Naujosios valdžios špyga opozicijai ir rajono gyventojams – naikinami pradėti darbai

DSC 0267 copyŠilutiškiai, kurie vylėsi greitu laiku sulaukti H.Šojaus dvaro rekonstrukcijos pabaigos, o mintyse jau matė ir rekonstruotą Šilokarčemos kvartalą, sporto mėgėjai, kurie planavo greitu laiku sportines varžybas stebėti naujame sporto ir pramogų centre, rusniškiai, kurie jau antrą dešimtmetį svajoja apie estakadą ir būtinybę išsaugoti medinę savo miestelio architektūrą, o visų seniūnijų gyventojai, kurie laukia nesulaukia, kada bus apšviestos jų gatvės gaus… šnipštą.

Tokia liūdna naujiena paaiškėjo Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose, kuriuose valdantieji pristatė sprendimo projektą išbraukti minėtus objektus iš artimiausių darbų sąrašo.

Opozicija šį siūlymą vertina kaip pradėtų darbų žlugdymą.

Beje, valdančioji dauguma atideda ne tik minėtus 6 projektus. Apie Šilutės pėsčiųjų tilto per Šyšos upę remonto sustabdymą skaitykite kitame straipsnyje.

Nepaisoma sprendimų tęstinumo

Ankstesnioji rajono valdžia į  Šilutės rajono savivaldybės 2014-2016 m. strateginio veiklos plano (SVP) investicijų programą buvo įtraukusi priemones: „Šilutės H.Šojaus dvaro rekonstrukcijos užbaigimas“, „Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcija“, „Rusnės medinės architektūros išsaugojimas ir pritaikymas turizmui bei kultūros reikmėms“, „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“, „Sporto ir pramogų centro Rusnės g. 8A, Šilutės m. rekonstrukcija ir statyba“, „Estakados krašto kelyje Nr. 206 Šilutė – Rusnė projekto parengimas“.

Valdantieji iš SVP siūlo išbraukti šias priemones.

Opozicijos politikas, liberalcentristas Steponas Kazlauskas neslėpė pasipiktinimo tokiu sprendimu. Jo manymu, naujoji valdančioji dauguma elgiasi nesąžiningai ir visiškai negerbia buvusios valdžios atliktų ir pradėtų darbų.

Pasak S.Kazlausko, pasikeitusi rajono valdžia turėtų išsaugoti buvusios valdžios priimtus sprendimus ir tęsti jau pradėtus darbus, o ne taip, kaip yra dabar, – atėjo nauji „Alachai“ ir naikina viską, ką sukūrė kiti „Alachai“.

S.Kazlausko nuomone, tokios politikos besilaikant Šilutėje iš viso nieko nauja nebus sukurta, ir būsim garsūs vien tik skandalais. S.Kazlauskas kalbėjo, kad kituose rajonuose jam jau gėda prisipažinti, jog jis yra iš Šilutės.

Į šį politiko prisipažinimą mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis tesugebėjo atsakyti „prasminga“ replika: S.Kazlauskui dėl to per daug sielotis nereiktų, nes S.Kazlauskas gyvena ne Šilutėje, o Naujakuriuose…

Nelieka siekiamybės

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė, aiškindama sprendimo atsiradimo priežastį, teigė, kad išbraukti minėtas investicijų programos priemones nurodžiusi Savivaldybės vadovybė. Ji priminė, kad Savivaldybė turi du strateginius  dokumentus – Strateginį plėtros planą (SPP), kuriame surašomi svarbiausi objektai, veiklos, numatomi įgyvendinti per 10 metų laikotarpį, ir Strateginį veiklos planą (SVP), į kurį įtraukiami per 3 metus numatyti įgyvendinti konkretūs projektai, kai jau žinomi konkretūs finansavimo šaltiniai. Pasak jos, įtraukiant naujas priemones į SPP arba SVP turi būti išlaikytas prioritetinis eiliškumas. Minėti objektai, išbraukti iš SVP, nes nėra aiškus jų finansavimo šaltinis.

Toks paaiškinimas nustebino socialdemokratą Algirdą Balčytį. Jis prioritetiniais laikytų objektų išbraukimą iš 3-mečių planų pavadino valdžios noru nieko neveikti. Jo manymu, jeigu rajonui būtiniausi darbai nėra įtraukti į SVP, tai aišku, kad šios kadencijos valdžia net nesiruošia siekti, kad tie projektai atsirastų ir būtų įgyvendinti.

Pasak A.Balčyčio, nustūmus planuotus darbus į tolimesnių planų sąrašą, nebus net rengiami projektai tiems darbams įgyvendinti. O jei rajono valdžia išstumia tuos darbus iš prioritetų, tai neverta nei tikėtis, kad kokia nors aukštesnė valdžia skirs lėšų jiems įgyvendinti.

A.Balčytis mano, kad ši valdžia, kuriai iki kadencijos pabaigos liko tik vieneri metai, nebeturi jokios siekiamybės dirbti.

A.Jagelavičienė sunerimusius politikus galėjo nuraminti tik teiginiu, kad iš SVP išbrauktos investicijų priemonės lieka 2015-2024 m. SPP.