Naujos idėjos veržiasi į Kultūros ir pramogų centrą

lego zaidimu kambarys gvidas zdanaviciusNauji vėjai siaučia Šilutės kultūros ir pramogų centre. Planuojama jau gruodžio viduryje, artėjant šv. Kalėdoms, atidaryti „Lego“ žaidimų kambarį ir pakviesti smagiai bei prasmingai praleisti laiką mažuosius šilutiškius ir jų tėvelius. Svarbu ir tai, jog siūlomos pramogos kol kas bus nemokamos ir prieinamos visiems smalsuoliams.
Jaunas, veržlus ir kūrybingas Gvidas Zdanavičius, vos mėnesį dirbantis Kultūros ir pramogų centre Kultūros projektų vadovu, papasakojo apie naujas idėjas ir ateities planus.

Išbandė emigranto duonąlego zaidimu kambarys

31-erių šilutiškis Gvidas, kilęs iš Žemaičių Naumiesčio, visada nestokojo ambicijų ir kūrybingumo. Būdamas vos penkiolikos vaikinas aktyviai įsijungė į visuomeninį gyvenimą, su draugais rengė vakarėlius, juose dirbo didžėjumi, pradėjo kurti populiariąją elektroninę muziką.

Sulaukęs pilnametystės ir įgijęs garso inžinieriaus specialybę, kaip ir daugelis jaunų kraštiečių paragavo emigranto duonos. 12 metų Gvidas Londone dirbo paprastus darbus, tačiau tuo neapsiribojo: vaikinas, pramogų pasaulyje žinomas Repton slapyvardžiu, įkūrė dvi įrašų studijas.

Tačiau šeima ir noras gyventi gimtinėje tapo didžiausiu prioritetu, o tėvystė padėjo galutinį tašką. Gvidas apsisprendė grįžti į tėvynę, čia kurti ateitį, įgyvendinti ambicingas idėjas.
Viena iš jų – plačiai atverti Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) duris, parodyti, jog gyvenimas ir kultūra čia verda, bei padėti kraštiečiams atrasti prasmingų laisvalaikio praleidimo formų.

Šilutėje rado neišnaudotų nišų

Grįžęs su šeima į Pamarį, G.Zdanavičius įkūrė verslą, susijusį su statybomis. Deja, netrukus atsitiko taip, jog reikėjo stabdyti veiklą. Netikėta, jog viena iš daugelio kelionių į darbo biržą tapo lemtinga ateities planams. Darbo biržoje vyras sulaukė pasiūlymo dirbti Kultūros projektų vadovu Šilutės KPC.

Atvykęs susitikti su būsimu darbdaviu, Gvidas sutriko – jį suglumino vidurdienį užvertos (bet neužrakintos) pastato durys. 

„Kultūros ir pramogų centro durys turi būti atviros visomis prasmėmis. Čia turi virti gyvenimas, o praeinantieji neturėtų suabejoti, pro kur patekti į vidų“, – apie naujų planų užuomazgas sakė pašnekovas.

Įsidarbinęs KPC, idėjomis trykštantis vyras ėmė rengti projektą įrengti vaikų žaidimų kambarį. Sulaukė didelio palaikymo ir iš darbdavių, ir iš rėmėjų. Susisiekęs su Danijoje veikiančia „Lego“ atstovybe, Gvidas sutarė, kad ji padės išvystyti naują pramogą Šilutės mieste.

Kvies „Lego“ žaidimų kambarys

Ekologiški „Lego“ konstruktoriai nėra pigi pramoga ir toli gražu ne visoms šeimoms finansiškai įkandami lavinamieji žaidimai. Tačiau greitai visi norintieji galės užsukti į naują „Lego“ žaidimų kambarį Šilutės kultūros ir pramogų centre ir čia nemokamai, linksmai bei prasmingai praleisti laiką.
Copy of legovaikas
Pasak idėjos autoriaus Gvido, tėvai, norintys ramiai praleisti laiką Kultūros ir pramogų centre – pažiūrėti spektaklį, koncertą ar apsilankyti parodoje, galės palikti savo atžalas naujai įrengtoje žaidimų erdvėje.

Taip pat šalia veikiančioje kavinukėje bus suteikta galimybė jaukiai pabendrauti tėveliams ar seneliams. Čia susitikusieji galės pasidalinti rūpesčiais, džiaugsmais, pakeisti aplinką ir praskaidrinti kasdienybę.

Jau planuojama, kad naujai įrengtame kambaryje už tam tikrą mokestį norintieji galės švęsti vaikų gimtadienius, kitas šventes, o vakarėlio nuotaikai paįvairinti, pagal poreikius, bus galima pakviesti ir Šilutės aktorius.

Pasak kultūros projektų vadovo, ateityje, po pastato renovacijos, planuojama įrengti ir mokymo centrą. Įvairaus amžiaus vaikai, skirtingų pomėgių, patirties bei gabumų, grupėse su kvalifikuotais specialistais lavins savo žinias, bus supažindinami su profesijomis ir pan.

Naujas žaidimų kambarys, kurio pavadinimui sugalvoti šiuo metu skelbiamas konkursas, ruošiamas labai patogioje vietoje – iškart įėjus į Kultūros ir pramogų centrą. Kaip sakė Gvidas, baseinėlio vietoje, kuris yra I aukšto fojė, bus įrengta kamuoliukų vonia. Taip pat jau gaminama stiklinė pertvara, pro kurią visi atvykusieji matys, kas vyksta žaidimų kambaryje, kuris bus kažkada veikusios kavinės patalpose.

„Lego“ žaidimų kambaryje su vaikais bendraus kvalifikuoti darbuotojai, lankę specialius mokymus „Lego“ atstovybėje. Šiuo metu Šilutėje yra tik vienas licencijuotas žmogus, kuris ir bus pirmasis pakviestas dirbti į šį edukacinį kambarį.

Naujasis žaidimų kambarys nebus skirtas vien su šiuo žaidimu susijusioms pramogoms. Mažieji lankytojai čia atras ir kitokių žaislų bei kūrybinių pramogų. Čia nuolat bus kviečiami talentingi žmonės, kurie savo kūrybiniais darbais – piešiniais, muzika, dainavimu – ves edukacines pamokėles, renginius. Planuojama artimai bendradarbiauti ir su švietimo įstaigomis.

Šiuo metu pagrindinis naujo edukacinio žaidimų kambario kūrėjų galvos skausmas – suspėti įrengti patalpas bei sulaukti rėmėjų. Juk reikia tinkamai pasiruošti: padaryti remontą, nupirkti baldus, įsigyti žaislų (pastarųjų didelę dalį nemokamai skiria „Lego“ atstovybė).