Po mėnesio penkiadešimtąjį gimtadienį švęsianti Šilutės meno mokykla praėjusią savaitę pagaliau sulaukė daugiau kaip 1,5 metų laukto įvykio. Nuo balandžio 1-ios šiai įstaigai vadovauti pradėjo Daiva Pielikienė, žadanti mokyklos veikloje daug naujovių.
„Meno mokykla turėtų būti Šilutės kultūros ir meno židinys, traukos centras, į kurį galėtų ateiti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji“, – vieną iš tikslų įvardijo naujoji direktorė.
Galbūt netrukus šioje mokykloje visiems norintiems bus galima mokytis groti gitara, dainuoti džiazą ar net šokti baletą. D.Pielikienė neslėpė turinti daug naujų sumanymų, tačiau pirma reikia išsiaiškinti bendruomenės poreikius (ko jie norėtų išmokti), o tada jau po mažą žingsnelį žengti į naujas populiarias mokymosi programas.
Su savo komandos ir bendruomenės palaikymu D.Pielikienė tikisi įdiegti ir daugiau najovių, kurias papasakojo „Šilutės naujienų“ skaitytojams.
Baigė Šilutės muzikos mokyklą
D.Pielikienė – profesionali muzikantė, pažintį su muzikos pasauliu pradėjusi būtent Šilutės meno mokykloje.
„Dažniausiai į Meno mokyklą vaikus atveda tėveliai, o aš pati atvedžiau mamą, nes nuo mažų dienų svajojau tapti muzikante“, – vaikystę prisimena Daiva.
Į tuometinę Muzikos mokyklą mergaitė įstojo būdama 7 metų ir buvo jauniausia mokinė (tais laikais į Muzikos mokyklą priimdavo vyresnius vaikus). Tuo metu ji nemokėjo nei skaityti, nei rašyti.
„Pamenu kaip mokytoja Valužienė liepė užsirašyti, ką reikia solfedžiui išmokti, o aš verkiau, nes nemokėjau rašyti“, – dabar su šypsena prisimena moteris.
Baigusi Šilutės muzikos mokyklą, D.Pielikienė įstojo į Klaipėdos S.Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą fortepijono specialybę. Baigusi turėjo paskyrimą dirbti į Šilutės muzikos mokyklą, bet įstojo į Lietuvos muzikos akademiją, ir tąkart Šilutėje neteko pradėti dirbti. Muzikos akademiją baigė su pagyrimu ir įgijo muzikos mokytojo – choro dirigento kvalifikaciją.
Jau būdama studentė pradėjo dirbti Klaipėdos jaunimo centre, muzikavimo studijos vadove. Ten įkūrė vaikų senosios muzikos ir šokių ansamblį „Dolce musica“. „Buvau ir įkūrėja, ir vadovė iki pat šių metų balandžio 1 dienos“, – sako naujoji Šilutės meno mokyklos direktorė.
Tuo pačiu metu šilutiškė buvo Klaipėdos savivaldybės Muzikos centro senosios muzikos ansamblio „Ventus maris“ artistė – grojo klavesinu ir išilgine fleita. Tai profesionalus miesto kolektyvas, reprezentuojantis uostamiestį Lietuvoje ir užsienyje.
Su pertraukomis D.Pielikienė dirbo ir Šilutės vaikų muzikos mokykloje, dėstė fortepijoną, vėliau pradėjo dirbti solfedžio mokytoja ir jaunučių choro vadove.
Nuo 2013 metų ji yra Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos narė, televizijos konkurso „Dainų dainelė“ komisijos vertinimo narė, 2012 m. Respublikinės moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva“ dirigentė, Žemaitijos zonos muzikos ir meno mokyklų moksleivių muzikos teorijos dalykų olimpiados komisijos vertinimo narė.
„Visą laiką turėjau du, tris, net ir keturis darbus. Kadangi buvau jauna, energinga, tai užteko laiko“, – sako 25 metus į Klaipėdą važinėjusi dirbti šilutiškė.
Įvardijo pagrindinius tikslus
2014 metų rugsėjį iš Šilutės meno mokyklos direktoriaus pareigų pasitraukė Rūta Gatelienė, nuo to laiko mokykla buvo be nuolatinio vadovo. Konkursą Šilutės meno mokyklos direktoriaus pareigoms eiti D.Pielikienė laimėjo dar vasarį, o naująsias pareigas pradėjo eiti balandžio 1 dieną.
Daiva atvira – dalyvauti konkurse Šilutės meno mokyklos direktoriaus pareigoms užimti ją pastūmėjo kolegos. Moteris juto ir šeimos palaikymą, artimųjų norą, kad ji dirbtų arčiau namų.
Šios pareigos buvo ir asmeninis iššūkis: „Aš turiu daug idėjų ir norėčiau jas įgyvendinti būtent toje mokykloje, kurioje pati mokiausi“.
D.Pielikienė kartu su kolegomis kovojo, jog Meno mokykla įsikurtų pastate, kur anksčiau buvo Šilutės pradinė mokykla. Mokyklos pavadinime nebeliko žodžio „vaikų“, nes siekiama, kad Šilutės meno mokykloje galėtų tobulėti ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugę žmonės – būtų sudarytos sąlygos mokytis visą gyvenimą.
Naujoji direktorė sieks, kad Meno mokykla taptų ir viso rajono muzikos mokytojų metodiniu centru, kur jie galėtų ateiti ir pasisemti patirties. Senojoje Meno mokykloje nebuvo sąlygų pasikvieti kolegų, nes buvo labai ankšta.
„Šilutėje yra daug klubų, draugijų, su kuriais norime bendradarbiauti ir suteikti savo vaikams galimybę pasirodyti, koncertuoti miesto visuomenei“, – dar vieną tikslą įvardijo direktorė. Anot jos, vaikai turėtų koncertuoti kuo daugiau, tuomet jie jaustųsi įvertinti ir būtų motyvuoti toliau tobulėti.
D.Pielikienės nuomone, visame mokyklos procese svarbiausias yra vaikas. Mokytojai turėtų padovanoti didžiausią dovaną – meilę menui, ne tik muzikai, bet ir šokiui, dailei. Ji pripažįsta, kad šių tikslų pasieks tik kartu su kolektyvo, miesto bendruomenės palaikymu.
Meno mokykla turėtų atjaunėti ne tik naujomis mokymo programomis, bet ir vidine renovacija. D.Pielikienė atskleidė, kad dalis lėšų jau skirta, renovacijos darbai turėtų prasidėti kitais metais.
Rašyti atsakymą