Ne visos atostogos broliams ir sesėms bus vienu metu

atostogosPrasidėjus mokslo metams vėl iškilo mokinių atostogų problema: šilutiškiai teigia, kad iš paskelbtų atostogų grafikų matyti, kad broliai ir sesės negalės atostogauti vienu metu, vadinasi, ir jų šeimos neturi galimybės planuoti bendrų atostogų. 

Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyrius informuoja, jog šiemet Šilutės rajono mokyklose jokių atostogų „perkilnojimų“ nebus, bus laikomasi Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinto grafiko.

Šiemetinė tvarka vėl suerzino

Pernai „Šilutės naujienos“ moksleivių atostogų grafiką nagrinėjo po to, kai grupė šilutiškių tėvų pasipiktino, jog negali planuoti šeimos atostogų kartu su savo vaikais. Išankstinius kelionių bilietus įsigiję šilutiškiai buvo šokiruoti, kai rudens atostogos kai kuriose mokyklose buvo savaite paankstintos. Daugelio šeimų planai nuėjo šuniui ant uodegos.

Tuomet Švietimo skyrius aiškino, kad taip buvo daroma jau ne vienerius metus bandant šiek tiek sutaupyti šildymui skirtų lėšų.

Dabar šilutiškė Rima teigia, kad ir šiemetinė situacija – ne geresnė. Moteris sako kasmet su šeima planuojanti bendras atostogas, todėl iš anksto domisi ir dukros bei sūnaus atostogų datomis. Šiemetinė tvarka šeimą ir vėl suerzino.

Rima komentuoja dviejų Šilutės moksleivių, besimokančių pagrindinėje mokykloje ir gimnazijoje, atostogų datas, skelbiamas www.tamo.lt. „Iš 5-ių atostogų jiems sutampa tik dvejos: vasaros ir šv. Kalėdų. Kodėl neįmanoma viename mieste besimokančių moksleivių atostogas numatyti vienu metu, sudarant visai šeimai galimybę praleisti laiką kartu?“, – klausia Rima.

Šiemet atostogų neankstins

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė rodo dokumentą – Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintus „2015-2016 ir 2016-2017 mokslo metų bendruosius ugdymo planus“.

Šiame dokumente nurodyta, kad šiais mokslo metais rudens atostogos visiems moksleiviams numatytos spalio 31 – lapkričio 4 dienomis, žiemos atostogos – gruodžio 27 – sausio 6 dienomis. Dar viena atostogų diena skiriama 2017-ųjų vasario 17 d.

Pavasario (dar vadinamos Velykų) atostogos vyks nuo kitų metų balandžio 1 iki balandžio 14 d.
Vasaros atostogos pradinukams ir penktųjų klasių moksleiviams truks nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31 d., o 6-11 klasių moksleiviams – nuo birželio 5 iki rugpjūčio 31-osios.

Abiturientai atostogaus nuo gegužės 26 d.

Skirtingo amžiaus mokinių ne visos atostogos sutampa, nes jaunesni moksleiviai turi papildomų atostogų.

Ministerijos nurodymu, papildomos 10 mokymosi dienų atostogos skiriamos I-V klasių moksleiviams. Jų trukmę ir laiką visos mokyklos nustato pačios, suderinusios su mokinių tėvais ir mokyklos taryba. Pasak B.Tekorienės, šių atostogų datos tikriausiai nesutampa skirtingose mokyklose, bet apie tai mokinių tėvai turi kalbėti su savo mokyklų vadovybe, Švietimo skyrius į tai nesikiša.

Būtent dėl šių atostogų problemą įžvelgia ne tik tėvai, bet ir Švietimo skyrius, mat tenka iš naujo derinti savivaldybės autobusų maršrutus, kuriais mokiniai pavėžėjami.

„Visiems būtų paprasčiau, jei visos atostogos visiems mokiniams būtų vienu metu, bet taip nėra, todėl tenka derintis ir Savivaldybei, ir tėvams. O šildymui skirtų pinigų šiemet netaupysime ir atostogų neankstinsime, kad patogiau būtų tėvams“, – sakė vedėja.