Naujosios valdžios pirmoji nesėkmė

VALDIOS NESEKMEAntradienį neįvyko planuotas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis, nes iš trylikos komiteto narių posėdyje dalyvavo tik šeši. Posėdis gali vykti, jei jame dalyvauja daugiau nei pusė narių. Šiuo atveju turėjo atvykti bent 7 nariai.

Į atėjo penki naujai valdančiajai daugumai priklausantys politkai: Vincenta Bubilienė, Steponas Kazlauskas, Alfonsas Vanagas, Šarūnas Laužikas, Edvardas Vitkauskas ir vienintelis naujosios opozicijos atstovas Algimantas Čeponis.

Buvęs rajono meras Virgilijus Pozingis, tikriausiai pretenduojantis tapti Ekonomikos ir finansų komiteto nariu, į posėdį atėjo, tačiau jis negalėjo teisėtai jame dalyvauti, nes dar nėra rajono Tarybos sprendimo, kad jis skiriamas dirbti į šį komitetą.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė anksčiau buvo neseniai rajono mere tapusi Daiva Žebelienė.

D.Žebelienė, pradėjusi eiti rajono Tarybos vadovo pareigas, nebegali būti kurio nors komiteto nare ir juo labiau vadovauti komitetui. Todėl šiame Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje laikinojo pirmininko pareigas turėjo perimti komiteto pirmininko pavaduotojas, darbietis Saulius Stankevičius.

Tarybos sekretoriato vyresnioji specialistė Virginija Mockuvienė informavo, kad S.Stankevičius atsisakė pirmininkauti posėdžiui. S.Stankevičius, kaip ir kiti naujosios opozicijos politikai – vicemero pareigas praradęs Vaidas Pavilonis, Gintaras Bružas, Darius Soščeka, neinformavo sekretoriato, dėl kokios priežasties nedalyvauja posėdyje.

Be jų, posėdyje nedalyvavo ir naujosios valdančiosios daugumos lyderiai Algirdas Balčytis bei Arvydas Jakas. Nepatvirtintomis žiniomis, A.Balčytis tuomet buvo Klaipėdoje, o A.Jakas pusvalandį prieš komiteto posėdį sekretorę V.Mockienę informavo, kad privalo skubiai išvykti į dalykinį susitikimą.

Posėdį vesti buvo pasiruošęs konservatorius Š.Laužikas. Tačiau po penkiolikos minučių, kai buvo įsitikinta, kad daugiau politikų į posėdį nebeateis ir kvorumas nesusirinks, sutarta kitą posėdį surengti dar šią savaitę – penktadienį, 11 valandą.

Buvo įvairių prielaidų, kodėl dauguma opozicijos politikų neatėjo į posėdį. Gal tai savotiškas kerštas už tai, kad visai neseniai dabartinės valdančiosios daugumos politikai užsiiminėjo procedūriniais triukais ir taip žlugdė normalią posėdžių eigą. O gal dalis politikų tiesiog nenorėjo dalyvauti posėdyje, dar neišrinkus visos naujosios valdžios.

Šiandien (trečiadienį) vyks neeilinis Tarybos posėdis, kuriame bus renkami mero pavaduotojai, savivaldybės administracijos direktorius ir jo pavaduotojai.

Susirinkusiems į posėdį politikams apmaudžiausia buvo dėl to, kad pirmajame posėdyje nedalyvavo ir du valdančiosios koalicijos politikai, kurių būtų pakakę, kad posėdis būtų teisėtas.