Naujų patalpų Švėkšnos neįgalieji turės palaukti

sveksnos patalposPasikeitus Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio pirmininkei, tarp susiskaldžiusių švėkšniškių, rodos, stojo ramybė. Tačiau neilgam. Draugijoje likę nariai kol kas negali įeiti į draugijos patalpas, dėl kurių panaudos sutartį su Švėkšnos parapija buvo sudariusi jau atsistatydinusi ir draugijos gretas apleidusi padalinio pirmininkė Elvyra Milmantienė.

Švėkšniškiai prašo Savivaldybės skirti draugijai patalpas buvusioje Švėkšnos policijos nuovadoje.

Dabar Švėkšnos neįgalieji renkasi seniūnijoje. Pasak neseniai Švėkšnos padalinio neįgaliųjų pirmininke pradėjusios dirbti Ingridos Riterienės, seniūnas Alfonsas Šeputis noriai leidžia neįgaliesiems, kada tik reikia, naudotis antrame aukšte esančia sale. Tačiau I.Riterienė neslėpė, kad visiems draugijos nariams norisi savo kampo.

Švėkšniškiai mielai ir toliau rinktųsi kunigų duotame kampelyje, nepaisant to, kad tiek kambarėlyje, kuriame vyksta užsiėmimai, susirinkimai, tiek sandėlyje, kuriame laikomi draugijos labdarai skirti daiktai ir drabužiai, labai šalta. Patalpos yra nešildomos, nėra ir elektros, vandens. Į susitikimus ateinantys neįgalieji jo atsinešdavo iš namų.

Dabar įeiti į šias patalpas neįgalieji negali, nes buvusi pirmininkė taip pat į jas pretenduoja – švėkšniškių žiniomis, moteris gali būti pareiškusi norą šias patalpas nuomotis pati asmeniškai.

Savo rašte, adresuotame rajono merui Virgilijui Pozingiui, Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio pirmininkė I.Riterienė prašė pagal panaudos sutartį skirti patalpas buvusiame policijos nuovados pastate, kuris dabar, iškėlus policininkus į kitas patalpas, liko tuščias.

Tačiau naujų patalpų Švėkšnos neįgalieji kol kas negaus. Savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė informavo, kad numatyta šį pastatą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padaliniui ateityje numatoma siūlyti patalpas Švėkšnoje statomuose bendruomenės namuose.

Sužinojusi apie tokį sprendimą I.Riterienė per daug nenusivylė, nes sakė dar laukianti atsakymo ir iš Švėkšnos kunigų. Blogiausiu atveju, kaip teigiama I.Vasiljevienės rašte, teks laukti, kol bus baigti statyti Švėkšnos bendruomenės namai.

Pasibaigus archeologiniams tyrinėjimams, Švėkšnos bendruomenės namų statybos darbai pradėti praėjusios vasaros pabaigoje. Pasak seniūno A.Šepučio, namai iškils iki šių metų kovo pabaigos. Kol kas nuo numatyto darbų grafiko neatsiliekama.