Naumiestiškiams nusibodo šūsnis buitinių problemų. Tereikėjo tiek nedaug…

NAUMIESCIO GATVES_2Žemaičių Naumiesčio Klaipėdos gatvės 30 namo, Akacijų ir Vingio gatvelėse gyvenantys žmonės savo aplinkoje mato ne vieną problemą, kurias išspręsti ar bent paaiškinti iki šiol jiems niekas nesugebėjo.

Vietinius piktina, kad šių gatvelių dangą pradėję remontuoti darbininkai užlopyti pasirenka tik kas kelintą duobę, o kitas, nė kiek ne menkesnes akivaizdžiai nutarė pasilikti kitiems metams…

Naumiestiškiai taip pat sako jau kone dešimtmetį prašantys ir nesulaukiantys perėjos per judrią Klaipėdos gatvę, kurią yra priversti kirsti, norėdami patekti į kitoje pusėje esančią parduotuvę.

Dar viena vietinių bėda ta, kad naujus, pusiau požeminius antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerius, nederinus su jais pačiais, planuojama pastatyti dar arčiau kiemo, nei šiukšlių konteineriai buvo iki šiol.

O keista šioje istorijoje tik tai, kad norėdami išsiaiškinti tokius buitinius reikalus žmonės buvo priversti kviestis žurnalistus.
 

Po kelis lopus – kasmet

Marytė Lengvinienė, Rolandas Ringys bei Algis Žemeikis džiaugiasi, kad Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis nepamiršo jų prašymo ir į Akacijų bei Vingio gatveles atsiuntė asfalto tvarkytojus. Tačiau dabar žmonėms jau visiškai neaišku ar tie darbininkai tiesiog nemoka dirbti, o geba tik „pakrapštyti kelias duobeles“, ar jų vadai siekia „nusiplauti dalį pinigų“.

Sunerimę minėti naumiestiškiai kartu su kaimynais pasikvietė „Šilutės naujienas“, kad parodytų, jų nuomone, absurdišką darbą, už kurį galimai yra švaistomos seniūnijai skirtos lėšos.

Apie paliktas duobes jie bandė kalbėti su darbus atliekančiais darbininkais, tačiau buvo „pasiųsti toli toli“ su patarimu nesikišti ne į savo reikalus…
Pasak gyventojų, birželio 11 dieną jų gatvelėse darbavosi kelininkai, kurie Akacijų bei Vingio gatvelėse išgraužė po kelias duobes ir taip pasiruošė ant senos asfalto dangos uždėti lopus.

Žmones stebina tai, kad gatvėse pasirinktos ne visos duobės. Kai kurios duobės, esančios šalia pasirinktųjų liko nė nepaliestos, nors jos niekuo nesiskiria nuo „išrinktųjų“. Vienas iš čia gyvenančių senbuvių sako, kad jau trečią dešimtmetį pastebi tokį keistą kelius tvarkančiųjų darbą.
„Matyt jie atsirenka duobes, kurias palieka tvarkyti kitais metais, kad nepritrūktų užsakymų darbams?..“, – svarstė vyras.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas V.Stasiulis vėliau „Šilutės naujienoms“ prisipažino, kad dar nespėjo apžiūrėti gatvių tvarkytojų darbo. Jis sakė, kad labai norėtų, jog gatvelės būtų ne tik palopytos, bet, kaip ir derėtų – būtų paklota ištisinė nauja danga. Tačiau, pasak seniūno, lėšų yra tiek kiek jų yra – daugiausia užtenka tik gatvių lopams. Seniūnas pasižadėjo tučtuojau aplankyti nepatenkintus žmones ir kartu su jais aiškintis ką dar būtų galima padaryti geriau.

Per judrią gatvę – be perėjos

Žemaičių Naumiesčio Klaipėdos gatvės 30 namo gyventoja M.Lengvinienė pasakojo, kad pagrindinė miestelio gatvė yra labai judri ir triukšminga. Gatvės pusėje esančiuose kambariuose tiesiog neįmanoma ilsėtis. Jos nuomone, triukšmo būtų mažiau, jeigu ženklais ar kalneliais būtų apribotas transporto greitis.

Tačiau tai ne vienintelė nelaimė. Jau dešimtmetį žmonės laukia, kad šalia Vingio gatvelės būtų įrengta pėsčiųjų perėja. Minėtose gatvelėse yra net 9 daugiabučiai namai, yra ir vaikų darželis – pradinė mokykla, kitoje Klaipėdos gatvės pusėje – vienintelė šiame miestelio pakraštyje maisto prekių parduotuvė. Galima tik įsivaizduoti, kiek žmonių, tarp jų ir mažamečių vaikų, kiekvieną dieną rizikuoja pereidami Klaipėdos gatvę, kurioje nėra saugios perėjos.

Pasak V.Stasiulio, jis negali atsakyti kodėl tiek laiko čia neįrengta perėja, nes seniūno pareigas pradėjo eiti tik prieš metus. Jo prašymu, rajono Saugaus eismo komisija jau vasario mėnesį nusprendė, kad Klaipėdos gatvėje ties prekybos centru yra būtina pėsčiųjų perėja. Balandžio mėnesį buvo parengti dokumentai ir išsiųsti Automobilių kelių direkcijai. Seniūnas teigė, kad perėjos įrengimas užtrunka tik dėl to, jog Klaipėdos gatvė yra ir respublikinės reikšmės kelias.

Konteinerius ruošiasi atkelti arčiau kiemo

Niekas nenori šiukšlių konteinerių, nors ir modernių – įleidžiamų į žemę – arčiau savo namų. Klaipėdos gatvės 30 namo gyventojai jau apsiprato, kad visų kaimyninių daugiabučių namų gyventojai savo buitines atliekas suneša arčiausiai jų namo. Tačiau pagal žymėjimus jie pastebi, kad naujieji pusiau požeminiai antrinių žaliavų konteineriai nors ir bus įkasti į žemę, bus statomi dar arčiau jų kiemo. Jie nesupranta kodėl niekas nesitaria su namo gyventojais.

V.Stasiulis „Šilutės naujienoms“ aiškino, kad apie konteinerių aikštelės vietą gyventojai jam jau guodėsi. Jis jau aiškinosi ir sužinojo, kad pusiau požeminiams konteineriams parinkti vietas yra sudėtingiau, nei konteinerius pastatyti ant žemės. Derinant vietą tenka atsižvelgti ir į požemines vandentiekio, elektros, ryšių komunikacijų trasas. Todėl konteineriai bus statomi atsakingai parinktose vietose, bet nepažeidžiant privalomo išlaikyti 10 metrų iki gyvenamųjų namų atstumo. Seniūnas pažadėjo ir apie tai informuoti gyventojus.