Naujosios Šilutės gaisrinės statyboje – istorinis momentas: įmūryta kapsulė ateities kartoms

gaisrine kolektyvasPenktadienį Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) kieme buvo ankšta: čia sugužėjo daugybė aukštų svečių iš pačios sostinės, panorusių dalyvauti istorinėje akimirkoje, kai į pradėto statyti naujojo Šilutės PGT pastato pamatus bus įmūryta kapsulė su raštu ateities kartoms.

Kol svečiai žėrė sveikininimus šilutiškiams, pagaliau irgi turėsiantiems modernią gaisrinę, visai šalia burzgė technika ir dirbo statybininkai, mat naujosios gaisrinės pastato statybos buvo pradėtos spalio viduryje. Jos truks porą metų, o visi svečiai išreiškė viltį, kad statybininkai nevėluos.

Naujoji gaisrinė statoma vietoje sovietinės statybos garažų, kurie buvo nugriauti. Vietoje jų atsiras naujas pastatas, kuriame ugniagesiams bus sudarytos šiuolaikiškos darbo ir poilsio sąlygos, šiuolaikiškai bus sutvarkyta pusės hektaro teritorija miesto centre.

Statyba – valstybės grąža PGTgaisrine macijauskas pasiraso

Šią istorinę dieną Šilutę aplankė Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Seimo nariai, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovai, į Šilutės ugniagesių štabą suko ir savivaldybės vadovai. O patys ugniagesiai visus pasitiko iškilminga rikiuote.

Ministras S.Skvernelis sakė, kad tai, kas dabar vyksta Šilutėje yra tarsi savotiška valstybės grąža tarnybai, kuri jau seniai užsitarnavo didžiausią visuomenės pasitikėjimą. Jis pasidžiaugė, kad ir Šilutės ugniagesiai netrukus turės puikias sąlygas dirbti ir ilsėtis, o tokios statybos pradžią vertina kaip pavyzdį, jog visiems susitelkus galima daug padaryti pareigūnų ir šio krašto žmonių labui.

Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Remigijus Baniulis juokaudamas išsitarė esąs pavydus, tad jau kurį lgaisrine KAPSULE 1aiką pavydėjęs kitoms valstybės tarnyboms, kurios per Lietuvos nepriklausomybės metus sugebėjo susitvarkyti savo ūkį. Tai, pasak PG valdybos vadovo, aktualu ir ugniagesių tarnyboms, nes, pavyzdžiui, apie tai, kad Šilutės ugniagesių technika netelpa senuose garažuose, buvo kalbama jau daug metų. Kaip tik dėl šios priežasties mūsų miesto PG tarnybai nebuvo skiriamos ir modernios autocisternos.

„Šiandien pajudėjome iš vietos ir dabar jau stovime ant pokyčių slenksčio“, – sakė svečias.

Šilutiškiams gerų sąlygų reikėjo pirmiesiems

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis šį momentą pavadino išskirtine situacija rajone ir neslėpė, kad kalbas apie būtinybę Šilutės ugniagesiams turėti naujus namus jis nuolat girdi Seime dirbdamas jau antrą kadenciją. Tuo tarpu Šilutės rajone įvairių nelaimių ir stichinių situacijų yra kur kas daugiau nei kituose Lietuvos rajonuose. Todėl, K.Komskio manymu, kaip tik šilutiškiams naujų modernių darbo sąlygų reikėjo pirmiesiems. Todėl jis ir rūpinosi, kad Šilutės gaisrinės statyboms būtų skirtas finansavimas.

Rajono meras Vytautas Laurinaitis irgi pasidžiaugė įvykiu, kai rajone pradedamos įsavinti milijoninės investicijos, kurios GAISRINE SKARDZIAUSsmarkiai pagerins mūsų pareigūnų darbo sąlygas ir prisidės prie visų rajono gyventojų saugumo ir gyvenimo kokybės. V.Laurinaitis dėkojo tas investicijas gauti padėjusiam K.Komskiui.

Seimo narys Artūras Skardžius patikino, kad ministro pažadą šiemet Šilutės PGT statyboms skirti dar didesnį finansavimą jau gavo, o ir pats pažadėjo stengtis, kad lėšų skyrimas nenutrūktų.

 

Anot A.Skardžiaus, labai svarbu, kad saugūs jaustųsi ir užliejamose rajono vietovėse gyvenantys žmonės, o jų saugumas didele dalimi priklauso nuo gelbėtojų pasirengimo ir darbo sąlygų.

Statybų rangovo – UAB „Infes“ vadovas Arvydas Markevičius šį objektą pavadino vienu iš trijų svarbiausių Šilutėje ir pažadėjo, kad statybininkai dirbs kokybiškai ir darbus užbaigs laiku.

Vėliau svečiai pasirašė po raštu ateities kartoms, kuris primins būsimiems miesto gyventojams Šilutės gaisrinės renovacijos pradžios dieną. Kapsulė su istoriniu raštu buvo įmūryta į naujojo pastato pamatus.

Senoji gaisrinė tarnavo daugiau nei 100 metų

Daugiau nei šimtmetį Šilutei tarnavusi senoji gaisrinė buvo pastatyta 1911 metais, šalia jos tuomet išdygo ir arklidė bei daržinė.

Jau prieš kelerius metus buvo paskelbta, kad naujosios Šilutės PGT gaisrinės statybai ir įrenginiams Vyriausybė skyrė 1,5 mln. eurų. Tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, jog porą metų truko statybos vietos tyrinėjimo, projektavimo darbai, projekto derinimas ir statybininkų paieška.

Senasis gaisrinės pastatas nebus nei griaunamas, nei parduotas kitiems šeimininkams. Pastate ir toliau dirbs administracija, bus nedidelis garažas, konferencijų salė. Kadangi jis įrašytas į Kultūros paveldo registrą, paminklosaugininkai turės nustatyti, ką ir kaip galima rekonstruoti. Čia ketinama įsteigti ir gaisrinės technikos muziejų, tad senoji gaisrinė bus išsaugota.

Naujoje gaisrinėje bus garažai naujoms autocisternoms ir automobilinėms kopėčioms, kuriomis ugniagesiai gali būti pakelti į 30 metrų aukštį. Tokias kopėčias Šilutės gaisrininkai jau turi.

Šiame pastate taip pat bus įrengtos budėtojams skirtos buitinės patalpos, sporto salė, skalbykla darbo rūbams skalbti ir džiovinti, o naujojo gaisrinės pastato architektūra atkartos Šilutės miestui būdingus elementus.