Naumiestiškiai virtualiai pasivaikščiojo knygnešių keliais

knygnesiu kelias_publikaŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko projekto „Knygnešių kelias interaktyvioje erdvėje“ pristatymas vietos bendruomenei. Pristatyme dalyvavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, mokyklos – darželio, Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus, asociacijos „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“, seniūnijos atstovai.

Pristatydama projektą Žemaičių Naumiesčio filialo vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Rimkienė teigė, kad projektas yra savotiška duoklė gyvenamosios vietos, o tiksliau – knygnešystės istorijai. Projektu buvo siekiama surinkti ir vienoje vietoje paskelbti kuo daugiau informacijos apie knygnešystę. Tuo tikslu kartu su Žemaičių Naumiesčio bendruomenės nariais atkurtas Žemaičių Naumiesčio knygnešių kelias interaktyvioje erdvėje. Bendruomenės nariai padėjo kurti skaitmeninį turinį apie krašto istoriją bei kultūrą, o pristatymo metu išbandė, kaip veikia šis „Knygnešių kelias“ interaktyvioje lentoje, virtualiai pasivaikščiojo jų takais. „Knygnešių kelyje“ pateikta bendro pobūdžio informacija apie knygnešystės fenomeną, spaudos spausdinimo vietas ir platinimo būdus, Žemaičių Naumiesčio knygnešius, ne tik kilusius, gyvenusius Žemaičių Naumiestyje ar jo apylinkėse, bet ir čia platinusius knygas ar sulaikytus carinės Rusijos valdžios, apie jų vaidmenį knygnešystės istorijoje.knygnesiu kelias_interaktyvi_lenta

„Keliautojai“ vaikai čia gali gauti naujų žinių ir įtvirtinti suvokimą apie knygnešystę klausydamiesi pasakojimų ir žaisdami, jaunimas ir suaugusieji – keliaudami interaktyviu žemėlapiu, skaitydami ir atlikdami testą.

Svarbu tai, kad šį projektą, už kurio lėšas buvo įsigyta interaktyvi lenta, finansavo Lietuvos kultūros taryba, taip pat savomis lėšomis prisidėjo ir Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka. Taigi nuo šiol naumiestiškiai bibliotekininkai tikisi, kad naudodamiesi interaktyviąja lenta, pritrauks dar daugiau jaunimo, kuris ims aktyviau domėtis knygnešyste. Be to, šią lentą bus galima naudoti ir kitokios formos renginiams, įvairioms projekcijoms demonstruoti.

Projekto pristatymo renginį savo atliekamomis dainomis papuošė Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas.

Projektas – ilgalaikis, sukurtą skaitmeninį turinį bibliotekininkai ir bendruomenės nariai galės nuolat papildyti naujais faktais, vaizdine medžiaga.

Projekto rezultatais džiaugėsi Žemaičių Naumiesčio gimnazijos istorijos mokytojos Marytė Lidžiuvienė ir Liucija Šertvytienė, manydamos jog tai nauja galimybė įdomiau vesti pamokas, o muziejininkė Valentina Pielikienė – atsivėrusiomis naujomis galimybėmis edukacijai. Pagrindinius projekto partnerius bibliotekos darbuotojos apdovanojo knygomis.