Naumiestiškiai norėtų vaizdo kamerų, dantisto, o nebenorėtų elgetautojų

naumiestyje valdzia_krutikovieneŽemaičių Naumiestyje apsilankę savivaldybės vadovai išgirdo gyventojų priekaištų dėl to, kad iki šiol jų miestelyje nėra vaizdo stebėjimo kamerų, kad nerandama priemonių suvaldyti gėdą darančio išmaldos prašytojo, o suskaudus dančiui žmonės priversti važiuoti į Šilutę, nes miestelyje nedirba nė vienas odontologas.

Tačiau ir patys naumiestiškiai sulaukė priekaištų, mat iki šiol trys dešimtys namų nesijungia prie kanalizacijos tinklų, o tarp jų yra ir pati seniūnija…

Vaizdo kameros – per brangu

Policijos komisariato atstovė Jurgita Nausėdienė šią seniūniją pavadino gana ramia. Anot pareigūnės, per 2016 metus iš šios seniūnijos gauta 218 pranešimų: 51 iš jų – dėl smurto artimoje aplinkoje. Užfiksuoti 6 turto sugadinimo atvejai bei 5 pranešimai dėl triukšmo, seniūnijoje buvo pavogti 2 automobiliai.

Anot J.Nausėdienės, tai gana maži skaičiai.

Naumiestiškiams pristatyta jų apylinkės pareigūnė Vaida Višinskaitė.

Susirinkusieji pareigūnių klausė,kodėl iki šiol miestelyje nėra žadėtųjų vaizdo stebėjimo kamerų? „Vis žadate, ir vis nėra. Juk jos drausmintų, ir jums patiems būtų lengviau dirbti“, – kalbėjo Irena Krutikovienė.

Pasak gyventojų, miestelio centre nuolat vakarais būriuojasi mašinomis suvažiavęs jaunimas, kurio yra „visokio“.

Į šį klausimą atsakyti teko merui Vytautui Laurinaičiui, mat už tokių kamerų įrengimą atsakinga Savivaldybė. Meras sakė, jog kameros yra gerai tol, kol kas nors jas stebi. Bet kai pernai pavasarį Šilutės r. PK nebeliko Budėtojų dalies, nebėra kas stebėtų kameromis fiksuojamus vaizdus. Samdyti stebėtojus turėtų Savivaldybė. Žinoma, įvykus incidentui labai praverčia kameromis užfiksuotas vaizdas, tačiau ištisinis stebėjimas, anot mero, pernelyg brangiai kainuoja.

Gėdą daro du piliečiai

I.Krutikovienė pasidalijo ir sava patirtimi, kai nakties metu išgirdusi šauksmą „Gelbėkit, žudo“, per Bendrąjį pagalbos centrą bandė iškviesti pareigūnų ekipažą. Moteris sakė to daugiau nebedarysianti, mat pasimokė: tąnakt dar kelis kartus sulaukė skambučių iš BPC, kurio operatoriai klausinėjo, ar šauksmai dar vis girdimi. O pareigūnai taip ir neatvyko…

Gimnazijos pedagogė Virginija Tamašauskienė dėkojo policijos pareigūnams už prevencinį darbą su mokiniais.naumiestyje valdzia

Degutiškis, rajono politikas Antanas Kubaitis klausė, gal policija turi „kokių vaistų“ dviem girtuokliams, kurie gerokai įsipyko ir degutiškiams, ir naumiestiškiams, ir atvažiuojantiems žmonėms. Tai nuolat girtas ir be jokių atšvaitų po Degučius neįgaliojo vežimėliu besiblaškantis M., ir prie kiekvienos į Žemaičių Naumiestį atvažiavusios mašinos „pulte puolantis“ C. Pirmasis kurią nors dieną pateks po automobilio ratais, ir dar vairuotojas liks kaltas… O antrasis jau seniai daro gėdą visam miesteliui, mat išmaldos prašo iš visų atvykstančiųjų.

„Vaistų“ policija neturi, nebent galėtų nubausti. Bet negi naumiestiškiai norėtų, kad paskutiniai centai būtų atimti iš tų bedalių?“ – stebėjosi J.Nausėdienė.

Visgi ji pažadėjo pasidomėti šia situacija.

Kelią pažadėjo, bet netesėjo

Meras priminė, kad naumiestiškiai, kaip tikslinės teritorijos gyventojai, šiemet gaus papildomai 800 tūkst. eurų, tad miestelį bus iš ko gražinti. Be to, šiemet žadama sutvarkyti Žemaičių Naumiesčio tvenkinio aplinką – atežti čia smėlio, įrengti persirengimo kabinas.

Tikrai nė vieno salėje buvusio klausytojo nepradžiugino naujiena, jog kelias Šilutė – Žemaičių Naumiestis šiemet nebus asfaltuojamas. Tai –   Susisiekimo ministerijos sprendimas, nors šio kelio asfaltavimas jau buvo įtrauktas į prioritetinius šių metų darbus. Jau buvo ir projektai parengti, ir lėšos skirtos. Bet… Vyriausybė atėmė skirtuosius pinigus, o į savivaldybės paklausimą „kodėl?“, atsakė, jog šio kelio asfaltavimo galimybė bus tik PRADĖTA SVARSTYTI 2018 metais…

Savivaldybės vadovai žada nenuleisti rankų, bet vilties, kad pavyks darbus paankstinti, nėra.
Seniūnijos gyventojai nepatenkinti, kad miestelyje nedirba nė vienas odontologas, tad suskaudus dančiui tenka skubėti į Šilutę. Meras atsakė, jog Savivaldybėje svarstoma galimybė perimti anksčiau policijai priklausiusį pastatą miestelio centre. Čia galėtų būti įkurtas ir odontologo, ir galbūt greitosios medicinos pagalbos punktas. Tiesa, apie pastarojo būtinybę vis dar diskutuojama.

Sinagogos griuvenos stovės toliau

Žmones piktina miestelio baisuokliu vadinami žydų sinagogos griuvėsiai. Apie šią problemą kalbama ne pirmą dešimtmetį, tačiau tai yra valstybės saugomas paminklas, ir griauti jo negalima. Dabar planuojama nuimti pastato stogą, o griuvenomis seniai virtusias sienas aptverti.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys domėjosi savosios ugdymo įstaigos renovacijos galimybe. „Nesat užmiršti, bet…“ – atsakė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Anot L.Genio, daug metų šios gimnazijos vadovai prašo renovuoti jų ugdymo įstaigą. „Manau, kad mokykla, į kurią suvažiuoja daugybės aplinkinių kaimų jaunimas, turėtų atrodyti kitaip, nei ji atrodo dabar. Bet mums tik nuolat žadama. Todėl nenustebau, kad nei patvirtinimo, nei paneigimo neišgirdau ir šįkart“, – sakė direktorius.

Į žmonių klausimą prisipažinti, ko valdžios vyrai per metus nepadarė ir ką padarė blogai, S.Šeputis atsakė manantis, jog per mažai sutaupė pinigų.

Kanalizacija nesinaudoja net seniūnija

Gerokai visus nustebino UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus Alfredo Markvaldo žinia, kad Žemaičių Naumiesčio seniūnija iki šiol nėra prisijungusi prie miestelio kanalizacijos tinklų. Tad vargu ar galima stebėtis, jog ir 31 namo gyventojas ignoruoja tokias vandens tiekėjų paslaugas, nors kanalizacijos ir valymo įrengimai šiame miestelyje pakloti jau prieš 10 metų.

„Matyt, galvoja – tegu kanalizacija į upelį teka“, – sakė A.Markvaldas.

Degučių gyvenvietėje – dar blogiau, joje iki šiol yra tik vandentiekis, bet nėra nei kanalizacijos, nei valymo įrenginių. Tačiau pinigai jų statybai jau skirti, vyksta rangovų parinkimo konkursas, ir darbai pajudės dar šiemet. Galbūt šiemet pavyks ir užbaigti statybas.