Naujovė Šilutėje – povandeninio masažo vonia

masazine vonia copyŠilutės ligoninėje – naujovė: čia įrengta pirmoji mieste povandeninio masažo vonia.

Tie šilutiškiai, kurie jau išbandė ligoninėje teikiamą naują paslaugą, sako patyrę neapsakomą malonumą, o išlipę iš vonios pasijutę taip, lyg būtų netekę kokių 10-ties kilogramų.

O tie, kas dar neišbandė, turėtų suskubti tai padaryti, mat šis malonumas – dar ir ypač teigiamai veikia visą organizmo būklę.

Kabinetą pertvarkė pagal reikalavimus

Masažinė vonia įrengta Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje. Prieš tai medikams teko pertvarkyti kabinetą, pritaikyti jį pagal reikalavimus.

Šilutės ligoninėje paruoštos iš karto dvi vietos tokioms vonioms, nes – ką gali žinoti – gal ateityje įstaigos administracija ryšis pirkti ir antrąją.

Masažinė vonia pagaminta Slovakijoje, jos kaina viršija 33 tūkstančius litų. Ligoninei šios vonios, taip pat kitos naujausios neseniai skyriuje sumontuotos įrangos pirkimą pagal reabilitacijos paslaugų plėtrai skirtą projektą visiškai finansavo Europos Sąjungos fondai.

Jei masažas būtinas, jį apmoka TLK

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja Dalia Murauskienė pasakoja, jog masažas yra funkcinė gydymo priemonė. Ji skiriama įvairioms ligoms ir traumoms gydyti, esant protiniam ar fiziniam žmogaus pervargimui. Masažas dažnai derinamas su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, kineziterapija, fizioterapija.

Pasak D.Murauskienės, povandeninio masažo procedūros ypač padeda sergantiems judamojo aparato (sąnarių) ligomis, nervų sistemos ligomis (įvairios neuropatijos, radikulitai), lėtinėmis virškinamojo trakto ligomis (gastritais, kolitais), vyrų ir moterų lytinių organų lėtiniais uždegimais. Tokios procedūros veiksmingos ir tiesiog pavargusiems žmonėms, taip pat tiems, kurie daug dirba kompiuteriu, todėl būna įtempti jų pečių juostos raumenys, ir daug stovintiems žmonėms.

Masažo procedūros teigiamą poveikį daro nervų sistemai, raumenims ir raiščiams, sausgyslėms, kraujo ir limfos sistemoms, vidaus organams, net organizmo medžiagų apykaitai ir odai.

Tačiau yra ir tokių susirgimų, kuriais negaluojantiems žmonėms medikai povandeninių procedūrų nerekomenduos. Tai žymūs kraujotakos sutrikimai, karščiavimas, įvairios grybelinės ir kitos ligos.

Todėl nebus taip, kad visi savarankiškai sumąstę pasilepinti povandeniniu masažu, bus paguldyti į masažinę vonią. Norintiems gauti šias procedūras teks pirmiausia užsiregistruoti pas gydytoją – reabilitologą, ir tik jis patars, galima žmogui atlikti tokias procedūras, ar nelabai.

Be to, tiems, kam reabilitacines procedūras skiria medikai, jų kainą apmoka Teritorinės ligonių kasos (TLK). Tie,  kam jos nėra būtinos, bet nori pasilepinti vandens masažu, už paslaugą turės susimokėti beveik 27 litus – tiek kainuoja viena procedūra.
Gydytoja D.Murauskienė sako, jog rekomenduojama atlikti bent 5 tokias procedūras, geriausia – kas antrą dieną.

Per dieną masažuoja 7 žmones

Povandeninio masažo procedūras atliekanti slaugytoja Violeta Jurkšienė pirmoji išgirsta pacientų vertinimus. „Jaučiuosi toks lengvas, lyg 10 kilogramų būčiau iš karto numetęs“, – maždaug taip sako dažnas iš vonios išlipęs šilutiškis.

Tiesa, ne vienas išsitaria tokiomis procedūromis jau naudojęsis kur nors sanatorijoje ar SPA centre. Ir labai džiaugiasi, kad dabar šį malonumą galės pajausti ir Šilutėje, kad nebereikės toli važinėti.

Procedūra trunka apie 30 – 40 minučių, per dieną slaugytoja Violeta tokias procedūras atlieka 7 žmonėms. Daugiau pacientų vargu ar priimtų, nes po kiekvieno reikia išleisti ir prileisti naujo vandens, dezinfekuoti vonią.

Ateinantys į procedūras turėtų pasiruošti taip, kaip ir einant į bet kurį baseiną: atsinešti gumines šlepetes, rankšluostį, vyrai – glaudes. O dėl šukuosenos išgyvenančios „stileivos“ iš čia galės išeiti ir pasigražinusios, mat skyriuje joms paruoštas ir plaukų džiovintuvas.

„Povandeninio masažo poveikis sveikatai yra toks teigiamas, kad tikrai rekomenduoju jį išbandyti kiekvienam. Save reikia mylėti. Ypač dabar – tamsiuoju ir šaltuoju metų periodu“, – išlydėdama sako gydytoja D.Murauskienė.

Reklama: vonios veidrodžiai