Naujoji Šilutės bibliotekos direktorė ir iki šiol kūrė modernius knygos namus

dumsiene laima bibliotekos direktorePusmetį dirbę be nuolatinės vadovės Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai ją jau turi – laimėjusi konkursą, kitą savaitę direktorės pareigas pradeda eiti Laima Dumšienė.

Trečiadienį vykusiame konkurse L.Dumšienė buvo vienintelė kandidatė, ji ir buvo pripažinta laimėtoja.

Kūrė šiuolaikišką biblioteką

Šilutė – L.Dumšienės gimtasis miestas, čia ji baigė 3-ąją vidurinę mokyklą, čia išaugo ir svajonė studijuoti Vilniaus universitete. Sako, tiksliesiems mokslams potraukio nejautusi, o galutinį apsisprendimą dėl profesijos pasirinkimo nulėmė draugė, jau studijavusi bibliotekininkystę. Dėl šio pasirinkimo L.Dumšienė niekada nesigailėjo, nors pripažįsta, jog bibliotekininko profesijos prestižas tuo metu nebuvo aukštas ir dabar, anot jos, nėra aukštai vertinamas.

Dirbti pradėjo Plaškių kaimo bibliotekoje, vėliau tapo Šilutės centrinės bibliotekos Metodikos skyriaus vyr. metodininke, direktoriaus pavaduotoja bibliotekininkystei, o nuo 1997 m. iki dabar vadovavo Informacijos skyriui.

Kitokia – naujoviška biblioteka! Tokius knygos namus savo vizijose visada matė dabartinė mūsų bibliotekos vadovė, tokia kryptimi ji ir dirbo. Anot L.Dumšienės, kitaip ir būti negalėtų, nes su informacinių technologijų atėjimu į Lietuvos bibliotekas vyko ir perversmas tradicinėje bibliotekų veikloje.

Pradžioje, žinoma, informacinės technologijos buvo neaiškus reiškinys, trūko jas išmanančių specialistų, literatūros ir konsultacijų. Teko mokytis savarankiškai, mokyti ir bibliotekos filialų darbuotojus. L.Dumšienė buvo atsakinga už bibliotekinių procesų automatizavimą ir naujų technologijų diegimą, atstovavo Pamario bibliotekai įvairiuose renginiuose pristatydama informacinės veiklos sritį, pažangias inovacijas.

Planuose – daug darbų

Pastarąjį pusmetį L.Dumšienė laikinai ėjo bibliotekos direktorės pareigas. 

Ilgametė bibliotekininkystės specialistė sako, jog sprendimą dalyvauti konkurse bibliotekos direktorės pareigoms eiti ji priėmė paskatinta buvusios bibliotekos direktorės Dalios Užpelkienės, viso kolektyvo ir dviejų sūnų su šeimomis. Direktorės pareigos, jos pačios žodžiais tariant, tai dar vienas laiptelis, ant kurio dar nestovėjo.

Artimiausiuose direktorės planuose – daug darbų. Reikia iki metų pabaigos baigti įgyvendinti inovatyvų projektą „Bendruomenės „Hub’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“, kurio vadovė ji yra, reikia įgyvendinti kitus 7 projektus. Kaip visada, bibliotekininkai įsijungs į Šilutės miesto šventės renginių programą, liepos 5-6 dienomis priims 5-osios kraštiečių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti“ svečius ir nuolat kvies šilutiškius į daugybę pamėgtų renginių.