Naujovė „Purienos“ medicinos centre: dantų implantavimas

Cereska Paulius_dantistas_1Šilutės medicinos centro „Puriena“ odontologijos klinikoje nauja paslauga, – šio centro pacientams pradėti implantuoti dantys.

Galimybė teikti tokią paslaugą atsirado todėl, kad šio darbo ėmėsi prieš pusantrų metų į „Purieną“ dirbti atvykęs jaunas odontologas Paulius Čereška. Į Šilutę medikas persikėlė kartu su žmona Vilūne, kuri taip pat dirba odontologe „Purienoje“.

P.Čereška per tą laiką įgijo naujai paslaugai reikiamą kvalifikaciją, o medicinos centras „Puriena“ įsigijo visą reikiamą medicininę įrangą, kad būtų galima pradėti taikyti dantų atstatymo implantais metodą.

Jaunasis medikas sutiko „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams atskleisti svarbiausius dantų implantavimo niuansus.

Kaip galima atstatyti trūkstamus dantis?

– Trūkstamus dantis atstatyti yra keletas būdų. Klasikiniai sprendimai yra išimami plokšteliniai protezai, tiltiniai protezai. Dantų implantai taip pat jau nebe naujovė. Kaip kiekvienas veiksmingas vaistas turi šalutinį poveikį, taip ir kiekvienas odontologinio gydymo metodas turi savo privalumus ir trūkumus, iššūkius ir rizikas.

Nors dantų implantacija yra chirurginė procedūra ir daugeliui tai gali skambėti bauginančiai, tačiau žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, šis gydymo metodas suteikia žmogui šansą išsaugoti daugiau to, ką natūraliai davė gamta.

Po danties šalinimo žaizdai sugijus, pokyčiai burnoje nesustoja. Kaulinis audinys, laikęs dantį, praranda savo funkciją, tad palaipsniui tirpsta. Todėl gretimi dantys virsta į prarasto danties pusę ir ilgainiui tokį defektą darosi vis sudėtingiau atstatyti.

Protezuojant išimamais protezais, kramtymo funkciją galima atkurti, tačiau tirpstant kaului, protezo laikymasis burnoje prastėja, protezus reikia reguliariai koreguoti. Ilgainiui korekcijos nebepadeda, tad protezus reikia keisti naujais.

Protezuojant tiltiniais protezais, kramtymo jėga perduodama atraminiams dantims, todėl pastarieji turi būti paCereska Paulius_dantistas_2kankamai tvirti, kad sugebėtų atlaikyti ne tik jiems tenkantį, bet ir trūkstamo danties krūvį. Tačiau ne visada prarasto danties vietą supa sveiki dantys, dažnai nėra pakankamai dantų, kad būtų galima tiltą atremti iš abiejų pusių. Taip pat gaminant dantų tiltus, atraminiai dantys turi būti nušlifuoti, tad tais atvejais, kai trūksta vieno ar poros dantų ir gretimi dantys yra visiškai sveiki, gydytojas priverstas gręžti sveikus dantis, o dantų technikas – stengtis visa tai sugražinti. Net ir teisingai ir tausojančiai nušlifuoti dantys niekada nebegalės būti pavadinti visiškai sveikais.

Atstatinėjant trūkstamus dantis dantų implantais visuomet susiduriama su esminiais šio gydymo trūkumais – tai yra ilgas gydymo laikas ir nemaža kaina. Tačiau reikėtų įvertinti ne tik tai, ką šis metodas gali duoti, bet ir tai, ko leidžia išvengti. Nereikia rizikuoti sveikais dantimis, atkurtas dantis funkcionuoja savarankiškai, o kaulinis audinys atgauna paskirtį, tad ir tirpimas sulėtėja. Tais atvejais, kai pacientas seniai neteko visų dantų ir kaulo nutirpimas itin ryškus, dantų implantais įmanoma pagerinti išimamo protezo laikymąsi. Taip galima pasiekti kompromisą tiems, kas nesiryžta didelėms kaulo rekonstrukcijoms, be kurių visų dantų atstatymas neišimamais protezais ant implantų yra beveik neįmanomas.

Kas nutinka, jeigu netaikomas joks protezavimas?

Be jau minėto kaulinio audinio tirpimo ir gretimų dantų migracijos, netekus krūminių dantų, priekiniai dantys perima kramtymo funkciją, kuriai jie nėra pritaikyti. Todėl ilgainiui didėja jų nusidėvėjimas, gali atsirasti skausmas, dantys gali tapti paslankūs. Netekus vienos pusės krūminių dantų atsiranda rizika sveikosios pusės perkrovimui, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ligoms, veido skausmams atsirasti. Šie pokyčiai pasireiškia ne visiems, ir jų išsivystymo greitis yra ganėtinai individualus.
Tačiau apibendrinant galima teigti, jog adentija, kaip ir daugelis ligų, negydoma gali komplikuotis.

Kaip šias problemas sprendžiate „Purienos“ medicinos centre?

Medicinos centre „Puriena“ laikomasi tausojančios gydymo filosofijos. Nuolat tobulėjame, taikome modernias technologijas ir metodikas, siekdami kiekvieną dantį išsaugoti kiek įmanoma ilgiau. Prarastus dantis protezuojame, taip pat atliekame dantų implantaciją.

Biotechnologijų institutas yra UAB medicinos centro „Puriena“ partneris, organizuojantis periodinius mokymus, suteikiantis profesines konsultacijas, tiekiantis medžiagas dantų gydymui implantais. Institutas yra garantas, kad šių paslaugų atsiradimas „Purienoje“ yra nuoseklaus, kruopštaus darbo vaisius.