Naumiestiškius sukvietė emalio dirbtuvės

emalio dirbtuvesRugsėjo 19 d. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko edukacinės emalio dirbtuvės su menininke Sondra Simonaitiene.
S.Simonaitienė yra literatūros kritikė ir rašytoja, Klaipėdos miesto kultūros metraštininkė, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui, su emalio technika dirbanti keletą metų.emalio dirbtuves_3

Užsiėmimai buvo organizuoti dviem grupėms ir užsitęsė daugiau nei po dvi valandas. Visas reikiamas medžiagas ir priemones atsivežė pati menininkė. Renginio pradžioje Sondra trumpai pristatė kas yra emalis, papasakojo apie kūrybos procesą ir galimybes, pasidalino mintimis apie savo kūrybą bei pakvietė visus susirinkusiuosius susikurti ir išsidegti savo papuošalą. Biblioteka tapo šurmuliuojančiomis dirbtuvėmis. Dengti emaliui buvo pasirinktas varis, iš kurio reikėjo išsikirpti norimo papuošalo formą, po to kalti, gręžti, šlifuoti, nuplauti, padengti emalio milteliais ir išdegti dirbinius 800 laipsnių karščio krosnelėje. S.Simonaitienė sakė, kad kuriant svarbu pojūtis, jog kiekvieno sukurtas papuošalas po išdegimo gali nustebinti ir rezultatas bus kitoks, negu buvo tikėtasi.

Edukacinių dirbtuvių dalyviai pasigamino auskarų, kaklo papuošalų, segių, sagų. Surengta užsiėmimo dalyvių darbų paroda.

Šios dirbtuvės suteikė galimybę ne tik  pasigaminti savo rankomis originalų papuošalą, bet buvo puiki proga prasmingai praleisti popietę, susipažinti su įdomia menininke, o galbūt, net atrasti naują pomėgį. Emalio dirbtuvės organizuotos vykdant projektą „Profesionalaus meno ir saviraiškos dialogas“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.