pritrūko „vienos nakties“ užbaigti jų remontus.

Vienos suremontuotos, kitos – dar nerugsejio 1oji pirmos gimnazijos abiturientai

Mokyklų retėjimo metas sustojo – šiemet durų neužvėrė nė viena rajono bendrojo ugdymo mokykla, išskyrus anaiptol ne dėl ugdytinių stygiaus Švietimo ir mokslo ministerijos žinion perėjusį Švėkšnos specialųjį ugdymo centrą. Tas mokyklų nykimo stabtelėjimas džiugina Švietimo skyriaus vedėją Birutę Tekorienę.

Ne mažiau džiugu, jog prireikė steigti naujas ikimokyklinukų grupes, jos suburtos Usėnų ir Vilkyčių pagrindinėse mokyklose bei Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje.

Nors moksleivių skaičius dar šiek tiek tikslinamas, manoma, kad labai jis nesikeis. Beje, vis daugiau turime pirmokų – šiemet Šilutės mieste prireikė steigti dar vieną jų klasę, viena nauja pirmokų klasė buvo įsteigta ir pernai.
Abiturientų skaičius šiemet panašus į pernykštį – jų šiek tiek daugiau nei 400.

B.Tekorienė sakė, jog naujais sporto aikštynais šiemet džiaugsis Šilutės pirmosios gimnazijos ir M.Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, sporto stadiono rekonstrukcija įsibėgėja ir Švėkšnoje. Liūdi Vydūno gimnazijos kolektyvas, nes jų ilgai lauktos sporto salės statybos vėl sustojo.

Tačiau ne visų mokyklų mokiniai rugsėjį pradeda kaip pridera – suremontuotose klasėse. Daugelyje mokyklų remontai dar tebevyksta ir dirbti įprastu ritmu pedagogai ir mokiniai kai kur pradeda tik šios savaitės pabaigoje ar pradės dar vėliau.

Modernizuojama ir šiltinama Vainuto gimnazija, čia statybininkų laukia dar nemažai darbų. Statybininkai šiomis dienomis jau palieka M.Jankaus mokyklos pradinių klasių fligelį, šiltinamas Juknaičių pagrindinės mokyklos – vaikų darželio pastatas, suremontuotas Pašyšių pagrindinės mokyklos vaikų darželio pastato stogas, katilinių remontai vyksta Katyčių ir Saugų mokyklose.   

Remontai baigiami ir keturiuose Šilutės vaikų darželiuose.

rugsejio 1oji vyduno mokytojaiŠios įstaigos remontuotos iš savivaldybės lėšų, bet neatsilieka ir tos, kurioms tokios prabangos neskirta. Pasak B.Tekorienės, kaip ir kasmet, visos įstaigos remontavosi ir rėmėjų lėšomis, ir panaudodamos viešuosius darbus atliekančius žmones, ir visus moksleivius pasitiko kvepiančios dažais.

Mokytojams pensininkams – valstybės išmokos

Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija skyrė dalinį finansavimą pensinio amžiaus mokytojų išeitinėms išmokoms. Pasak B.Tekorienės, skiriama 6 mėnesių atlyginimo dydžio pašalpa, ir norą ją gavus išeiti į pensiją jau pareiškė beveik 10 rajono mokytojų.
Ministerija žada šią paramą teikti ir vėliau, taip padėdama savivaldybėms atsisveikinti su mokytojais pensininkais.

Pradinukų nerimas išsisklaidė

Šie mokslo metai bus išskirtiniai Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos istorijoje, mat po 23-ejų metų į šią mokyklą sugrįžo pradinukai. 235 iki tol Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pirmų – ketvirtų klasių mokinukai šią Rugsėjo 1-ąją sutiko naujoje mokykloje.

Kad ir prieštaraujanti perkėlimui, pradinukų bendruomenė šią vasarą rajono valdžios buvo iškeldinta iš ilgametės savo mokyklos ir gausiu būriu – visomis 12 klasių – papildė dabar jau 680-ies M.Jankaus pagrindinės mokyklos moksleivių kolektyvą. Tad dabar čia mažiausi bus jau nebe penktokai, o pirmokai.rugsejio 1oji traksedziai

Pradinukams skirtuose trijuose vieno fligelio aukštuose paskutiniuosius darbus dar atlieka statybininkai, tad kol kas vaikai prisiglaudė kituose laisvuose kabinetuose.

„Tai – laikini nepatogumai, jau greit turėtume pereiti į savo klases“, – sakė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Norkuvienė. Pasak jos, klasės gražiai suremontuotos, statybininkų darbu kolektyvas patenkintas, džiaugiasi jis ir šiltu pradinukų sutikimu. Nerimo, kuris pradinės mokyklos pedagogus ir vaikų tėvus buvo apėmęs ištisus pastaruosius metus, pasak pavaduotojos, jau nebeliko.

B.Tekorienės nuomone, pradinukai dabar turės geresnes sąlygas nei senojoje savo mokykloje, Lietuvininkų gatvėje.

Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, sveikindamas jau esamus ir naujai atėjusius savo gausaus kolektyvo narius patikino, kad didieji mažiesiems skirs visą dėmesį ir juos globos. Pasak A.Astasevičiaus, šiemet – neformalaus ugdymo plėtotės metais – mokykloje veiks daug būrelių, tad tikimasi, kad kiekvienas moksleivis ras savo pomėgius atitinkančią veiklą. Visgi pagrindinis dėmesys bus skiriamas pamokoms, stengiamasi, kad namuose moksleiviams liktų lengvi, žaismingi ir nevarginantys darbai.
Moksleivius ir mokytojus sveikino, sėkmės ir „kad nepritrūktų vienos nakties, kaip jos pritrūko statybininkams“, linkėjo ir Savivaldybės vadovai.

naumiescio gimnazistaiĮkurtuvės menininkų kalvėje

50-ąjį gimtadienį pasitinkanti Šilutės meno mokykla šiemet gavo išties solidžią dovaną – visi menininkai – Muzikos, Dailės ir Choreografijos skyriai persikėlė po vienu stogu, ir dar – į centrinę miesto gatvę.

Sveikindamas didžiulį savo kolektyvą su tokia dovana laikinai mokyklos vadovo pareigas einantis Arnoldas Milukas linkėjo, kad čia meno paslapčių besisemiantys jaunieji šilutiškiai dar labiau ūgteltų dailės, muzikos ir šokio srityse, kad jie taptų tikrais savų sričių profesionalais ir ateityje garsintų ne tik Šilutės kraštą, bet ir Lietuvą pasaulyje.

Puikią dovaną mokyklai – baldus mokytojų kambariui – skyrė AB „Šilutės baldai“, dovanas teikė Seimo nariai ir Savivaldybės vadovai, o vicemeras Algirdas Balčytis priminė, kad nuo šiol ateinant į šį pastatą reikia pasitempti, mat čia dirba kitokios sielos žmonės – menininkai.

„Jūs prisiliesite prie didžiosios meno skrynios, tad realizuokit savo menines idėjas per spalvas, muziką, šokį ir dainą“, – linkėjo tėvų atstovas Vigilijus Šveikauskas.

Širdis drebėjo ir kraujas virė, jos pačios žodžiais tariant, ilgametei šios mokyklos vadovei Rūtai Gatelienei, daug metų mynusiai kelius pas valdžią dėl naujo pastato mokyklai. Ji išreiškė viltį, kad atnaujintos gražios seno pastato erdvės visus dar labiau įkvėps darbui.

Direktoriaus pavaduotoja Regina Stankuvienė vieną po kito kvietė mokytojus ir jų mokinius, kurie vėliau nuėjo apžiūrėti naujųjų savo namų.

Diskusijos senjorų pedagogų ratelyjerugsejo 1oji zibu mokykla

Seimo narys Artūras Skardžius bei jo bičiulis mero pavaduotojas Algirdas Balčytis laikosi tradicijos kasmet Rugsėjo 1-ąją aplankyti pedagogus senjorus. Į užtarnautą poilsį išėjusius mokytojus kiekvieną rugsėjo 1-ąją pabendrauti prie kavos puodelio sukviečia savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos vadovė Judita Blinkevičienė su kolektyvu.

A.Skardžius, pasveikinęs senjorus, jiems papasakojo apie vieną svarbiausių ateinančios Seimo rudens sesijos klausimų – kaip bus stabdoma emigracija. Pasak A.Skardžiaus, mokslininkai yra sukūrę naują socialinį modelį, kaip vyresnio amžiaus žmonės bus skatinami užleisti darbo vietas jaunajai kartai. Diskusijos metu senjorai pedagogai pritarė tokioms iniciatyvoms ir sakė, kad švietimo sistemoje vyresniems žmonėms dirbti su vaikais yra ypač sunku. Jie pripažino, kad kiekvienas pedagogas turėtų atsisakyti darbo iškart, kai sulaukia pensinio amžiaus.

Tačiau buvę mokytojai pažymėjo, kad ir valstybė turi nepamiršti pasirūpinti vyresnio amžiaus žmogaus oriu gyvenimu. Jų nuomone, dabar daug pedagogų lieka dirbti , nes išėję į pensiją būtų priversti gyventi pusbadžiu.

Vicemeras A.Balčytis pasakojo apie svarbiausius savivaldybėje atliekamus darbus – Vydūno gimnazijos sporto salės statybą, daugiafunkcių žaidimo aikštelių prie Pirmosios gimnazijos ir M.Jankaus pagrindinės mokyklos įrengimą. Pasak A.Balčyčio, šiems objektams įgyvendinti lėšas iš valstybės biudžeto parūpino Šilutėje išrinktas Seimo narys A.Skardžius. Vicemeras sakė, kad dabar didžiausias jo rūpesti s- kaip pradėti Rusnės estakados ir Šilutės sporto bei pramogų komplekso statybos darbus, juolab kad abiejų objektų projektavimas jau pradėtas.

Senjorų svečiai pasižadėjo dar šiemet jiems organizuoti kelionę į LR Seimą ar į kitokią įdomią vietą.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albumuose!

Rugsėjo 1-osios šventė Šilutės mokyklose.

Rugsėjo 1-oji M.Jankaus pagrindinėje mokykloje.

Rugsėjo 1-oji Traksėdžių ir Pamario mokyklose.