Naujoji jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Simona

simona skuodaite jaunimo koordinatoreJau beveik mėnuo, kai motinystės atostogų išleidusi Savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorę Rimantę Čiutienę, jos pareigas eina Simona Skuodaitė. Ji – čia gimusi ir užaugusi šilutiškė, tad, kaip pati pripažįsta, visas jaunosios kartos problemas, džiaugsmus ir lūkesčius žino nuo mokyklos laikų.

Nors Simonai – tik 23-eji ir ji yra jauniausia Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbuotoja, tačiau mergina jau sukaupusi nemažai organizacinio darbo patirties ir turi kuo pasidalinti su aplinkiniais.

Darbas su jaunimu – ne naujiena

Praėjusią vasarą S.Skuodaitė baigė Vilniaus Gedimino technikos universitete kūrybinių industrijų studijas, įgijo komunikacijos bakalauro laipsnį. Jos specialybė apima daug sričių – darbą su įvairiais projektais, televizija, žiniasklaida, tad atsiradus progai, nutarė išbandyti save ir darbe su jaunimu.

Šilutės r. savivaldybės administracija nėra pirmoji Simonos darbovietė. Ji keletą mėnesių dirbo naujajame Hugo Šojaus konferencijų centre. Be to, dar studijuodama sostinėje šilutiškė buvo aktyvi savanorė – dvejus metus darbavosi su dainininko Andriaus Mamontovo komanda ir organizavo Gatvės muzikos dienos renginius Vilniuje bei juos koordinavo visoje šalyje.

Šilutiškė jau yra dalyvavusi įvairiuose tarptautiniuose jaunimo projektuose ir ketina patirtimi pasidalinti su mūsų rajono jaunimu. Štai praėjusią vasarą mergina lankėsi Slovėnijoje, kur buvo suvažiavę jaunimo atstovai net iš aštuonių šalių. Šioje išvykoje Simona susipažino su įvairiomis jaunimo veiklos organizavimo programomis, projektais bei jų įgyvendinimu.

Linksmą optimistę traukia muzika, kelionės

Simona nuo mažens susijusi su muzika – baigė smuiko klasę Šilutės vaikų meno mokykloje, beveik 8 metus dalyvavo folkloro ansamblyje „Verdainė“.   Dar ji mėgsta keliauti, nemažai laiko praleidžia skaitydama ar žiūrėdama filmus.

Tai – tik dalis šilutiškės laisvalaikio, vienu iš savo pomėgių ji laiko ir vairavimą.

Kalbėdama apie asmenines savybes mergina sako iš prigimties esanti optimistė, tad jos niekas nepamatys liūdnos. Ir viso pokalbio metu pašnekovės veido neapleido šypsena.

Taip pat Simona tvirtino nebijanti iššūkių, vis dar ieškanti savo gyvenimo kelio ir ateityje ketinanti įgyti magistro laipsnį.

Pirmieji darbai neišgąsdino

Vos pradėjusi eiti jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės pareigas Simona susidūrė su pirmaisiais išbandymais. Ji pateko į svarbiausių metų darbų sūkurį, kai reikėjo parengti praėjusiais metais įgyvendintų jaunimo ir sporto projektų ataskaitas, susipažinti su darbo specifika, paruošti savivaldybės Tarybai sprendimų projektus, susijusius su jaunimo ir sporto reikalų koordinavimu.

Šis „šaltas dušas“ jaunos specialistės neišgąsdino. Anot jos, darbai juk niekur nedings, juos reikia padaryti.
Vos apšilusi naujoje vietoje ir susipažinusi su darbo aplinka, Simona ketina netrukus surengti susitikimus su rajone veikiančiomis jaunimo organizacijomis.

„Keista, kad kol kas nesulaukiau nė vieno jaunimo atstovo. Dar niekas nebuvo užsukęs išsakyti savo norų, pasiūlymų ar lūkesčių, pasitarti dėl planų. Bet netrukus aš pati visus pasikviesiu padiskutuoti, išsakyti lūkesčius.

Žinoma, viena aš visko nesugalvosiu, tad tikiu, jog bendradarbiaudama ir sulaukdama iniciatyvos iš jaunimo, galėsiu tinkamai patarti ir padėti rengti įvairius projektus“, – sakė naujoji jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė.
Prisimindama jaunimo veiklą sostinėje, Simona nori labiau motyvuoti Šilutės jaunimą. Šilutėje ji pasigenda savanorystės, todėl nori išjudinti jaunimą.

Anot jaunosios specialistės, pavyzdžiui, Vilniuje, teatrai turi savanorių. Aktyviai jų ieško, kviečia į pagalbą, tuo pačiu suteikia galimybę nemokamai įgyti organizacinės veiklos patirties ir patekti į įvairius renginius.

Kvies rengti projektus

Pašnekovė pastebi, jog būtent jos amžiaus jaunimui Šilutėje labiausiai trūksta papildomo užimtumo. Moksleiviai save gali realizuoti įvairiose neformaliojo ugdymo veiklose, mokyklose, jų renginiuose. O ką daryti vyresniems?
Anot pašnekovės, netrukus rajone bus atliekamas jaunimo problematikos tyrimas, kurį inicijuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Bus apklausta per 100 jaunuolių, o rezultatai turėtų padėti sudėlioti tikslus siekiant, kad jaunimui Šilutėje būtų vis geriau.

„Veiklos yra daug. Galima labiau išnaudoti ir neseniai pradėjusią veikti Jaunimo erdvę, rengti projektus. Aš juk tam ir esu, kad padėčiau juos rengti, o jaunimo organizacijos turėtų aktyviau reikšti norą“, – sakė Simona. Ji džiaugtųsi, jei kas nors ateitų prašyti pagalbos. Juk ir šiemet bus keletas kvietimų teikti projektų paraiškas.