Naujovės „Sveikatos darnoje“: nauji šeimos gydytojai ir odontologai

sveikatos darna_1Šeimos medicinos centras – UAB  „Sveikatos darna“ sparčiai plečiasi ir savo pacientams siūlo vis naujų paslaugų.

Rusnės gatvėje 6 esančiame medicinos centre dar gegužę buvo atidarytas Odontologijos skyrius, kuriame šiuo metu jau dirba trys jauni specialistai. Per pastaruosius mėnesius keli nauji medikai prisijungė ir prie ilgametę patirtį turinčių „Sveikatos darnos“ šeimos gydytojų komandos. Tad dabar čia dirba jau šeši šeimos gydytojai, kurie rūpinasi ne tik Šilutės miesto, bet ir kelių seniūnijų gyventojų sveikata.

Pasak centro vadovų, netolimoje ateityje šis Šeimos gydytojų centras savo pacientams pasiūlys dar daugiau naujų paslaugų.

Prie žinomų specialisčių prisijungė naujos gydytojos

UAB „Sveikatos darna“ direktorius Gediminas Vaičiūnas pasakoja, kad čia dirbančios šeimos gydytojos Eglė Petrošienė, Jevgenija Mickienė, Dalia Strazdienė, Danuta Valauskienė, jau gerai žinomos ir mylimos šilutiškių. Tačiau pastaruoju metu centro vadovai nutarė, jog į kolektyvą reikia kviesti ir jaunus, neseniai studijas baigusius medikus.

Todėl jau liepos pradžioje darbą šio centro Kintų punkte pradėjo klaipėdietė gydytoja Diana Žalienė, o liepos pabaigoje į Šilutės kolektyvą įsiliejo jauna šeimos gydytoja Raminta Vaitonytė.

G.Vaičiūnas neslepia, kad prikalbinti jaunas specialistes atvykti į Šilutę nebuvo lengva. Užtat dabar jis džiaugiasi atsakingu jų požiūriu į pacientų sveikatos priežiūrą ir noru rūpintis šilutiškiais bei šviesti juos.

Išsamiau UAB „Sveikatos darna“  kitus šeimos gydytojus, odontologus, akušerę ir slaugytojas „Sveikatos šaltinyje“ pristatysime ateityje. O šįkart kalbinome gydytoją R.Vaitonytę.

Darbo moto – ligų prevencija ir švietimassveikatos darna

Ukmergėje augusi ir Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijas bei rezidentūrą baigusi jauna medikė R.Vaitonytė pasakoja, kad šeimos gydytojo specializaciją rinkosi todėl, jog tai yra labai plati, o todėl – ir itin įdomi sritis. Juk šeimos gydytojas stebi visos šeimos ir net giminės sveikatą – nuo trijų dienų kūdikių iki garbaus amžiaus sulaukusių senjorų. Todėl šioje srityje, anot jos, yra plačiausios galimybės tobulėti ir gydytojui, o tai kaip tik ir žavi jauną medikę.

Ji prisipažįsta, jog studijų metais jai buvo įdomios visos medicinos sritys, todėl išsirinkti vieną siaurą specializaciją būtų buvę labai sunku. O šeimos medicina, anot jos, yra plačiausia – daugiaprofilinė disiplina, apimanti visas sritis.

Dar studijų metais R.Vaitonytė rašė straipsnius į medicinos žurnalus. „Noriu šviesti žmones, suteikti jiems kuo daugiau informacijos, ir ne tik apie ligas, bet – svarbiausia – kaip jų išvengti“, – sako ji. Jaunosios medikės darbo moto – ligų prevencija ir žmonių švietimas. Todėl savo kabinete ji turi daug atmintinių ir kitokios medžiagos, kurią tiesiog dalija savo pacientams. Vieniems – apie cukrinio diabeto valdymą, kitiems – apie kraujospūdžio ar nugaros skausmų mažinimą ir prevenciją.

„Noriu, kad žmonės informaciją susirinktų ne iš interneto ar kaimynų, bet tiesiogiai iš gydytojo, kuris juos pažįsta, lūpų sužinotų, kaip jie gali patys sau padėti“, – sako gydytoja.

Daugeliu atvejų, pasak jos, padeda įvairios mankštos, todėl savo pacientams R.Vaitonytė dažnai jas rekomenduoja.  

Šilutiškiai – kantrūs ir taktiški

Į Šilutę R.Vaitonytė atvyko vos prieš kelias savaites ir prisipažįsta dar nedaug spėjusi čia pamatyti. Užtat džiaugiasi radusi sporto klubus, nes be judesio sako neįsivaizduojanti nė vienos savo gyvenimo dienos.

Šilutė, anot Ramintos, labai gražus miestas, kerintis savo žaluma. Pamatyti daugiau Pamario vietų ji kol kas tiesiog nespėjo.

Jauna gydytoja sako jau spėjusi susipažinti su savo pacientais, ir bendravimas su šilutiškiais ją nuteikė labai palankiai. „Šilutiškiai pacientai labai skiriasi nuo, pavyzdžiui, kauniečių. Jie itin kantrūs, nuoširdūs, taktiški ir malonūs žmonės“, – sako ji.