Naujoji valdžia delsia: senasis Šilutės muziejus – vis dar privatizuojamųjų sąraše

muziejus renka parasusJau praėjo du mėnesiai, kai asociacija „Šilutės bendruomenės namai“ raštu Savivaldybės tarybos paprašė iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šilutės  muziejaus pastatus ir juos perduoti miesto bendruomenės poreikiams.

Minėtos asociacijos pirmininkas Orestas Lidžius kartu su šiuo prašymu pateikė ir šią iniciatyvą palaikančių gyventojų parašų sąrašus – daugiau nei 2100 žmonių remia tokią iniciatyvą.

Nuo birželio 9 dienos iki dabar asociacijos nariai ir jų iniciatyvą remiantys žmonės dar negavo jokio atsakymo į prašymą.
Per šį laiką Savivaldybės taryboje pasikeitė valdančioji dauguma. Pagrindinius muziejaus pastatų privatizavimo iniciatorius – tuometinį rajono merą Šarūną Laužiką ir Darbo partijos frakcijos pirmininką Saulių Stankevičių jau pakeitė kiti valdantieji.

Meru tapęs Vytautas Laurinaitis, vicemerais – Algirdas Gečas bei Algirdas Balčytis, nuo pat pradžių nepritarę muziejaus privatizavimui, iki šiol nesiūlo Savivaldybės tarybai išbraukti muziejų iš privatizacijos sąrašų.

Kodėl? Gal ir naujojoje valdžioje yra norinčiųjų įsigyti masinantį kąsnelį – muziejaus sklypą miesto centre, kuriame, kaip sakė vienas „nubuksuotas“ rajono politikas, yra „pora nei gražių, nei vertingų“ pastatų.

Komitetas siūlė neprivatizuoti

Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Gečas „Šilutės naujienoms“ patvirtino faktą, jog prieš du mėnesius, kelios dienos prieš valdžios perversmą, komitetas vienbalsiai pritarė, kad asociacijos „Šilutės bendruomenės namai“ ir ją palaikančių 2100 šilutiškių prašymas būtų patenkintas ir Savivaldybės tarybai būtų parengtas sprendimas apie muziejaus pastatų išbraukimą iš privatizacijos sąrašų. A.Gečas ir dabar dar nežino, kodėl komiteto sprendimas nebuvo įvykdytas. Jis taip pat prisimena, kad rajono meras V.Laurinaitis jau du kartus buvo žadėjęs šį klausimą svarstyti „jau kitame posėdyje“.

Tačiau A.Gečas nemano, kad muziejaus išbraukimas iš privatizacijos sąrašų stringa todėl, kad kažkas iš naujosios valdančiosios daugumos politikų norėtų privatizuoti muziejų. Vicemeras tiki, kad šie pastatai tikrai netrukus bus išbraukti iš privatizacijos sąrašų.

Pasak mero pavaduotojo A.Balčyčio, nėra net minties, kad Šilutės muziejaus pastatai galėtų būti parduoti. Jo nuomone, gerai, kad miesto bendruomenės ir gyventojai susivienijo ir imasi iniciatyvos pastatą prižiūrėti, naudoti visuomeninėms reikmėms.

A.Balčytis mano, kad senojo muziejaus pastate galėtų įsikurti ir neseniai Savivaldybės tarybos įsteigta viešoji įstaiga Šilutės turizmo informacijos centras. Vicemero nuomone, viešajai įstaigai būtų lengviau administruoti pastato išlaikymą, koordinuoti, kaip patalpomis naudotųsi jame įsikūrusios bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos.

Senojo muziejaus neparduos

Rajono meras V.Laurinaitis griežtai atmetė prielaidas, kad muziejaus pastatų įsigeidė kuris nors naujosios valdančiosios daugumos įtakingas asmuo. V.Laurinaitis sakė, kad nuo to laiko, kai asociacija „Šilutės bendruomenės namai“ paprašė išbraukti muziejaus pastatus iš privatizuojamų objektų sąrašo ir perduoti juos naudotis miesto visuomenei, kilo naujų iniciatyvų. Yra keletas pasiūlymų: pastatą perduoti Turizmo informacijos centrui arba pastatus atiduoti administruoti Šilutės meno mokyklai, kuri privalėtų leisti buvusio muziejaus patalpomis naudotis miesto bendruomenėms ir draugijoms.

Pasak V.Laurinaičio, artimiausiu metu jis susitiks su vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ vadovais, kurie anksčiau buvo kalbėję apie galimybę gauti lėšų muziejaus remontui ir žadėję vėliau patalpomis dalintis su kitomis bendrijomis.

Pasak V.Laurinaičio, rugsėjo mėnesį bus galutinai apsispręsta, kam perleisti muziejaus pastatus. Savivaldybės tarybos sprendimą apie pastatų išbraukimą iš privatizuojamųjų objektų sąrašų lydės ir sprendimas, kam tie pastatai perduodami administruoti.