Nauju Aukštumalos pažintiniu taku pasidžiaugėme neilgai – vakar sudegė 200 metrų ruožas

gaisras AukstumalojeVakar gaisrininkai apie tris su puse valandos gesino pažintinį taką ir žolę Aukštumalos pelkėje. Ugniagesių duomenimis, sudegė 20 arų žolės, 200 metrų naujo medinio tako, o dar 50 metrų – apdegė. Naujasis takas neišgyveno nė metų – oficialiai jis buvo atidarytas 2016 metų liepos mėnesį.

1200 metrų ilgio takas pernai nutiestas viena didžiausių ir gražiausių Nemuno deltos pelkių – Aukštumalos aukštapelke, plytinčia Šilutės rajono Kintų seniūnijoje.

Aiškinasi gaisro priežastį

Pranešimas apie gaisrą Aukštumalos pelkėje Bendruoju pagalbos centro numeriu 112 gautas gegužės 4 dieną 20 val. 26 min. Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas pasakojo, kad prie gaisro židinio nebuvo įmanoma privažiuoti, tad ugniagesiams reikėjo dar apie 1 kilometrą eiti pėsčiomis ir neštis gesinimo įrangą.

Į pagalbą Šilutės ugniagesiams atskubėjo Kintų ir Saugų komandos. Šiuo metu aiškinamasi gaisro priežastis – ar tai buvo tyčinis, ar netyčinis padegimas.

DSC09800-E.-Ostaenkovas-1024x576Takas neišlaikė nei metų laiko

„Ilgai turėjom gerą taką, 2 metus……. Ačiū tiems, kurie čia meta nuorūkas ir kitas šiukšles“, – komentuoja gaisro gesinimo nuotraukomis „Facebook’e“ pasidalinęs ugniagesys.

„Šilutės naujienos“ primena, kad oficialiai takas buvo atidarytas 2016 metų liepos mėnesį. Iki tol čia buvo gerokai trumpesnis seniai paklotas ir jau sutręšęs takas. Atnaujintas pažintinis takas pailgintas kone dvigubai ir pratęstas į pačią pelkę iki ežero. Jo ilgis siekė 1,2 km.

Prieš atidarant atnaujintą taką gamtosaugininkai džiaugėsi, kad šis takas neabejotinai yra vienas gražiausių Šilutės rajone. Tokio tako, kuris vestų lankytojus į paslaptingą pelkės širdį – aukštapelkės plynę su tyvuliuojančiais ežerokšniais, – mūsų krašte dar nebuvo.

Tako rekonstrukcija pradėta 2015 metų spalį. Dalis naujojo tako sumontuota ant tvirtų 30 cm diametro plastikinių vamzdžių, todėl lankytojai galėjo drąsiai, net nesušlapdami kojų grožėtis gamta. Medinei tako daliai įrengti naudotos impregnuotos pušinės lentos, todėl takas turėjo būti ilgaamžiškesnis. Pažintinio tako pabaigoje prie pelkinio ežerokšnio įrengta 3 m aukščio apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria Aukštumalos pelkės panorama.

Gaisro metu apžvalgos platforma nenukentėjo.