Naujieji mokslo metai: ugdymo įstaigos ruošiasi bet kokiam pandemijos scenarijui

Liko nepilna savaitė ir prasidės naujieji mokslo metai. Vieni jų laukia su džiugesiu, kiti – su nerimu. Nerimo ir abejonių tikrai yra, juolab, kad neaišku, ar ugdymas vyks kaip anksčiau – kontaktiniu būdu, ar ir vėl nuotoliniu. O sergančiųjų Covid-19 virusine liga skaičiai kasdien auga ir kol kas, artėjant šaltam bei drėgnam sezonui, pozityvesnių minčių dėl to nekyla.

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir pernai, mokiniai susirinks į mokyklas. Jei sulauktume juodžiausio pandemijos scenarijaus, kontaktinį mokymą planuojama išsaugoti bent pradinukams.

Apie tai, kokie mokslo metai numatomi mūsų rajone, kas planuojama ir ruošiama įgyvendinti ugdymo įstaigose, pasidalijo Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Daugėja mokinių

Tuoj prasidėsiantys mokslo metai atneš ir nemažų pokyčių mūsų rajone. Liepos 31 d. duomenimis, rugsėjį sulauksime daugiau ugdytinių nei praėjusiais mokslo metais. Tikslų skaičių bus galima pasakyti maždaug rugsėjo 5 d. Anot Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos, šiuo metu dar vyksta mokinių ar ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikų registravimas į įstaigas, vieni naujai registruojasi, kiti išvyksta svetur. Aišku tiek, kad gausiausiai pasipildys rajono pirmokų gretos.

Šį rudenį švietimo įstaigose vykstant pertvarkoms bus suformuota mažiau klasių. Nuo rugsėjo Šilutės pirmoji gimnazija neteks Kintų skyriaus klasių, Šilutės Pamario pagrindinė mokykla taps progimnazija, kuri taip pat neteks Rusnės skyriaus pagrindinio ugdymo klasių (Rusnėje veiks tik pradinės klasės). Taip pat nuo rugsėjo mėnesio naujai duris atvers iš salos į Traksėdžius persikrausčiusi buvusi Rusnės specialiojo ugdymo mokykla. Ji pavadinta Šilojų mokykla, skirta vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

Taikys paviršiaus testavimą

Paklausta, kaip ugdymas bus organizuojamas, jei vis dėlto pandemija įsisiautės, D. Butvydienė sakė, jog ruošiamasi viskam. Bet kokiu atveju rugsėjo mėnesį ugdymas bus kontaktinis, o mokiniai ir pedagogai bus raginami skiepytis, testuotis (jei iki šiol nesiskiepijo). Bet, jei bus griežtai atsisakančių tai daryti, planuojama ugdymo įstaigose pradėti taikyti paviršinį testavimą, kuriam nereikia tėvų sutikimo.

D. Butvydienė sako, jog gausiausiai šiemet pasipildys pirmokų gretos.

Jei sulauksime juodžiausio pandemijos scenarijaus ir teks grįžti į nuotolinį ugdymą, planuojama išsaugoti kontaktinį ugdymą pradinukams bei ikimokyklinio amžiaus vaikams, o vasario 1 d., jei pandemija dar nesiliautų, grąžinti į kontaktinį ugdymą ir abiturientus.

Pasak D. Butvydienės, gražūs pokyčiai laukia mažųjų ugdytinių Šilutės lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“. Nuo rugsėjo 1 d. čia dviem darželinukų grupėms atvers duris moderniai renovuotos patalpos, sutvarkytos pagal infrastruktūros modernizavimo programą iš ES fondų investicijų veiksmų programos. Tiesa, mažieji dar neras naujų baldų, bet jie taip pat netrukus bus nupirkti ir atvežti.
Taip pat jau ruošiamasi dideliam Žemaičių Naumiesčio gimnazijos remontui, šiuo metu vyksta parengiamieji darbai.