Naumiestiškiai Kalėdų Senelį pasitiks su seniais besmegeniais

SNIEGO SENIS_RUSNE_1Su naujomis idėjomis ir iššūkiais, kurie galbūt virs tradicija, šv. Kalėdas pasitinka ir Žemaičių Naumiesčio seniūnija. Šalia Žemaičių krašto etnokultūros centro jau verda kūrybinės dirbtuvės, jose „gimsta“ seniai besmegeniai.

Būtent šie žiemos ir Kalėdų personažai šiemet taps svarbiu simboliu.

Planuojama, kad gruodžio 16 dieną Žemaičių Naumiesčio centre ne tik bus įžiebta kalėdinė žaliaskarė, bet susirinkusiuosius džiugins atidaryta Senių besmegenių gatvė.

Į miestelį ir gyventojų širdis atnešti džiuginančią Kalėdų dvasią ėmėsi susivieniję Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotojai, bibliotekininkai, seniūnija ir kitos įstaigos.

Gruodžio 13-15 d. šeimos, mokyklos, įmonės, organizacijos, gyventojai iš Žemaičių Naumiesčio ir kitų seniūnijų kviečiami dalyvauti akcijoje „Mano besmegenis“. Pasak etnografės Admos Baltutienės, visi iš anksto užsiregistravusieji akcijos dienomis miestelio turgaus aikštėje galės išsirinkti savo besmegenį ir jį papuošti. Etnografė pasidžiaugė, kad labai geranoriškai prie šios akcijos įgyvendinimo prisidėjo seniūnijos ūkininkai, kurie dovanoja balta plėvele apvilktus šieno rulonus. Kiek bus užsiregistravusiųjų puošti besmegenius, tiek bus atvežta rulonų. Po švenčių ūkininkai juos išsiveš.

Gražiausių ir išradingiausių besmegenių kūrėjų laukia specialūs prizai, kuriuos įsteigs šventės organizatoriai bei rėmėjai.

Didžioji šv.Kalėdų dvasios įžiebimo diena Žemaičių Naumiestyje bus atšvęsta gruodžio 16-ąją. Tądien seniūnijos gyventojai ir svečiai kviečiami į Kalėdinę mugę prekiauti savo pagamintais dirbiniais, daržovėmis, duonos ir pyrago kepiniais, pieno, mėsos, žuvies produktais. Miestelio bibliotekininkai kviečia senjorų komandas ir jų aistruolius smagiai laiką praleisti protų mūšyje „Švenčių belaukiant“.

17 valandą Pergalės aikštėje visų lauks didysis prieššventinis stebuklas – šalia išpuoštų senių besmegenių suspindės žibintai, bus įžiebta elgė.

Mažuosius dalyvius turėtų pradžiuginti lauko ekrane rodoma pasaka,  į šventinį šurmulį įsilies ir pats Kalėdų senelis su palyda bei atgijęs Senis besmegenis.