Naujiena: į Šilutę atvyksta konsultuoti skausmo gydytoja

Onkologinėmis ligomis sergantiems ir skausmą kenčiantiems Šilutės krašto gyventojams sušvito viltis pagalbą gauti mūsų mieste. Praėjusią savaitę šilutiškius pirmą kartą konsultavo gydytoja onkologė-radioterapeutė, skausmo specialistė Jurga Remeikienė, atvykstanti į „Purienos“ medicinos  centrą.

Šilutėje konsultuos kartą per savaitę

Gydytoja J. Remeikienė nuo 2012 metų dirba Klaipėdos Universiteto ligoninės Onkologijos departamento Radioterapijos skyriuje. Į Šilutę nuo šiol medikė atvažiuoja kartą per savaitę, kiekviena konsultacija užtrunka apie valandą.

J. Remeikienė yra baigusi studijas Kauno medicinos universitete, 2007-2011 metais Kauno klinikose įgijo onkologo-radioterapeuto kvalifikaciją. 2022 m. Kauno klinikų Skausmo klinikoje įgijo skausmo gydytojo kvalifikaciją.

Gydytoja nuolat kelia savo kvalifikaciją, dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose bei seminaruose, skaito mokslinius pranešimus onkologijos temomis.

J. Remeikienė yra Lietuvos onkologų radioterapeutų asociacijos ir Tarptautinės onkologų radioterapeutų ir skausmo asociacijos narė, Lietuvos kūrties vėžio asociacijos valdybos narė, Krūties vėžio pacientų mokyklos viena iš įkūrėjų ir mokytojų.

Priemonių padėti yra

Savo pacientus gydytoja konsultuoja dėl onkologinių ligų sukeliamo skausmo, arba dėl skausmo, atsiradusio po skirto gydymo, taip pat neuropatinių skausmų, atsirandančių po skirto sisteminio (chemoterapijos) gydymo ar cukrinio diabeto. Jos pagalbos nuolat reikia ir tiems, kam po persirgtos herpetinės infekcijos atsirado neuralginiai skausmai, ką kamuoja lėtinis galvos skausmas, paūmėję ar lėtiniai nugaros skausmai, kai nėra nustatyta išvaržų ar stuburo kanalo stenozės.

Tie, kas jaučia lėtinius sąnarių skaumus, kai nėra nustatyta reumatologinės patologijos ir kai laukiama planinio protezavimo arba neplanuojama protezuoti, taip pat sulauks gydytojos pagalbos.

Kada reikėtų kreiptis, kad konsultacija ir skiriamas gydymas būtų naudingas pacientui?

„Kai skausmas yra ūmus – trunka iki 3 mėn., blogai kontroliuojamas įprastinėmis jo malšinimo priemonėmis; kai skausmas yra lėtinis – trunka daugiau kaip 3 mėn., blogai kontroliuojamas; kai yra lėtinio skausmo paūmėjimas“, – sako gydytoja.

Kreipiantis konsultacijai ir gydymui svarbu atvykti pasiruošus: žinoti naudojamus medikamentus, turėti rezultatus atliktų radiologinių tyrimų (ultragarso, rentgenogramos ar kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso).

„Žmogus neturėtų kentėti skausmo ir dėl to patirti nuolatinį diskomfortą, nes tai labai trikdo gyvenimo kokybę. Jis turi žinoti, kad priemonių jam padėti yra“, – sako gydytoja J. Remeikienė.

Konsultacijos planuojamos kiekvieną ketvirtadienį, pacientams siuntimo nereikia, paslauga kol kas tik mokama. Kontaktinis telefonas 8 665 12432.