Naumiestiškis pelnė kvailiausio padegėjo vardą

Pirmadienio vakare ūkinį pastatą Žemaičių Naumiestyje padegęs vyras regis galėtų pretenduoti į kvailiausio padegėjo titulą.

Padegtas ūkinis pastatas supleškėjo, bet kartu apdegė ir jo padegėjas.

Gaisrą girtas sukėlęs ir jo metu pats apdegęs 36 metų vyras, manė, kad išsisuks nuo įtarimų, jei važiuos ne pas Šilutės, o pas Tauragės medikus. Tačiau nuskubėjęs ten pakliuvo tiesiai į Tauragės policijos pareigūnų rankas…
Šią savaitę dar du gaisrai kilo Švėkšnoje ir Šilutėje.

Įtartas padegimas

Gegužės 10-osios vakare, apie 22.40 val. Žemaičių Naumiestyje esančiame ūkiniame pastate kilo gaisras. Vietos gyventojai K. Š. priklausantį pastatą sudarė dvi dalys: mūrinė ir medinė. Medinėje dalyje buvo sukrauta apie 20 kub. metrų malkų, mūrinėje dalyje dar buvo apie 3 tonas šieno.

Į gaisravietę išsiųstos autocisternos iš Šilutės, Vainuto, atskubėjo ir vietiniai Žemaičių Naumiesčio ugniagesiai, taip pat iš Švėkšnos. Bet pastaroji autocisterna pakeliui sugedo, tad papildomai į Šilutės rajoną išskubėjo ir Šilalės PGT vyrai.

Į nelaimės vietą taip pat išsiųsti ir Tauragės AVPK policijos pareigūnai, mat liepsnos įsiplieskė medinėje pastato pusėje, kurioje nebuvo elektros. Todėl įtartas padegimas.

Atvykus ugniagesiams pastatas jau degė atvira liepsna. Sudegė medinė pastato dalis, apdegė joje buvusios malkos, sunaikinta ir nemažai šieno, o likusį ugniagesiams teko perkrauti. Nudegė ir mūrinės dalies stogas, tad šeimininkas patyrė tikrai didelius nuostolius.
Ugniagesiams pavyko išsaugoti dar 4 kiemo pastatus.

Gydytis išskubėjo į Tauragę

Ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. pradėjo ir policija.
Aiškinantis įvykio aplinkybes buvo gautas pranešimas, kad po poros valandų, jau apie 00.20 val. nakties į Tauragės ligoninės Priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių atvyko agresyvus ir neblaivus (2,04 prom.) 36 m. vyras. Pareigūnų ekipažas buvo išsiųstas tramdyti girto vairuotojo. Nuvykus paaiškėjo, kad vyras yra apdegęs. Kilus įtarimui, kad būtent jis gali būti susijęs su padegimu Žemaičių Naumiestyje vyras buvo sulaikytas.

Įvykio liudininkai „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šis padegėjas galėtų pretenduoti į kvailiausio metų padegėjo titulą, nes pats nuvyko tiesiai į apskrities policijos rankas…

Pasak vietinių, vyras konfliktavo su pastato savininkais, tad matyt nieko protingiau nesugalvojęs taip nutarė su jais atsiskaityti.

Ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 281¹ str. str. 1 d. pradėtas ir dėl to, kad vyras vairavo būdamas sunkiai apgirtęs. Už tai jam gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Kad patektų į butą, ugniagesiams teko lipti kopėčiomis, išdaužti langą ir ropštis per jį.

Švėkšnoje degė namelis ant ratų, Šilutėje – butas

Kitą dieną, antradienį gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Švėkšną, kur tuoj po vidurdienio Gedminaičių g. degė privačioje V. I. valdoje stovintis namelis ant ratų. Kadangi vietiniai ugniagesiai savo cisterną dar remontuoja, čia iškviesti šilutiškiai, saugiškiai ir Veiviržėnų ugniagesiai.
Atvykus ugniagesiams namelis irgi jau liepsnojo atvira liepsna, jo ir jame sukrautų daiktų išgelbėti nepavyko.

Trečiadienio pavakary Šilutės PGT pranešta, kad dūmai veržiasi pro langą Dariaus ir Girėno g. esančiame 18A name. Atskubėjusiems ugniagesiams į butą teko lipti ištraukiamomis kopėčiomis per langą, nes namuose nieko nebuvo.

Paaiškėjo, kad kambaryje dega sekcija, ją gesinant sulieti ir apačioje esantys butai. Šios gaisro priežastis – neatsargus paties šeimininko elgesys su ugnimi – jis iš namų išėjo palikęs degančią žvakę.