Naujoji valdžia žeriasi sau praskolintos Savivaldybės pinigus

murauskiene inesaMūsų rajono savivaldybė jau bene dešimtmetį balansuoja ant galimų paskolų limito ribos. 2014 metus pradėjo su 54 mln. litų skolomis bankams ir paslaugų teikėjams, kai visas metinis rajono biudžetas yra tik 108 mln. litų.

Nežiūrint į tai naujosios valdančiosios koalicijos vadovai meras Šarūnas Laužikas ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, tik prieš mėnesį perėmę praskolintos savivaldybės valdžią į savo rankas, jau pasijuto krizę nugalėję ir verti didesnių atlyginimų…

Antradienį vyks rajono Tarybos posėdis, kuriame siūloma patvirtinti didesnius atlyginimus rajono vadovams Š.Laužikui ir V.Pozingiui. Atlyginimai rajono vadovams numatyti kelti ne už kokius nors didžius darbus, o tiesiog pasinaudota LR Vyriausybės leidimu valstybės tarnautojų atlyginimus atstatyti į vadinamąjį prieškrizinį lygį.

Finansinės krizės mūsų Savivaldybėje, matyt, nėra, todėl rajono mero Š.Laužiko pareiginės algos koeficientą siūloma pakelti nuo 9,45 bazinio dydžio iki 10,5 bazinio dydžio ir tuomet mero atlyginimas, įvertinus jo darbo metus valstybės tarnyboje (už tai skiriamas 6 proc. priedas), bus 5008 Lt neatskaičius mokesčių.

Mero pavaduotojui V.Pozingiui pareiginės algos koeficientas keliamas nuo 7,92 bazinio dydžio iki 8,8. V.Pozingiui bus priskaičiuotas 18 proc. priedas už darbą valstybės tarnyboje, taigi jo atlyginimas bus 4672 Lt neatskaičius mokesčių.

Dar įspūdingiau gyvenimas pagerės (bent iki 2015 metų vasario mėnesio – iki kitų rajono savivaldos rinkimų) dviem ką tik iškeptoms politinio pasitikėjimo valdininkėms – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojoms Alinai Overlingaitei ir Inesai Murauskienei, kurias ketinama priimti į darbą atitinkamai nuo sausio 15 d. ir nuo sausio 20 d.
Rajono Tarybos sprendimu, joms ketinama mokėti pareiginę algą pagal valstybės tarnautojų A 15 kategoriją – po 3510 Lt thumb alina ovneatskaičius mokesčių.

Be to, rajono vadovai ir, ko gero, valdančiosios koalicijos politikai iš anksto žino, kad jokios darbo patirties Savivaldybėje neturinčios jaunos moterys, tapusios direktoriaus pavaduotojomis, nuo pirmos darbo dienos bus vertos paskatinimo, todėl joms yra pasirengę mokėti 40 procentų priemokas prie pareiginės algos „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas“. Taigi naujosios valdininkės gaus bemaž po 5 tūkst. litų atlyginimus (neatskaičius mokesčių).

Nedaug didesnę patirtį savivaldos institucijoje turintis naujasis Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis (tik pusę metų yra dirbęs Savivaldybėje), rajono politikų daugumos sprendimu, gaus patį didžiausią tarp savivaldos vadovų atlyginimą.

2013 metų gruodžio 19 dieną naujoji valdančioji dauguma nusprendė, kad jam būtų paskirta pareiginė alga pagal valstybės tarnautojų A 16 kategoriją – 3915 Lt neatskaičius mokesčių. Be to, tuometiniai valdžios perversmininkai, irgi neįsitikinę, ar gerai dirbs naujasis direktorius, ar ne, „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas“ jam paskyrė 50 proc. priedą prie atlyginimo. Visa T.Budrikiui mokama alga kas mėnesį bus 5872 Lt neatskaičius mokesčių.

Akivaizdu, kad kojų neapšilę ir vargu ar susigaudantys, kaip ir ką reiks veikti naujojoje darbovietėje, naujieji Savivaldybės administracijos vadovai bus vieni geriausiai apmokamų valdininkų Šilutėje. Ar tai reiškia, kad jų darbas vertingesnis net už patyrusių savivaldos vilkų Š.Laužiko ir V.Pozingio darbą, nes pastarųjų atlyginimai kol kas mažesni?..